Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor adjam be a válást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor adjam be a válást szerintetek? Ill.ez ok a válásra? A többi lent:

Figyelt kérdés

Az ok az hogy minden oldalról rábeszéltek arra hogy legyen már gyerekünk, a ferjem is, és amikor megszületett senki nem segített, az első 1,5evet traumaként éltem meg mert vmi problémával született hogy enni es aludni nem tudott rendesen. (Ejjel 12x felkelt sokszor, nappal fél órát aludt kb )

A férjem elkezdett anyosekhoz jarni segíteni, későn ért haza, anyosek engem szidtak hogy en nem birok el egy gyerekkel.

Akkor költöztünk, minden káoszban volt othon, vasarolni is alig tudtam menni mert folyton ordított a gyerek, kész katasztrófa volt..

Senki sem akart segíteni, inkább megjegyzéseket tettek rólam.

A lényeg ekkor eldöntöttem hogy talpra állok es majd elvalok mert igaziból mindenkibe csalódtam, foleg a paromba hogy ennyire magamra hagyott.


Még nem érkezett el a teljes talpra állás, csak részben.

A kicsim bölcsibe jár, már minden rendbe vele, de nekem még nincs olyan munkahelyem amivel annyira jól kijonnénk.


Először elkellene költözzek es utanna adjam be a válópert? mert azt még nem tudom megtenni egy jó ideig.

Vagy először valtsak olyan munkahelyet amivel eltudom tartani magunkat?

Vagy először adjam be a válást mert az amúgyis hosszú folyamat amíg lecseng? Csak félek hogy akkor direkt alám tenne..


Mi legyen az első lépés?


2023. szept. 22. 20:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9# foglalkozik, szereti a gyereket most amikor már nagyobb a kicsi (majdnem 3eves)

De a segítség/ törődés fontos lenne egy kapcsolatban, vagy hogy kell érteni az amit irsz?

2023. szept. 24. 10:33
 12/23 NTBS ***** válasza:
33%

Stabil anyagiak esetén válik az ember.

A semmire ne utalj inkább, mert a gyereket nem neked ítélik.

2023. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Minek kell irigy lenni arra amit a 7irt es rögtön lepontozni

Előre tudtam hogy ez lesz.

Mindegy, koszonom es az utolsónak is ment a zöld

2023. szept. 24. 18:11
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Meg is ölném ha kitalálná
2023. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%
Mar megint ez a drogos h.ulye ir ide ? Minden kerdeshez beir vmi szart kikellene tiltani
2023. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy addig ne adj be válókeresetet, amíg nem költöztél el, pont azért, mert a sértődött férj pokollá tenné az életed. NTBS-nek ne köszönj semmit, mindenhova semmitmondó, átgondolatlan közhelyeket írogat be. Nehogy komolyan vedd, hogy az ember az anyagiak miatt tűrje a bántalmazást! Mert amit a férjed és a családja folytat, az az! Ezzel a hozzáállással gyakorlatilag soha, senki nem tudna kilépni egy bántalmazó kapcsolatból, aminek az is jellemzője, hogy a bántalmazó direkt vagy a suttyomban eléri, hogy az áldozata tőle függjön, pl.anyagilag is. Pl. állandó kritizálással aláássa az önértékelését, ezért nem mer képességeinek megfelelő munkakörre pályázni.

Szakemberek bántalmazó kapcsolatból kilépéshez szoktak olyat is javasolni, hogy kezdjen el titokban félretenni az áldozat, akár úgy is, hogy a bántalmazó számlájáról “lop”. Pl.ha van társkártyája, akkor mindent arról fizet, levesz pénzt, mivel a bántalmazó általában nem törődik a háztartással, ezért váratlanul felmerülő háztartási költségekre hivatkozik stb. Ez nyilván nem etikus, de el kell kezdeni mérlegre tenni magadat és azt a parazitát, aki semmiben sem segít, csak szekál. Az etikus? Senki se szégyenlős, ha túl akar élni. Eladhatsz dolgokat a lakásból is vagy a ruháitokból.

Ezen kívül lehet segítséget kérni, pl.védőnő, helyi családsegítő szolgálatnál tudnak adni lelki segítséget, szociálist, jogit és hivatalit is. Próbáld kipuhatolni, milyen a helyi családsegítő nálatok. Ne dőlj be annak, hogy elveszik a gyereket, anyagiak miatt nem vesznek el gyereket, sokkal inkább, ha szenvedélybeteg vagy extrém módon labilis a szülő, de ez utóbbinál sem feltétlenül veszik el. Ha apa akár csak szavakkal is bántalmazza anyát, az már a gyerek fejlődése szempontjából is jó érv a válásra. A lényeg, hogy szándékod tartsd titokban a férjed előtt, mert ha megneszelné és ő lép le a gyerekkel, akkor a gyerek a válásig nála maradhat.

2023. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha a gyerek szereti az apját és jó a kapcsolatuk, és az apa is foglalkozik a gyerekkel, ragaszkodnak egymáshoz, én nem válnék el. Azért biztos nem, mert a férj ilyen vagy olyan volt, amikor a gyerek pici volt. Most már törődik a gyerekkel, én azt venném alapul, nem pedig azt, hogy mi volt.
2023. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek az apa - bármennyire is fáj itt egyeseknek - egy teljesen másodlagos személy az első évtizedben . Még hosszú évekig az anya lesz neki a legfőbb kötelék, és az ő stabilitása, biztonságérzete és az ezeken alapuló nyugodt, egészséges fejlődése AZON MÚLIK, hogy az ANYJA HOGY VAN! Ha az anyját bántalmazzák (igen, azt teszik), nem segítik, leterhelik, emiatt az anya rosszul érzi magát, akkor az a gyereknek rossz. Sokkal rosszabb, mint azok az apás idők, amiket élvez. Az ilyen agyament “jótanácsokból” lesznek aztán azok a drámák, hogy az anya nem válik el “a gyerek miatt”, aztán a boldogtalan anya által és a kiszámíthatatlan, és az anyával rosszul bánó apa által felnevelt gyerekből lesz egy sérült felnőtt, aki élete végéig neheztelni fog a szüleire.
2023. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"Egy gyereknek az apa - bármennyire is fáj itt egyeseknek - egy teljesen másodlagos személy az első évtizedben"


Lehet, hogy nálatok ez így van vagy volt, de nálunk egyáltalán nem. Az én életemet pont az nyomorította meg, hogy a szüleim elváltak. A gyereknek szüksége van mindkét szülőjére.

2023. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Na, biztos voltam benne, hogy a személyes érintettség szól belőled. De nincs ott a másik oldal, hogy mi lett volna, ha együtt maradnak a szüleid és a fejed felett marakodnak! Ezt a tudomány mondja példaszázezrek és kutatások alapján, hogy az apa szerepe másodlagos az első évtizedben. Az az apa, amelyiket egy válás el tud távolítani a gyerekétől, nem lett volna nagy nyereség, ha ott marad. Nem ritka, hogy apákat a bírósági döntés kényszerít arra, hogy egyáltalán valamiféle kapcsolatot ápoljanak az utódaikkal... kicsit nézzél már ki a fejedből, nem ártana egy kis önismereti munka a saját érdekedben, mert ki lehet jönni ebből a megkeseredettségből, amiben vagy, hogy még felnőttként is a szüleid válását okolod a nyomorodért és abban éled ki magad, hogy egy ilyen oldalon adott tanácsokkal írod ki magadból a fájdalmadat. Normál ember ezt a pszichológusának sírja el, mert úgy legalább javul az életminősége, nem csak dagonyázik egyoldalúan a sérelmeiben.
2023. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!