Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi esélyem lehet apaként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi esélyem lehet apaként gyermekelhelyezésben?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kerdest vegig olvastam mar itt viszont minden kerdes olyan regi tobb eves. Az erdekelne hogy a mostani 2023as helyzetben mennyi eselye lehet egy apanak a gyermekelhelyezesi ugyben? Egy 4 es 7eves kisfiam van. Az a szituacio hogy a felesegemmel valni fogunk. A valast en fogom be nyujtani es mar ugyvedhez is fordultam akivel jovohet hetfon fogunk konzultalni hogy hogyan is alljunk neki. A helyzet az hogy felesegem jelenleg hatarozott munkaszerzodesben dolgozik(minden honap utolso munkanapjan hosszabitanak)5oraban dolgozik es keres +- 125e ftot. Ennyi az ossz maximum jovedelme. Kozos lakasunk van. Viszont mar a fejemhez vagta hogy el fogja vinni a gyerekeket ott ahol az fickoja lakik(mamahotelben 31evesen) ergo ki szakitja a fiukat a megszokott lakohelyukrol es az ovodabol. Felesegem reszerol a szuloi tamogotas szinte nulla. Az anyja 5ev alatt 1x utazott el megnezni a lakasunkat,lancdohanyos felig alkoholista a mama. Apja mar 2012ota elhunyt. Igy errol a reszrol a tamogatas szinte nulla. Viszont az en helyezetem jelenleg valtott negy muszakban dolgozom foallasban 8oras hatarozatlan ideju szerzodesben(a ceg ahol dolgozom meg tudna oldani hogy allando delelottbe tudjak dolgozni 6-14/7-15/8-16 oraig) a fizetesem kb 350-390e ft kozott van jelenleg(ha be kerulok allando delelottbe akkor ez maximum netto 80e ftal csokkenne) az en szuloi hatterem 100%ban biztositott. Mindenben tudnak tamogatni legyen az anyagi vagy emberi segitseg. Anyam kb 2-3ora alatt tud jonni ha barmi problema van. Plusz rengeteg ruhat es jatekot megvett a sajat penzen. A ket gyerek imad szeret engem. Viszont ugyanigy az anyjukat is mivel en 8oraban ejjel nappal oda voltam hogy elo teremtsek nekik mindent. Felesegem a penzzel nem tud banni egyaltalan. Rengeteg jatekot felesleges ruhat megvasarol a gyerekeknek es a fiuknak is. Es hiaba en kezeltem a csaladi kasszat folyamatosan nullan alltunk fizetes elott. A masik dolog hogy kozel egy eve rakapott a nejem hogy minden egyes hetvegen pentek es szombaton este lelep bulizni vagy a baratnoivel csavarogni. Volt hogy hajnali 3-4orakor esett haza ittasan es ugy ahogy volt be esett az agyba es aludt 10-11ig mig a gyerekek mar nyoszorogtek hogy ehesek stb. Es meg sok sok minden irhatnek. Elnezest ha hosszu voltam.

2023. okt. 2. 19:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
64%

Hát én a feleséged csekély fizetése ellenére is úgy látom, nagyon kicsi az esély. A gyerekek még elég kicsik ahhoz, hogy inkább így is az anyukának ítékjék. A gyerektartással majd indokolják, hogy akkor lesz elég pénz, hogy ellássa ő is őket.

Nyilván az ügyvéded tud ebben kimerítő választ adni, de szerintem külön elhelyezési pert kéne indíts a fent felsorolt indokokkal alátámasztva, ami hosszú és megterhelő lehet, a gyerekeknek is...

2023. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Anyától nem veszik el a gyereket, ha nem drogos, iszákos vagy nem bántja őket.


A gyerekek 18 éves koráig maradhatnának abban a házban anyukával együtt és te egy szót nem szólhatnál ellene.


Ha egy nő elindul 2 gyerekkel annak komoly oka van. Normális nő nem lép ki/félre és nem megy el még szerelemből sem. Mert ha a gyerekei jó helyen vannak őt nem bántják testileg vagy lelkileg nem kockáztatna.


Az hogy mennyit keres?!?! az átmeneti. Majd a bíróság kipótolja a fizetésedből az övét gyerektartással. Mert ha egyikőtöknek sem lenne munkája attól még a gyerekeknek enni kell.


Ha az anya éppen munkanélküli lenne, akkor sem vennék el tőle. Amíg nem bizonyítható, hogy elhanyagolja őket.


Kezdj el félretenni mert ilyen árak mellett egy jó kis 140-160 ezres gyerektartásra is számíthatsz a gyerekek jogos/indokolt szükségletei alapján ilyen élelmiszer árak mellett. Mindegy ő mennyit keres, az eltartásuk felét állod, ha mondjuk ő kizárólagos felügyeleti jogért fog menni.


Jobb lett volna helyrehozni a kapcsolatot hamarabb…

2023. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!