Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tisztítótűz? Igy kéne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tisztítótűz? Igy kéne?

Figyelt kérdés

Ámbár nem válok, mégis igy élem meg ezt a dolgot életkoromnál fogva, továbbá mert nemigazán úgy ért véget a dolog, ahogy megérdemeltem volna (25F)


Tehát végetért egy lánnyal egy komoly kapcsolat, és elvileg a darabokat össze kell szedni és meg kell szabadulni tőlük. Gondolok itt az elektronikus levelekre, képeslapokra, könyvek amiből együtt tanultunk, fényképek tehát a tárgyakra. Én legalábbis igy hallottam.


Én valahogy máshogy érzem. Úgyérzem, hogy akkor szegényebb lennék valamivel, vagy visszamennék 1 évvel ezelőttre, amikor szintén semmim nem volt. Jól telt el ez az egy év, jól éreztem magam, de nem akarom kidobni az ablakon. Mintha meg se történt volna.


Inkább azok válaszoljanak, akik tényleg váltak, akik tényleg vesztettek és újrakezdték, tehát nem 14 évesek akik pl azért mentek szét 1 hét után mert MSN-en nem válaszolt időben...


2010. nov. 1. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez újabban divat, de én sem dobtam ki mindent a válás után a mai napig sem, pedig idöközben egy új és boldog kapcsolatban élek.

Az az idö, amig együtt voltunk, az életem része, és mindig is az lesz, enélkül nem az lennék, aki vagyok. Sok szép élmény ért ebben az idöszakban, ezeket "kiradirozni" nem is lehetne, de nem is akarom. Ezt az újabb párom is elfogadja, és szerintem ez is a természetes.


Ami zavaró lehet, ha egy új kapcsolatban ezek az emlékek foglalják el a gondolataid nagy részét és nem csak idönként jönnek elö a megélt dolgok.


Szerintem nyugodtan tedd el, amit erre érdemesnek tartasz, nem kell feltétlen az emlékeket kidobni.

2010. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ne dobj ki semmit.Nekem van egy egész cipősdoboznyi szerelmeslevelem,egy nagy zsák plüsmacim,csomó ékszerem,mindenféle ajándéktárgy képek,ruhák minden ami az exektől van.Attól hogy kidobod még ugyanúgy ott él az emlékeidben a kapcsolat.Tedd csak el valahova aztán ha jobban leszel már szép emlék lesz nem fájó.
2010. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Igazából, csak 18 vagyok, de talán segít...

Mondjuk, nekem 3 hónap után ért véget, de én sem tudtam mit csináljak, nem akartam semmi vele kapcsolatos dologtól megválni, mert nagyon szép, és boldog 3 hónap volt... a legszebb az életemben... Viszont, majdnem minden nap találkoztam ezekkel a dolgokkal, szembe kellett néznem azzal a ténnyel, hogy ez már nincsen, és lehet, hogy nem is lesz többé, és nagyon sokszor nagyon rossz érzés volt, és nagyon fájt... Mostmár lassan egy év telt el azóta, hogy vége, most is fáj, hogy vége, viszont, megdobogtatja a szívem, ha elolvasok egy beszélgetést, egy levelet, vagy csupán, ha meghallom a közös számunkat, stb...

Mondjuk, én a lánnyal is tartom a kapcsolatot, minden nap, nem csak a levelek stb.. kötnek hozzá... És a világon semmiért nem adnám ezt fel... Lehet, hogy nehezebb így elfelejteni valakit, sőt, biztos... Mondjuk, mi nem veszekedve váltunk el egymástól, de ha tényleg szerettétek egymást, akkor szerintem ki fogtok békülni... De ez az én véleményem, hogy neked mi a jó, neked kell tudnod

2010. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

18:06-os vagyok

Még annyi, hogy lehet, hogy ez most sablonosnak hangzik, főleg a vége, de én ezt így éltem meg, illetve így cselekedtem, és egy percig sem bántam meg sohasem

2010. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is azt mondták, dobjak ki mindent mert úgy könnyebb lesz. De mint látom sokan nem így tettek. Én sem. Igaz, hogy már el telt egy év, és még mindig nagyon hiányzik, de jól esik ránézni a képekre, ajándékokra, és emlékezni azokra a csodás dolgokra amik Velünk történtek! Nem bántam meg, hogy nem dobtam el semmit, persze azért nincsenek állandóan szem előtt.
2010. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mikor véget ért a 3 éves kapcsolatom,akkor én se dobtam ki semmit,csak elpakoltam egy nagy dobozba,és eltettem mindent amit tőle kaptam vagy ami rá emlékeztetett. Egy idő után (kb 5-6 hónap) már ekőtudtam venni és kitenni a polcomra azokata plüssöket amiket kaptam,meg a könyveket,stb...
2010. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35 éves vagyok. 3 év után váltunk, én mindent kidobtam, összetörtem, annyira sértettnek éreztem magam. Akkor megkönnyebbültem, mert tényleg voltak megalázó helyzetek, de utólag azért volt bűntudatom, mert ez olyan, mintha azt akartam volna elhitetni magammal, hogy csak nekem fáj, csak én vagyok a sértett, mintha nem akartam volna a saját részem vállalni a válásban. De ezt ezzel a törögetéssel sem tudtam megspórolni. Szerencsére. Mert így máshogy mentem bele egy másik kapcsolatba.
2010. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy 4 éves kapcsolatom.Persze ebben is voltak szép dolgok.Mit tettem akkor mikor szétmentünk?Hát akkor nézegettem a képei,olvasgattam az sms-eit stb,aztán elraktam a képét kitöröltm 1-1 sms-t azaz fokozatosan szabadultam meg a rá emlékeztető dolgoktól.Ez normális feldolgozási folyamat.Mikor teljesen elfogadod a szakítást és élni próbálod az új életed,na vakkor,de csak akkor tudod eldobni v esetleg elővenni a fényképeket.Azt már te döntsd el,hogy évek múltán vagy esetleg nagypapa korodban szeretnéd-e majd végignézni a különböző emlékeket a régi kapcsolataidból.
2010. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok, de egy több mint 3 éves kapcsolatom ért véget pár hónapja. Szinte együtt nőttünk fel.

Még most is szinte napi szinte beszélünk, minden héten találkozunk.

Iszonyatosan közhelyes dolgokat fogok most írni, de mind nagyon igaz most számomra.

Fáj, hogy vége lett, de örülök hogy megtörtént és örülök, hogy így történt. Már nem vagyunk szerelmesek, de örökké különleges helyünk lesz egymás szívében, még akkor is ha már nem látjuk egymást és nem beszélünk egymással. És ez az ami igazán számít, mert ezt nem vehetik el tőlünk, nem törölheti ki senki nyomtalanul, azt amit egymás szívében hagytunk és ez nagyon jó és vígasztaló érzés. Én ezzel az érzéssel vagyok képes megnyugodni és továbblépni, mert tudom, hogy annak ellenére hogy már nem lehetünk egy pár mégsem törlődöm ki az életéből és ő sem az enyémből.

Nem tudtam volna megbékélni azzal ha nem csak fiúként de emberként is elveszítem és úgy kell tennem, mintha ez a 3 év meg sem történt volna, hisz szinte ez alatt az idő alatt lettem azzá, aki most vagyok.

Gondolom már ennyiből is sejteni lehetett, hogy nem dobtam ki semmit, használom a régi ajándékokat, és nem feltétlenül jut róla eszembe minden nap Ő.


Egyesek értetlenül nézik, hogy hogyan és miért maradtunk barátok. Mikor azt felelem, hogy ezt a kapcsolatot nem lehet nyomtalanul eltörölni, a szeretetet nem lehet semmivé tenni, akkor sem értik. Talán soha nem volt még a párjuk a barátjuk is?

2010. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sem dobtam ki semmi közös emléket. Engem nem érdekel, hogy egyesek szerint úgy kell felejteni, hogy kidobok mindent, soha többet nem beszélek vele, és lehetőleg el is költözök a régi közös lakásból. Nekem az emlékek emlékek maradnak.

Amúgy 14 év házasság után mondom ezt, 40 évesen.

2010. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!