Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért válik el nagyon sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válik el nagyon sok házaspár a gyerek születése után?

Figyelt kérdés
Én viszonylag sok olyan szülőt ismerek, akik a gyerekük születése után pár évvel váltak el, és mindkét szülővel tartja a gyerek a kapcsolatot.
ápr. 10. 17:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert alapból azt hitték, hogy a gyerek majd helyrehoz mindent vagy úgymond a gyerek tette tönkre a kapcsolatot (olyan értelemben, hogy pl az egyik fél rohadtul felelőtlen még, nem volt felkészülve és ez állandó konfliktus forrás lett).
ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

-Mert mint írta az első azt hitték helyrehozza a kapcsolatot ami amúgy is rossz volt.

-Az egyik fél ráerőltette a babaprojektet a másikra.

-Nem vette észre, hogy nem való szülőnek.

-Az egyik szülő csak szülőként létezik.

Az egyik szülő nem segít a gyermeknevelésben.

-Az egyik szülő nem kívánja a párját.

ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Mert kva nehéz a családos élet. Álmatlan éjszakák, hisztis gyerek akire egész nap figyelni kell, szaros pelenkák, extra költségek, hormonális változások ami egyenlő lehet a nulla libidóval -> nulla szex, eltérő nevelési elvek miatti konfliktusok, férj “túlóra” címen inkább haza se akar menni…nem csoda, ha ez még erős kapcsolatokat is szétbombáz, nemhogy gyengébbeket. A gyerek nem egy cuki szeretetbomba, mint aminek az emberek előre képzelik. Vagyis az is, de 90%-ban inkább nehézség.
ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

3-as, hát nem tudom, én meg pont azt szoktam olvasni pl itt Gyakorin, hogy a házaspárok alig tudják kivárni a 6 hetet, máris szeretkezni akarnak a szülés után.

A szex szerintem nem minden esetben csökken le.

ápr. 10. 17:51
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Miért csak egy pontot ragadsz ki, mikor még 300 negatívumot lehet sorolni a gyerekvállalás mellett, ami váláshoz vezethet?
ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt röviden mindkét félnek fel kell nőnie a feladathoz, hiszen egy teljenek uj eletszalaszba léptek.


Az életük mindenhogyan átalakul, a midnen alatt a kapcsolatot is értem. Teljesen uj dinamikát kap. Semmi sem lesz ugyanolyan. Az uj felépítése meg vagy megy vagy nem, a de a régi felfogással, életmóddal biztosan nem fog. :)

ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy én ezért tenném kb. kötelezővé gyerekvállalás előtt, hogy a felek legyenek legalább 1-2 hónapig bentlakásos babysitterek :D Én ott jöttem rá, hogy nemhogy 3 gyereket nem akarok, de talán egyet sem. Amíg nem tapasztalod a bőrödön napi szinten, hogy mivel jár egy gyerek, addig elképzelni sem tudod. Ezért van igazából a sok válás, mert utólag jönnek rá, hogy ez így szar és nehéz, csak hát visszacsinálni már nem lehet…
ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Az apa nincs felkészülve a gyereknevelésre, csak már a gyerek megjelenése után jön rá, hogy ez bizony mivel is jár. A nő hisz mindenben/mindenkiben, nem elég óvatos, ezért van, hogy kialakul a párkapcsolat/gyerek, majd válás.
ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
#8 az anyukák sincsenek felkészülve, csak közöttük sokkal kevesebb az érzelmi analfabéta, aki szemrebbenés nélkül hagyja ott és szarik a gyerekére.
ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
22%

"Amúgy én ezért tenném kb. kötelezővé gyerekvállalás előtt, hogy a felek legyenek legalább 1-2 hónapig bentlakásos babysitterek :D Én ott jöttem rá, hogy nemhogy 3 gyereket nem akarok, de talán egyet sem."

azért tegyük hozzá, random emberek gyerekeihez egészen más kapcsolat és érzelmek fűznek, mint a sajátjaidhoz.

ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!