Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor adjam be a válást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor adjam be a válást szerintetek? Ill.ez ok a válásra? A többi lent:

Figyelt kérdés

Az ok az hogy minden oldalról rábeszéltek arra hogy legyen már gyerekünk, a ferjem is, és amikor megszületett senki nem segített, az első 1,5evet traumaként éltem meg mert vmi problémával született hogy enni es aludni nem tudott rendesen. (Ejjel 12x felkelt sokszor, nappal fél órát aludt kb )

A férjem elkezdett anyosekhoz jarni segíteni, későn ért haza, anyosek engem szidtak hogy en nem birok el egy gyerekkel.

Akkor költöztünk, minden káoszban volt othon, vasarolni is alig tudtam menni mert folyton ordított a gyerek, kész katasztrófa volt..

Senki sem akart segíteni, inkább megjegyzéseket tettek rólam.

A lényeg ekkor eldöntöttem hogy talpra állok es majd elvalok mert igaziból mindenkibe csalódtam, foleg a paromba hogy ennyire magamra hagyott.


Még nem érkezett el a teljes talpra állás, csak részben.

A kicsim bölcsibe jár, már minden rendbe vele, de nekem még nincs olyan munkahelyem amivel annyira jól kijonnénk.


Először elkellene költözzek es utanna adjam be a válópert? mert azt még nem tudom megtenni egy jó ideig.

Vagy először valtsak olyan munkahelyet amivel eltudom tartani magunkat?

Vagy először adjam be a válást mert az amúgyis hosszú folyamat amíg lecseng? Csak félek hogy akkor direkt alám tenne..


Mi legyen az első lépés?


2023. szept. 22. 20:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
# 20. Mert te aztán tudod, milyen az én életem, vagy milyen lett volna válás nélkül. Ó, a nagy megmondóember! Te is saját tapasztalatod alapján írsz véleményt, Te bizonyára magasról tettél arra, hogy a gyerekednek milyen traumát okoz a válásod! A lényeg, hogy neked legyen jó, a gyerek majd kiheveri!
2023. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
# 20. Attól még, hogy te alkalmatlannak tartasz egy apát az apaságra, attól még a gyereke rajonghat az apjáért. A gyerek nem úgy látja az apját, ahogy te a nagy egóddal. A gyereknek igenis gyászérzést jelent a válás. Nem véletlenül vannak tele a gyerekpszichiátriák. De te csak igazold magad a rossz apákkal. Te tökéletes vagy.
2023. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg segítségre van szükséged. Nemcsak mentálisan, de szövegértés terén is. Ez a pszichológiai TÉNY nem az apák alkalmatlanságáról szól, hanem egy evolúcióbiológiai tény, így alakult ki az emberiség, hogy a gyerekre az első években az anya hat! A gyerek érzelmileg az anyához van bekötve. Az anya érzelmi egyensúlya perdöntő! Az apáé nem. Lehet akármilyen gondoskodó az apa, ha az anya meg elhanyagoló akár önszántából, akár azért, mert nehézségekkel küzd (pl.bántalmazzák, ugye), akkor abból egy sérült, elhanyagolt gyerek fog kijönni önértékelési, kötődési deficittel. Mert az anya hatásának sokszoros a szorzója az apáéhoz képest. Rossz látni, hogy felnőttként is bele vagy ragadva egy kisgyerek fejébe, aki azt szeretné, hogy a szülei erőszakolják meg magukat a kedvéért és éljenek együtt egy érzelmi sivatagban. Hogy aztán ugyanilyen sérültként itt panaszkodhass, hogy tönkretette a szar családod az életed, megspékelve azzal a teherrel, hogy mindezt MIATTAD tették, ergó adósuk vagy, amiért tönkretetted az életüket. Pszichológus!
2023. szept. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!