Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem lehet apaként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem lehet apaként gyermekelhelyezésben?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kerdest vegig olvastam mar itt viszont minden kerdes olyan regi tobb eves. Az erdekelne hogy a mostani 2023as helyzetben mennyi eselye lehet egy apanak a gyermekelhelyezesi ugyben? Egy 4 es 7eves kisfiam van. Az a szituacio hogy a felesegemmel valni fogunk. A valast en fogom be nyujtani es mar ugyvedhez is fordultam akivel jovohet hetfon fogunk konzultalni hogy hogyan is alljunk neki. A helyzet az hogy felesegem jelenleg hatarozott munkaszerzodesben dolgozik(minden honap utolso munkanapjan hosszabitanak)5oraban dolgozik es keres +- 125e ftot. Ennyi az ossz maximum jovedelme. Kozos lakasunk van. Viszont mar a fejemhez vagta hogy el fogja vinni a gyerekeket ott ahol az fickoja lakik(mamahotelben 31evesen) ergo ki szakitja a fiukat a megszokott lakohelyukrol es az ovodabol. Felesegem reszerol a szuloi tamogotas szinte nulla. Az anyja 5ev alatt 1x utazott el megnezni a lakasunkat,lancdohanyos felig alkoholista a mama. Apja mar 2012ota elhunyt. Igy errol a reszrol a tamogatas szinte nulla. Viszont az en helyezetem jelenleg valtott negy muszakban dolgozom foallasban 8oras hatarozatlan ideju szerzodesben(a ceg ahol dolgozom meg tudna oldani hogy allando delelottbe tudjak dolgozni 6-14/7-15/8-16 oraig) a fizetesem kb 350-390e ft kozott van jelenleg(ha be kerulok allando delelottbe akkor ez maximum netto 80e ftal csokkenne) az en szuloi hatterem 100%ban biztositott. Mindenben tudnak tamogatni legyen az anyagi vagy emberi segitseg. Anyam kb 2-3ora alatt tud jonni ha barmi problema van. Plusz rengeteg ruhat es jatekot megvett a sajat penzen. A ket gyerek imad szeret engem. Viszont ugyanigy az anyjukat is mivel en 8oraban ejjel nappal oda voltam hogy elo teremtsek nekik mindent. Felesegem a penzzel nem tud banni egyaltalan. Rengeteg jatekot felesleges ruhat megvasarol a gyerekeknek es a fiuknak is. Es hiaba en kezeltem a csaladi kasszat folyamatosan nullan alltunk fizetes elott. A masik dolog hogy kozel egy eve rakapott a nejem hogy minden egyes hetvegen pentek es szombaton este lelep bulizni vagy a baratnoivel csavarogni. Volt hogy hajnali 3-4orakor esett haza ittasan es ugy ahogy volt be esett az agyba es aludt 10-11ig mig a gyerekek mar nyoszorogtek hogy ehesek stb. Es meg sok sok minden irhatnek. Elnezest ha hosszu voltam.

2023. okt. 2. 19:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Nincs túl sok esélyed még így sem. A váltott elhelyezésre próbálj rámenni.
2023. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
5%

De ha kihagyod a részleteket hogy vered a nőt is meg a gyereket es egy abizálo nárci vagy. Mit vársz a gyk-tol?


Gondolom magad ellen semmit nem fogsz felhozni. Ergo majd a biroság dönt. Nem a gyk.

2023. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem sok esélyed van. Ha nem tudsz bizonyítani semmilyen bántalmazást, az anyánál fogják elhelyezni őket.
2023. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1. valtott elhelyezes nem igazan fog mukodni mert kozbe a nejem azt is akarja hogy lakjunk egy hazba kulon kulon szobaba. Ezzel meg meg is bekelek de azt akarom el erni hogy a gyerekek az en fennhatosagom alatt aljanak.


2-3. Kerdezo. Semmilyen bantalmazasrol nem esett szo.

2023. okt. 2. 21:15
 5/22 anonim ***** válasza:
26%

Értem, hogy nem volt bántalmazás, ezért mondom, hogy nem sok esélyed van, mert maximum ilyen esetben vennék el az anyától a gyerekeket.


Az előbb még azt írtad, hogy az új pasijához akarja vinni a gyerekeket. Most akkor mi van?

2023. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
A birosag a gyerekek szempontjat nezi. Szerintem akkor tudsz a legtobbet elerni, ha egyreszt eladjatok a kozos vagyont, mert ugye akkor a lakhatast biztositani kell, ami nehezen fog menni a felesegednek a jelenlegi eletmodja mellett. Masreszt a gyerekek erdeke az, hogy az anyjukkal is eljenek, tehat valtasban fogjak alapesetben elhelyezni oket. Nem biztos, hogy elerhetetlen, amit szeretnel, de gondold at, hogy mekkora ugyvedi koltseget vagy hajlando reszkirozni, mert porognek a 100000-ek es a vegen, ugyanugy valtott elhelyezes lesz. Amig a gyerekek lakhatasat es biztonsagat biztositani tudna az anyja, addig nem sok eselyed van.
2023. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság azt nézi, hogy a válás miatt a gyerekek élete azért még ne változzon meg gyökeresen. Tehát ha korábban anyuka volt otthon a gyerekekkel évekig, ő gondoskodott róluk, apuka meg az anyagiakat biztosította, és ez mindkét félnek megfelelt, akkor ezt miért borítanák fel fenekestül, és változtatnák az ellenkezőjére?


A szomszédom most válik, náluk a nő dolgozott és az apuka volt otthon az összes gyerekkel pár hónapos koruk óta, a legkisebb még mindig otthon van vele, és a bíróság neki ítélte a gyerekeket, anyuka csak hétvégén van velük.

2023. okt. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#6 a lakhatas es biztonsagot ugy akarja megoldani hogy velem akar tovabbra is lakni egy fedel alatt. Ha veletlen elfogy a penze honap kozepen akkor hozzam fog jonni penzert es a gyerekekkel fog zsarolni. Enmeg amennyire imadom szeretem a gyerekeim ugyis adni fogok neki. A masik meg hogy hetvegente ugyanugy elfog jarni bulizni meg ejszakaba nyuloan kocsmazni. Es akkor is kire fog a ket hyerek maradni? Ram.

Az elso resz tudom kicsit erthetetlen mert az anyjuk mar a fejemhez vagta hogy el viszi a gyerekeket a fickojahoz(szuleihez) tobb kmre az ovitol es jovore az iskolatol is. De kozben meg hajtja hogy maradjunk a kozos lakasban.

Eladni nem igazan szeretnem az ingatlant(jelzalog kolcson van rajta jelenleg). Meg igy tudnam biztositani a gyerekeknek a megfelelo lakhatasi korulmenyeket. Engem hatulrol a szuleim is mindenben tudnanak tamogatni es segiteni. Es itt most nem az anyagaiakra gondolok. Az elmult 2evben miota nejem elment dolgozni az esetek 90%ban ha a gyerekek kozul valaki beteg volt en hordtam orvoshoz es en vigyaztam rajuk mig az anyjuk dolgozott.

2023. okt. 3. 05:23
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Megkell próbálni. Azért a bíróság elég erősen mérlegelni fogja, hogy vajon mennyire lesz hátrányára a gyerekeknek, ha az anyjuk kiszakítja őket a megszokott életükből. A folytonos bulikázás sem hiszem, hogy túlzottan előnyére válik anyucinak. De joga van hozzá. Csak nem fog miatta maximálisan felelősségteljesnek tűnni a bíróság előtt. Az sem túl pozitív, hogy az aktuális kandúr szüleinek a nyakára költöztetné őket. Ebbe azért a szülőknek is lesz beleszólása, és nem is kicsi. Az is kérdés, hogy a pasas is valóban akarja-e ezt, hogy két számára teljesen idegen gyerek ott lakjon. Szép a szerelem, meg minden(bár lehet tényleg csak éppen feltámadt nemi vágy az egész), de azért ez nem ilyen egyszerű, mint azt anyuci is elképzeli.

Én nem maradnék ilyen léha nővel(anyja vére) egy fedél alatt.Inkább elmennék a végsőkig, hogy én neveljem a gyerekeimet. Vállalva a kudarcot is, ha nem ez lesz a döntés. A lelkiismeretem mindenesetre tiszta lenne, hogy mindent megpróbáltam, ami törvényesen adott.

N

2023. okt. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

" a lakhatas es biztonsagot ugy akarja megoldani hogy velem akar tovabbra is lakni egy fedel alatt. Ha veletlen elfogy a penze honap kozepen akkor hozzam fog jonni penzert es a gyerekekkel fog zsarolni. Enmeg amennyire imadom szeretem a gyerekeim ugyis adni fogok neki."

Ha ez lesz, akkor nem neki kell adnod a pénzt, hanem te gondoskodsz a gyerekek dolgairól. Te veszel meg nekik mindent, de neki nem kell pénzt adnod. Így garantált, hogy lesz kajájuk, meg minden ami kell. Számlákat őrizd meg arra az esetre, ha netalán több gyt-t akar. Ezekkel tudod igazolni, hogy elláttad őket. De a helyedben kerülném a továbbiakban az egy fedél alatt élést ezzel a kamaszkorba visszatért nősténnyel.

2023. okt. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!