Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat teljesen ellehetetle...

A páromat teljesen ellehetetleníti a volt feleség, nekünk meg már nincs mit enni. Ő nemtesz ellene semmit. Mit csináljak? Hogy reagáljak erre? Kérem segítsenek ebben!

Figyelt kérdés
3 gyerek utám fizet gyermektartást azaz 50%-ot.A lakáshitel felét is fizeti kb 52 e ft,és még van egy csomó hozott kölcsöne.A köcsög volt feleség csak így volt hajlandó elvállni ha ezekbe belemegy a volt férj,aki jelenleg a párom.Már 2 éve együtt élünk és csak az adósságaira keres,nekem 2 gyermekem van az édesapjuk nem él,ráadásul mosgássérült az egyik gyermekem.Az én jövedelmeimből élünk.Az meg ilyen körülmények között egyenlő a nullával.A volt feleség állandóan a gyerekeire hivatkozva rinyál még több pénzért.A gyerekek meg hétvégente csengetnek ahol lakunk h adjon az apjuknekik pénzt bulizni.Az apjuk ha nem tud adni még neki van lelkiismeret furdallása,amit én nézzek végig.Ha tud adni valamennyit akkor másnap tőlem kér.Megalázó nekem.Velünk van én mosok főzök rá és oda fizet.Nagyon rendes ember csak nem tud olyan döntést hozni ami mindenkinek jó azaz egynlően jó,persze a jogi dolgok betartásával.A lakásukon annyi tartozás van h nem lehet eladniuk.kb 11 millió.Hogyan lehetne neki ebből kiszállni vigye a bank a házat és menjenek albérletbe?Az biztos h neki nem lenne köteles fizetnie a ház felét.Amit azza magyaráz h akkor a gyerekeit tegye ki az utcára?Mi lenne erre a megoldás?Nem szeretnénk őt elveszíteni,de ez a sok nehézség már felemészti az idegeimet.Ráadásul a volt feleség arra teszi fel az életét h minket tönkre tegyen.Ő él öltözködik stb és nem nélkülöz mint mi.Jogilag mi lenne a megoldás egy hiteles házzal kapcsolatban?A gyermektartást azt megértem.Félelsosem lesz nyugtunk,met az ikrei most érettségiznek és tovább tanulnak jön a következő felyezet.A volt feleség továbbra is követelőzni fog.Most kb 200-210 e ft-ot kap a volt család.Nekünk 65-e ft-ot tud adni.Szerintetek ez nem megalázó??Hogyan kezeljem ezt?Kérem segítsenek,nagyon el vagyok keseredve!!!!
2010. okt. 29. 14:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
54%

"A köcsög volt feleség"


A szavaidból ítélve pont te vagy "köcsög", amiért eltartatod magad meg a gyerekeidet a pasival, és húzod a szád, mikor ő meg a sajátjait akarja eltartani.

2010. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
72%
Egy dolgot nem értek: ha nem lenne a párod fizetése, te miből tartanád el a két gyerekedet? "Megalázó" neked, hogy a párod tőled kér pénzt? NEKED megalázó?? Nem inkább sajnálod azt a pénzt a párodtól?
2010. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
66%
Valóban nem vagytok könnyű helyzetben, de mit lehet erre mondani? Tudtad, hogy kivel költözöl össze, milyen terheket cipel a vállán. A jog a gyermek érdekeit védi.Tehát őket nem lehet kisemmizni. Sok nő megél a gyermekei után járó ilyen-olyan juttatásokból. Aki nagycsaládos, elvált emberhez köti az életét, számolnia kell azzal, hogy nem lesz könnyű. De te sem várhatod el, hogy az ottani gyerekek azért ne tanuljanak tovább, hogy az apjuknak ne kelljen utánuk fizetni. A tanulás joguk, az apjuk meg az apjuk.
2010. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
26%
Előző, ez azért nem így van!Én a férjed helyében bírósághoz fordulnék. A volt ex már asszonytartást is kap? Három gyerek után max 15 ezer járna fejenként, a párod fizetését illetően.
2010. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
39%
Édesem a te gyerekeidet miért a jelenlegi párod tartsa el? Fizet neked 65000 FT-ot ez fedezi a kiadásait. Am köcsög volt feleség ott maradt egyedül három gyerekkel, hát ne csodálkozz, hogy sértődött. Azon se csodálkozz, hogy csak feltételekkel válik. Te kívántál magadnak egy háromgyermekes családfenntartó apát, hát az ezzel jár.
2010. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nincs hogy csak akkor hajlandó elválni.Ha nem megy el a tárgyalásra egy bizonyos idő után elválasztják őket.A kérdés az a hitelt és a házat a házasság alatt szerezték-e mert ha igen akkor a hitel és a ház is közös vagyonnak számít.A többit nem tudom hogy lehetne megoldani sajnos.Nem tudom lehet-e kérni ilyenkor a gyerektartás összegének megváltoztatását.
2010. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
68%
Mit kéne tegyen szerinted?Szerencsére egy felelősségteljes apa és a gyerekeit segíti.Te őt így elfogadtad, akkor meg miért panaszkodsz?Egy kicsit gondolj bele a volt feleség és a párod helyzetébe, te mit tennél, talán két idegen gyerekre költenéd a pénzed a sajátjaid helyett, ugye, hogy nem?
2010. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
60%
Az azért mégsem úgy működik, hogy oda fizet mindent, nektek meg nem marad semmi. Ha ilyen sok gyerektartást fizet,(gondolom többet mint fejenként 15000 forint)nem lenne köteles fizetni a házat. A volt feleségnek kellene fizetni, ha meg nem tudja, akkor költözzenek el. Máshol is így van. Az egy dolog, hogy a gyerekek tovább tanulna, de a hétvégi bulikat nem az apjának kéne kifizetni. Arra kapják többek között a gyerektartást. El kellene mennie egy ügyvédhez, biztos több tanácsot tudna adni!
2010. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem értett meg egy pár választ adó.Tehát a párom és a volt feleség együtt vett fel egy csomó kölcsönt rendesen fizeti a gyerektartást stb és a kb 65 e ft-ot én pótolom ki h az ő kiadásait fedezze ,ja és nekem is van 2 gyermekem,szóval a gyengébbek kedvéért még én és az édesanyám segítjük a páromat mikozben őt kizsigerli a volt családja,amibe már beleőrül,ja és a 3 gyerek nem nézi semmibe,pedig ő erején felül ad.Amúgy meg sokan ha elvállnak van vagyonmegosztás,itt minden maradt ott,a ruhájait sem hozta el szerintem mind.Ő nincstelen lenne ha mi nem lennénk együtt és nem lenne hol laknia,pedig vezető pozícióban dolgozó tanult ember.Kérdés ez nektek helyes????Nem arról van itt szó,h az én gyermekeimet ő tartsa el,én a gyermekeimet simán el tudom tartani, ne haragudj, de ha vki kezd egy új kapcsolatot akkor nem a nőnek kellene két gyermekkel eltartani az új párt, gondolj bele egy albérlet neki kijönne 65 e-ft-ból?A házat el kéne adniuk és mindenki új életet tudna kezdeni szerintem.A másik itt ugyanis ki van semmizve.
2010. okt. 29. 14:27
 10/83 anonim ***** válasza:
96%
Sajnállak titeket, kedves kérdező, nehéz helyzetben vagytok. Nyilván a párodnak nagyon nehéz, mivel a gyerekeiről van szó, de azért ez mégsem mehet így. Magának is kellene, hogy maradjon pénze, mivel veletek él, nektek is kell adnia pénzt.
2010. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!