Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 éve vagyunk házasok, van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve vagyunk házasok, van egy pici babánk is. A házasság viszont nem működik. Nagyon mások vagyunk, szinte beszélgetni sem tudunk. Úgy érzem, társas magányban élek. A pici viszont imádja a páromat, és ez viszont is igaz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem működik, helyrehozhatatlanul nem működik, akkor el kell válni. A pici szempontjából a lehető legrosszabb választás, ha egy rossz kapcsolatban nő föl. Most még pici, de később fel fog neki tűnni, hogy anya és apa miért néz el egymás mellett. Mit mondasz majd neki, hja gyerekem, csak miattad maradtam apáddal????
2009. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek az előttem szólóval. Később ki fog jönni a neheztelés szegény gyerekedre, amiért miatta "feláldoztad magad" - holott ha most elválnál, a férjed attól még részt vehetne a gyerek életében, Te viszont megadnád önmagadnak az esélyt, hogy egy Hozzád illőbb párra lelj.

Az én szüleik 5 éves koromban váltak el, és eléggé megviselt. Jobb akkor, amikor a gyerek még nem fogja fel. Még pici baba - könnnyebb lesz neki, ha ilyenkor történik. Persze hogy később kérdezgetni fog, de nem lesz meg neki az a "törés-élmény", ami nekem.

Viszont ha még úgy érzed, meg lehetne menteni a házasságodat, beszélgessetek, és akár forduljatok egy JÓ pszichológushoz párterápia céljából.

A lényeg, hogy így ne maradjona helyzet, mert senkinek nem lesz jó.

2009. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

A leírásod alapján én is a válást tudnám javasolni.

Elválni kulturáltan is lehet,nem muszáj egymás felé sárt dobálni.Sőt,értelmes emberek meg tudnak birkózni az ezzel járó problémákkal is,és a közös gyerek érdekeit tartják mindig szem előtt mindketten.Jobb lesz ez így a gyereknek is,és nektek is,mint egymás mellett így élni.Sokkal kevésbé fogja megviselni Őt is,ha normális megoldást találtok,mint ha egy rossz hangulatú szeretet nélküli családban él.Így mindketten megtalálhatjátok még az igazit is,boldogok lehettek valaki mással,így a gyereketek is sokkal boldogabb lesz majd a későbbiekben is.Ha elváltok attól még szerethet mindkettőtöket úgy mint eddig.Gondolom nem akarnátok bosszúból keresztbetenni egymásnak,vagy a gyereket fegyverként használni egymás ellen.

2009. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
91%
Szia.én "mégmost"nem ajánlanám a vállást.talán ez a legegyszerűbb döntés.elfutni a problémák elől.minden kapcsolatba vannak kisseb nagyobb gondok.lekell ülni ha kell töbször.megkell beszélni a gondot.helyre lehet hozni bármit csak akarni kell!nem szabad ilyen könnyen feladni.Sok siker!
2009. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvannak a megfelelő érzelmek csak akkor van értelme megpróbálni rendbehozni.Ha nem szeretitek egymást,vagy egyoldalú a dolog akkor semmi értelem semmilyen próbálkozásnak.
2009. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem viszont egyenlőre ne válj el. Ha amúgy más gond nincs, "csak" annyi, hogy "társas magányban" élsz, azért még nem szabad a gyermekedet megfosztani attól, hogy családban nőjön fel. Majd később, ha már felnőtt a gyerek, azt csinálsz, amit akarsz.
2009. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

szia!

mi ugyan ebbe a helyzetbe voltunk a ferjemmel van nekunk is egy kislanyunk es mi rettenetesen nagyon sokat veszekedtunk nem tudtuk mi lenne a legjobb dontes meg csak 2 es fel eve vagyunk hazasok de mar azon gondolkoztunk elvalunk ez igy egyikonknek sem megy stb... aztan leultunk jozan eszel vegig mertuk a dolgokat tudnank e egymas nelkul elni hogyan is lenne ha elvalnak es hal istennek arra az elhatarozasra jutottunk sokkal fajdalmasabb lenne az elvalas es nem is tudnank egymas nelkul elni azota minden rendben van hal istennek, jol mukodik minden,az agyban is 100% sak vagyunk:)(mert a veszekedesek miatt ott is romlott am a helyzet),ugyhogy azorta minden okes szerencsere! azt tudom nektek mindenkeppen tanacsolni uljetek le es merlegeljetek a helyzetetteket! sok sikert!

2009. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
72%
Válni válni válni! De könnyű egyeseknek ilyen "tanácsot" odadobni a másiknak... Kibicnek ugye semmisem drága. Arról nem írtál kinek a hibájából nem tudtok beszélgetni, azt viszont igen hogy nagyon mások vagytok. Ki lett másabb a házasságkötésetek óta? Mert nem hiszem hogy egy ismeretlenhez mentél volna hozzá... Szereti a kicsit, az is szereti Őt. Nem fordulhat elő hogy a Te "készülékedben" van a hiba? Esetleg Neked kellene egy mélyebb önvizsgálatot tartani? Elválni viszont semmiképp sem mielőtt ezt töviről hegyire át nem beszéltétek egymással! Mert elképzelhetőnek tartom hogy nincs is igazán gond közöttetek azonkívűl hogy nem beszélitek meg a kettőtök közötti feszültségek okait.
2009. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
rolam beszelsz hogy en konnyen osztogatok tanacsokat en vagyok az aki azt tanacsolta beszeljek meg az ugyet! ott mar egy gyerek van ne hallgassal az ilyen idiota tanacsokra hogy valjal el mert lehet meg roszabb lesz foleg meg ha szeretitek is egymast!!!! ott van egy gyerek kedves utolso valasziro aki egyfolytaba azt irta valni valni valni! biztos te vagy nem vagy meg ferjnel mert a kutyanak nem kellesz:S:S
2009. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nagyon mások vagytok, gondolom nem most három év házasság és egy gyerek után derült ki. Akkor minek mentél hozzá? minek vállaltatok gyereket???? A legegyszerűbb megoldás a válás, de ha mindketten úgy érzitek, hogy felelősséggel tartoztok a ásik iránt az igen kimondásával, és a pici babátokért is, akkor üljetek le, és beszéljétek meg, hogy mi van, esetleg keressetek fel egy párterápiás szakembert. Ha nem használ, akkor nincs más megoldás. De ne az legyen az első, hogy váltok.
2009. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!