Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tovább 20 év után?2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább 20 év után?2 gyerek, mindkettő nagy már, 10 évig én tartottam el a családot de megromlott minden. Mi jár, mit mond a jog?

Figyelt kérdés

#jog #válás #Párkapxsolati problémák
2023. nov. 16. 13:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

A jog azt mondja, hogy élettársak esetében szerzés szerint oszlik meg a szerzett vagyon. De! A háztartásban való közreműködés szerzésnek számít. Tehát ha ő otthon volt a 2 gyerekkel, és te 4 hétből 2 hetet külföldön dolgoztál, akkor abban a 2 hétben 100%-ban ő látta el a gyerekeket és a háztartást, hiszen te nem voltál ott.

Hogy a bírói gyakorlat mennyit fog megítélni neki, azt nem tudom, de nem 0%-ot, hiszen te azért tudtál külföldön dolgozni, és jobban keresni mint itthon, mert ő volt a gyerekekkel. Ezt figyelembe fogják (nagyon helyesen) venni.

2023. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem neked lesz igazad. Az elettarsaknal is nezik, hogy miota elnek egyutt es aszem 5 ev korul huzodik a vonal. Kerdezz meg egy ugyvedet, foleg ha sok penzrol van szo, de szerintem itt majdnem biztos megkapja a felet. Ha 10 evig megfelelt neked, hogy a csalad bevetele kozos, akkor visszamenolegesen nem kerdojelezheted meg csak azert, mert megromlott a viszonyotok. Szerzodest kellett volna irni, vagy korabban szakitani. Nem ezeket valasztottad, igy marad a kozoskodes.
2023. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem adnék neki lófact sem.
2023. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13%
Most utald át magadnak a megtakarított pénzt oda amit csak te érsz el
2023. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

3: Ha erről nincs szerződés, akkor most kell egy megállapodást kötnötök ezek sorsáról.

Amiben megállapodtok, azt megtehetitek.

A jog csak akkor jön szóba, ha nem tudtok megállapodni.

2023. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%
Indítsd el a válást, ügyvéded ne legyen, hajtsd utoljára igába a fejed, aztán emelt fővel, mosolyogva a tanulópénzen, kezdj új életet! Már egy év múlva jobban leszel.
2023. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%

Az élettársi kapcsolat is egy vagyonjogi közösség, szóval jobb ha ügyvéddel beszélsz.

Aki azt hiszi hogy nem jár neki semmi a nőnek mert nem dolgozottaaz jó nagyot téved.

Van benne tapasztalatom, részese voltam egy vagyonjogi pernek, szintén úgy hogy nem dolgoztam hanem a gyerekeket neveltem :)

2023. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nyilván nem igaz, hogy semmi nem jár neki, mert "csak" a gyerekeidet meg téged látott el

De nincs 5 éves szabály, hogy onnantól mintha házasság lenne mert nem

2023. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!