Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás közben, de közös felügye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás közben, de közös felügyelet alatt a párom a tudtom nélkül elvitte a gyerekeket három napra. Megteheti?

Figyelt kérdés

Válás folyamatban, a bíróság közös felügyelet alatt hagyta a gyerekeket. Az feleségem a tudtom nélkül elvitte a gyerekeket három napra a szüleihez vidékre úgy hogy nekem egy árva szót sem szólt róla. A gyerekeket hívtam szombaton telefonon, hogy hol vannak, és ők mondták, hogy elvitte őket az anyjuk, és majd csak hétfőn jönnek haza.

Sejtettem hogy ezt fogja tenni, mert a gyerekekkel meg akartam beszélni a hétvégét, de azt mondták, hogy az anyjuk el akarja vinni őket a szüleihez vidékre, de én mondtam, hogy ehhez nem járulok hozzá, és gondoltam, hogy ha ezt akarja, akkor majd úgyis szól. Nem szólt, csak vitte őket.

Kérdezem, hogy ezt megteheti törvényesen? Mit tehetek az ilyenek ellen?


2010. nov. 5. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit.

Egyenlőre ugyanúgy az ő gyereke mint a Tiéd.

2010. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen megteheti és semmit se tehetsz ellene! Miért baj hogy 3 napra elmentek??? Nem hónapokra vitte külföldre a gyerekeket!
2010. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

"a gyerekekkel meg akartam beszélni a hétvégét, de azt mondták, hogy az anyjuk el akarja vinni őket a szüleihez vidékre"

Akkor te miről nem tudtál? Nem a gyerekekkel kellett volna ezt "megbeszélni", hanem az anyukával. Őt felhívtad, hogy neked milyen terveid vannak? Biztos úgy gondolta, hogy te nem hívtad, hogy programot csinálsz a gyerekekkel, ők meg mondták neked, hogy elmennének, akkor meg nincs akadály.

Miért nem akartál hozzájárulni, hogy elvigye őket a nagymamájukhoz pár napra?

Máskor inkább az anyjukkal egyeztess, ne utólag nyafogj!

2010. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%

Ne haragudj, de ez egy nagyon rosszindulatú hozzáállás felőled, mindegy mi is folyik közted és volt nejed között. Ne burkolózz a joggal, hogy bosszút állhass, a gyerekeidnek is rosszat teszel...

Tudtál a dologról, nemde, hiszen gyerekeid mondták...

Nem hívtad fel a volt nejed, hogy vannak hétvégére terveid...


Mindenkinek könnyebb lenne, ha normálisan állnál az egész helyzethez. Neked is.

2010. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő válaszokat!

Csakhogy ti nem ismeritek ezt a nőt!

Rendszeresen iszik, megvert a gyerekek előtt, egy pénzéhes ribanc, akinek csak addig kellettem, amíg volt pénzem, már több bűncselekményt is elkövetett, ráadásul hazudik mint a vízfolyás. A gyámhatóság kötelezte arra, hogy vegyünk igénybe mmediációs szolgáltatást, de munkahelyi elfoglaltságaira hivatkozva elzárkózott. Semmit sem lehet megbeszélni vele, mindenre azt mondja, hogy majd a bíróság eldönti. Én is szerettem volna elvinni az édesanyámhoz a gyerekeket a névnapján, de akkor is elvitte őket valahova, csakhogy ne lehessenek velem. Nem véletlenül utasította el a bíróság a kizárólagos gyerekelhelyezésre vonatkozó kérését sem. Szerencsére a bíróság és a gyámhivatal is rajtakapta már hazugságon. Teljesen ki akarja sajátítani a gyerekeket, és az egész csak az ékicsinálásomra megy ki, mert egy bosszúálló szabolcsi liba.

És igenis, nem fogom hagyni, mert annál jobban szeretem a gyerekeimet.

2010. nov. 5. 15:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak!A gyerekek mondták,hogy el fognak utazni.Akkor miről nem tudtál?!És miért nem járulsz hozzá?Hogy mit tehetsz?Nézz magadba,és próbálj meg jobb,türelmesebb,megértőbb ex lenni(persze az ésszerűség határain belül).A gyerekekkel cseszel ki,ha akadékoskodsz,vagy keresztbe teszel az anyjuknak.
2010. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de szerintem nincs igazatok. Nekem egyáltalán nem az jött le, hogy a nagyszülői látogatás lett volna a gond, hanem sokkal inkább a módszer.


A feleségnek igenis meg kellett volna mondania a férjnek, hogy hova viszi a gyerekeket. Ha haragszik a férjre, az egy más dolog, de a gyerekek akkor is közösek és illene legalább ez ügyben szóbaállnia vele. A bíróság pedig nem fog minden piszlicsáré kérdésben döntést hozni.

Én nagyon sajnálom és megértem az apát, mert az én mostani páromnak is hasonló élete volt, és bizony a nők nagyon sok undorító dologra képesek a válás során, csakhogy minél többet kaparintsanak meg a vagyonból, így sokszor a gyerek csak eszközzé válik.


Szóval kitartás, és ragaszkodj a gyerekeidhez a végsőkig!

2010. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerűen egy sz@rkeverő vagy.

Dehogy a gyerekeid miatt!Magad miatt,a sérelmeid miatt.

A gyerekeket ezzel a hozzáállással fogod elveszteni,nem azért mert"ellened neveli" őket bárki.

Mondták,hogy mennek,szívesen mentek?Akkor meg mit nem tudsz?

AZtán a te anyád névnapjára szívesen mentek volna,vagy csak a kötelező pofavizit lett volna nekik?Mert ha akartak volna menni,az anyjuk hiába szervezett más programot...na gyorsan nézz magadba...

2010. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem véleményt, és bunkó hozzászólásokat kértem, hanem a kérdésemre választ.

De az összes ilyennek csak annyit kívánok, hogy olyan párja legyen, mint az én volt feleségem.

2010. nov. 8. 10:50
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolnék, bár szerintem a kérdésben már benn van a válasz:

"Válás közben, de közös felügyelet alatt"

Szóval, akárhogy is vagytok most, jogilag neki is ugyanannyi lehetősége van elvinni a gyerekeket, mint neked bárhova.

Persze, úgy lett volna normális, ha egyeztet veled korábban, de nem volt neki muszáj.

Majd ha döntés születik, utána már számon kérheted ezt rajta.

2010. dec. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!