Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért válik el nagyon sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válik el nagyon sok házaspár a gyerek születése után?

Figyelt kérdés
Én viszonylag sok olyan szülőt ismerek, akik a gyerekük születése után pár évvel váltak el, és mindkét szülővel tartja a gyerek a kapcsolatot.
ápr. 10. 17:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%
#10 persze, de attól még belelátsz abba, hogy milyen 0-24-ben egy nap a gyerekekkel. És lehet cukik meg szeretnivalóak, de kva nehéz is az egész. Aki ezt tagadja, annak nincs gyereke.
ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
Ohh, hát nem is az első 6hétben kezdődnek a nehézségek. A gyerekvállalás fenekestül rúgja fel az életet, kialvatlanság, fáradtság, eltérő nevelési nézetek stb később jön. Nálunk pl kb 3 hónaposan szállta meg a "babadémon" (igen, ezzel vicceltem el kínomban, hogy tuti megszállta valami 🤷🏼‍♀️). Növekedési ugrása volt, 2-2,5 óránként lett éhes, szó szerint egyik szoptatás érte a másikat. Aztán elkezdett fogzani, hurrá, arra legalább valamennyit hatottak a fogzás segítő kencék meg praktikák. Aztán megindult a mozgása, megint nem aludt, mert hiába volt fáradt minden érdekesebb volt, mint aludni. 18 hónapos koráig nem aludt át éjszakát, legalább egyszer felkelt. Közben volt szeparációs szorongása (amikor nem léphetsz ki a látóteréből, mert azt hiszi végleg eltűnsz), aztán kis pihi és beköszöntött a dackorszak... És ő még egy egyszerűbb eset volt, mert nem volt hasfájós és nem egy babát láttam, akivel ezerszer többet "küszködtek". Igen, nálunk is előfordult, hogy ingerültebben szóltunk a másikhoz, én fáadt voltam, frusztrált az is, hogy alig tudtam bármi mást csinálni, mert folyamatosan "volt valami", hol a fogzás, hol a szepa. A férjem dolgozott, fáradt volt, hiába mentem át én a gyerekszobába, hogy ne keltsük fel ha nem muszáj, próbált segíteni, így ő sem aludt. A spontán dolgoknak is lőttek, egy boltba elindulást is megkellett tervezni, hogy mikor eszik, mikor alszik. Nincs többet "ohh ugorjunk el moziba" vagy csak spontán menjük el bárhová. Minden oltás után lázas volt (és ugye abból akad egy pár), az is bezavart. Meg sorolhatnám napestig. Ha alapból is volt probléma a kapcsolatban, arra dob egy lapáttal. Vagy ha nem tudják megbeszélni, kezelni a kialvatlanság miatti feszültséget. Ha nagyon szembenáll a 2 szülő nevelési elve az is konfliktus forrás. Kevesen beszélnek erről gyerekvállalás előtt, hogy ki milyen elvek szerint nevelné, pedig ott aztán lehet vitát robbantani a felek közt, sima hétköznapi kérdésekben is, ha nem értenek egyet. Ezek nem újszülött mellett jönnek ki.
ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

7-es, te most önigazolást keresel arra, hogy miért szar gyereket vállalni?

Csak mert nem erről szól a kérdésem. :)


9-es, hát sajnos a férfiak többsége még mindig szarik kivenni a részét a gyereknevelésből, úgy gondolják, hogy az a nő dolga, úgyhogy nem véletlenül van annyi kimerült és feszült anyuka.

ápr. 10. 21:53
 14/32 anonim ***** válasza:
77%

“7-es, te most önigazolást keresel arra, hogy miért szar gyereket vállalni?

Csak mert nem erről szól a kérdésem. :)”


Ömm, de, konkrétan azért van gyerek után annyi válás, mert szar gyereket vállalni, az említett okokból.

ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ja, akkor ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket, mert majd biztos elválnak.

🫠

ápr. 10. 22:01
 16/32 anonim ***** válasza:
55%
Megkérdezted, hogy miért van gyerek után annyi válás. Én felsoroltam a lehetséges okokat. Most ezeken mit nem tudsz elfogadni? Nem minden házasságot vág tönkre a gyerek, vannak, akik erre a szerepre születtek és 10-ig meg sem állnak. De ahogy a válások számából is látszik, a legtöbb embernek ez igenis túl nagy falat és nem éli túl a házasságuk. Ez nem jelenti azt, hogy ne lennének kivételek, csak mindenki úgy vág bele, hogy azt hiszi, ő is a kivétel lesz😂
ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz gyereket vállalni?


Persze, hogy nehéz! Ahogy nehéz elvégezni egy doktori képzést/saját vállalkozásba fogni/beteg rokont ápolni/stb nyugodtan lehet folytatni a sort ;).


Erre mondtam azt, hogy az életben mindennek megvan az ára…

Az ember egy új életszakaszba lép, persze hogy nem könnyű. De ez csak ideiglenes. Mi is többet veszekedtünk, de leginkabb félreértések, stressz, kialvatlanság, és legesleginkabb amiatt, mert bizony voltak napok, amikor nem volt idő egymásra, intimitásra, beszélgetésre, csak kb az elvégzendő feladatokra..


De minden ideiglenes. A mi kapcsolatunk nem gyengült meg végül, sőt, biztosan állíthatom, hogy amelyik mindezekkel működik, az tényleg csak erősebb lett! Pont a nehézségek miatt lesz erős is.


Egy újratervezést igényel az új élethelyzet, és igenis bele kell nőni mind2 félnek a feladatba.

Ez valóban nem mindenkinek megy, és bizony, valóban nehéz. Aki nyer, az nyer egy családot hosszú távon.


Én innen azt mondom, nekem/nekunk mindent megér, sőt: újra ugyanúgy tennék! :)

ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
68%

"Ja, akkor ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket, mert majd biztos elválnak."

Kérdező, ez a fórum tele van antiszoc arcokkal, akiknél a gyerek említése vörös posztó.

ápr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
A gyerek a legtöbb kapcsolatot/ házasságot tönkreteszi. Elveszi a minőségi időt a kapcsolattól, és ez egyenes út az elhidegüléshez. A legtöbben nem tudják a helyén kezelni a gyereket, megszűnnek pár lenni, és csak szükőkké válnak, ami nyilván halálos ítélet a kapcsolatra nézve. Nem vèletlen, hogy a legtöbb válás gyerekesek közt van.
ápr. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
19-es, akkor ennyi erővel már rég kihalt volna az emberiség, mert senki nem merne gyereket vállalni és mindenki elválna.
ápr. 15. 07:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!