Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért válik el nagyon sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válik el nagyon sok házaspár a gyerek születése után?

Figyelt kérdés
Én viszonylag sok olyan szülőt ismerek, akik a gyerekük születése után pár évvel váltak el, és mindkét szülővel tartja a gyerek a kapcsolatot.
ápr. 10. 17:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%

19 Nehéz el hinnem, hogy ennyi balfax ember van. Mégis minek akart akkor gyereket? sejtése sincs hogy megváltozik onnantól az élet, mert a gyerek nem egy ki..ott palánta, akit bedob ez a sarokba azt egész nap jól van…


Az értelmesebb emberek tudnak adaptálódni, ha nem is egyből. Az ilyennek meg a saját hibája, hogy ostoba, hogy gyereket nem szert vállalunk mert jajjdecuki, hanem nyilván felelősséggel is jár és igen egy időre nem lesz annyi ideje magára mint elotte.


Ez saját maga hibája, aki nem maga miatt vállalt gyereket, hanem valamilyen külső elvárás miatt, vagy unalomból.

Aki gyerekre vágyik, családra, az könnyebben meghozza az áldozatokat is érte, és igenis élvezi a jó oldalát is, merthogy olyan is van ám, a gyerek nem csak szívás.


Szerintem ott a baj, hogy sokan agyban felnott gyerekek, fingjuk sincs mit vállalnak, mit akarnak. Na ők válnak el.

Nem a gyerek miatt(akit ők csináltak ide.. nem a gyerek kérte hogy szülje meg), hanem a saját gyenge önismeretük, annak hiánya miatt..

ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

21-es, tökéletesen megfogalmaztad.

A párok 70%-ának fingja sincs, hogy mivel jár egy gyerek, de ennek ellenére felelőtlenül belevágnak.

ápr. 15. 15:23
 23/32 anonim ***** válasza:
63%

22. Ez van. Az emberek nagy többbségének fingja sincs mekkora nyűg egy gyerek valójában amíg az nincs az életükben, és meg nem tapasztalják. Nem gondolnak bele, ezért felelőtlenül gyereket csinálnak, aztán vagy kibírja a kapcsolat ha tudják kezelni a helyzetet, vagy nem. Sok közeli barát, rokon van a környezetemben aki ki is mondta hogy rég megbánták már, sokaknak ment tönkre a kapcsolata/váltak el, csak hát a gyerek olyan dolog amit már nem lehet visszacsinálni ha egyszer ott van.

De bezzeg ha valaki azzal mer jönni mikor megkérdezik tőle mikor lesz gyereke, és azt mondja hogy nem akar, még ő van lehordva és önzőnek megbélyegezve mert nem megy a társadalmi elvárások után. Vicc.

Nekem aztán nem kell mondani hány felelőtlen ember van, de ez már legyen az ő bajuk, ha nem gondolkodtak előre milyen egy gyerekkel. Nekem pl vannak sejtéseim, és ezért nem is vállalok tudatosan. Más meg utólag hisztizik és panaszkodik a gyerekére, meg az elcseszett életére.

ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
23-as, ha nyűg lenne senki nem vállalna gyereket..
ápr. 15. 16:38
 25/32 anonim ***** válasza:

24. Hallottál már arról az egyszerű tényről, hogy nem vagyunk egyformák?.

Van akinek nyűg a gyerek, hidd el, ők jobb esetben ezt időben felismerik és nem vállalnak gyereket. Pl mi is ilyenek vagyunk a házastársammal. Szerintünk túl sok teherrel jár és túl sok áldozatot kell hozni érte, és nem éri meg eldobni a nyugodt, szabad, kötetlen életet

egy nonstop ordító csecsemőre, kialvatlanságra, szaros pelenkákra, hisztiző kisgyerekekre, játszótérre, ide oda hurcolásra, szexhiányra, a kapcsolat háttèrbe szorulására, hogy nincs annyi idő egymásra, állandó szervezésre szorulásra, a spontaneitás hiányára, szülői értekezletekre, kamaszkorra, betegeskedésekre, házifeladatellenőrzésre stb stb. Igen ez mind ( és ez csak töredék), van akinek ez csak nyűg és kínszenvedés, nincs ebben semmi furcsa.

Más meg vágyik a gyerekkel kapcsolatos feladatokra, dolgokra, érte áldozatokat hozni.

És ugye ott vannak azok akik nem gondoltak bele jobban mivel jár és utólag panaszkodnak az elszúrt életükre amikor már ott a gyerek.

ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
24-es, pedig vannak nagyon szép részei is, nem csak konstans szenvedés. De ki hogyan látja. :)
ápr. 15. 17:42
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem persze, annak aki vágyik rá biztosan vannak jó pillanatai is:).
ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
75%

23

Érdekes, az én környezetemben a gyerekes barátaink mind azt mondja, hogy a nehézségek ellenére is megéri, és újra így csinálnák… 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


Mint mondtad, nem vagyunk egyformák. Te nyilván ne vállalj gyereket, te legalább felismerted, hogy nektek nem való a dolog. De legyszi ne vetítsd ki a másikra a saját hozzáállásod, rohadt fárasztó a propaganda a gyere ellenes propaganda is ám. ;) Nem csak ez ellenkező.


Érdekes, én jóban vagyok önmagammal, sosem éreztem kényszert, hogy a környezetem gyozkodjem, hogy miért ne vállaljon, vagy kesobb hog most vállaljon gyereket..


Én korábban nem is tudtam elkeltek j magamról pl, ma 7 hónapos baba anyukájaként irom neked, hogy köszi jól vagyunk, imádom hogy a kis buborekunkban elvagyunk, a férjem arcát látni mikor hazajön, vagy ahogy ki sétálunk munka után elé, és vár minket.

Ahogy megnyugszik nála ha felsir és ezen elmosolyodik, hogy már tudatosan tudja ölelni őt. Voltak és vannak nehez napjaink, nyilván.


De a munkában nincs soha? A kapcsolatban nincs soha, mindig 100% happy minden?


Bocs de aki belülről vagyok a gyerekre, nem a külvilágnak szül vagy kétségbeeséstol, azok jó része köszöni jól megvan gyerek után is. Sőt..


A szex se lesz feltétlenül kevesebb.

De nem győzködök senkit csak annyi baromságot olvastam össze a kommentekből.. te maradj gyerek nélkül, NEKED így lesz a legjobb. Másnak meg nem. Ilyen az élet. ;)

ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%
Ja és a kapocs is erősebb lett közöttünk, mondjuk én pl eleve nem xar kapcsolatba szültem. Ennyit erről.
ápr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

"Érdekes, az én környezetemben a gyerekes barátaink mind azt mondja, hogy a nehézségek ellenére is megéri, és újra így csinálnák… 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️"


Na ezaz, hogy messze nem csak olyan van ám, aki megbánta, de mostanában valahogy kezd nagyon berögzülni ez a dolog az emberek agyába, hogy biztos mindenki visszacsinálná. Pedig nem tudom, hogy miért kell rögtön azt állítani azokról a szülőkről akik azt mondják, hogy "nehéz, de semmiért nem cserélnék el" hogy saját maguknak is hazudnak.


Miért? Csak azt élvezheti/abban teljesedhet ki az ember, ami nem jár áldozatokkal és lemondással? 🤷‍♀️

ápr. 17. 17:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!