Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válljak, vagy adjak esélyt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válljak, vagy adjak esélyt?

Figyelt kérdés
4 hónapja vagyok házas. Kisbabánk lett és valahol ez volt az ok, hogy összeházasodtunk. Nagyon szélsőséges kapcsolat. Úgy voltam vele, hogy a kislányomnak kell megadnom az esélyt, hogy normális családi körülmények között nőljön fel. 27 éves nő vagyok, ő meg 24 éves. Diplomám van, neki szakmunkás. Iszik,gyógyszereket szed...én egyiket sem. Hatalmas mérföld kövek vannak köztünk. Az érzelmek? hmmm...Nem tudom,hogy mennyire vannak. 3 hónapja szültem, azóta 3szor voltunk együtt. Veszekedés az már volt vagy 100szor. úgy érzem, hogy be pánikolnék, ha egyedül kellene felnevelnem a kislányom, de közben sokszor úgy érzem megbolonulok. Iszik, alig törödik velem, de közben tilt mindentől, féltékeny mindenkire. Lehet, hogy lenne más utánna, de attól a mástól pedig a kislányomat félteném, mert tudom, hogy az a más sosem tudná úgy szeretni. Legyek még türelemmel, vagy adjak ultimátumot, vagy... ti mit tennétek? ( a kislány érdekei az elsö)
2010. nov. 9. 16:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Úristen micsoda kérdés? Minek maradnál vele, és mégis mit gondolsz, mi jót és szépet kaphat ez a szegény kisgyerek ilyen apától?? És Te? Meddig akarnál mellette senyvedni, az egész fiatalságod rámegy, kiégsz és nem csak egy semmirekellő apja lesz a gyermekednek, hanem egy idegbeteg, kiégett anyja. Már hogyne kellenél másnak 27 évesen, és hidd el, lehet úgy szeretni más gyermekét, mintha a sajátod lenne, pláne ha kicsi kora óta neveli valaki. Úgy hogy 100 szónak is egy a vége: LÉPJ!
2010. nov. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, tudom. Igazotok van. Csak olyan nehéz. Ha nem lett volna a baba, mostanra biztos már nem lennénk együtt. Imádom a kislányom, és mostanra nem tudnék már nélküle élni. Korábban volt egy 5 éves kapcsolatom. Nagyon nagy szerelem volt, de zátonyra futott,és nagyon megviselt. Ismerkedtem, voltak többen is, de nem igazán találtam a helyem. Aztán lett Ö,aki most a férjem, és mielött feleszméltem,már terhes is lettem. A korábbi kapcsolatom olyan mély sebeket, hagyott, hogy a kislányról nem tudtam volna lemondani,mert annyira szüksségem volt egy érzelmi megújulásra. Tudom, hogy nem így kellett volna, de mostanra már ebben a helyzetben vagyok. Az, hogy tanultam, nem azt jelenti, hogy az emberi kapcsolatokhoz is értek. Mindenkinek van kishitüsége, nekem ebben nyilvánul meg. Ez nem feltátlenül egyenlő az inteligenciával. Mindig ilyen voltam. Ö sosem fog felemelkedni? Amikor nálam magasabb színtű emeberekkel találkozom az életem sorén, az által én mindig új, magasbb célokat tüztem ki magamnak. Fejlődni akartam. Ő nála erre nem láttok esélyt. Vagy kevesen gondolkodnak így? Anyu mindig azt mondja, hogy folyton másokat akarok felkarolni, ami nem feltétlenül célra vezető. (és mindig ezért szívok a magánéletben)
2010. nov. 9. 17:37
 13/19 anonim ***** válasza:

A kislányodnak az az érdeke, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt gyerekkora legyen. És ehhez nem kell egy piás "apa", meg a veszekedések. Mennyivel lenne jobb úgy felnőnie, hogy az apját ritkán látja józanul, és állandóak a cirkuszok? Nem jobb, ha csak te vagy vele, és minden szeretetet megkap? Ráadásul nem vagy feszült, ideges, nem azon rágod magad, hogy megint mibe fog belekötni a férjed?

A többiek már írtak új párról, ebbe nem bonyolódok bele.

Kapcsolatotok nem az iskolai végzettség miatt rossz, hanem a szerelem, szeretet hiányától. Ha már korábban is ilyen volt, miért pont neki, tőle vállaltál babát?

Még nem késő kilépni, és minél előbb, annál jobb. Add meg a picinek és magadnak is az esélyt, hogy boldogok lehessetek.

2010. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1. szar kapcsolat

2. felelőtlen,önző és öncélú egolegyezgető rabszolga világrahozása gyerekvállal helyett

3. "jól átgondolt" házasság "alapos" ismeret a partnered életviteléről..


szerintem ez magáért beszél,hogy mennyire lehetsz intelligens..

Amúgy szerintem ne válj el,hiszen csodálatos ember van melletted. tudod jóban-rosszban. Várd meg szépen amig annyit iszik hogy félholtra ver .

Nem a kislányodat félted,a saját valagadat.. "más sosem tudná úgy szeretni". Miért,ez a férfi így fejezi ki a szeretét hogy piál és gyogyszereket szed a családja szeme láttára?

2010. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ne haragudj meg érte, de a soraidból is lerí, hogy sose adtad meg a pasinak a minimális tiszteletet sem és egyedül azért vetetted el magad, mert terhes lettél, de sose szeretted...az én párom is szakmunkás és fiatalabb, de sose éreztem, hogy hatalmas mérföldkövek (??? :-o) lennének köztünk
2010. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Először is agyerek apjával kell megbeszélned ezt. Ő hogy látja, mit tervez?


Másodszor. Ha ő is így látja. Nem jó a gyereknek egy mártír anya és egy szélhámos apa között őrlődve felnőni. Akkor inkább boldog anya+nevelőapa+féltestvérek és egy vidám, szabad érdekes , gyakorlatias vasárnapi apuka, aki megmutatja neki azt, ami a rendes kis családjából kimarad.


Ha ő másképp látja, akkor beszéljétek át sokszor, és kívülállókkal is - hátha csak átmeneti hullámvölgy ez nálad. Ismerek olyan párokat ahol anya diplomás, apa laza, és naygon szépen nevelik a gyerekeket. Mert pl. apa el tudja tartani a családot. Jól megvannak, szeretik egymást. Két ilyet is ismerek. Hármat igazából.

2010. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy nehogy anyukád ássa alá a házasságodat, azzal, hogy oltogat, hogy te jobbat érdemelnél. A szülők elvakultak.
2010. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én azt tenném a helyedben, mint amit az én volt feleségem csinált akkor, amikor több mint 10 éves házasság után, elkezdtem inni, szívni és mint egy örült kurafi csajozni, vagyis megbolondultam. Ebben az állapotban, fél éven keresztül kitartott mellettem és szó szerint mindent megpróbált, hogy segítsen rajtam/rajtunk.

Tudom, hogy nagyon szeretett és sok minden megtett értem, de mielőtt teljesen tönkrement volna, egy szombati napon, minden bejelentés nélkül az akkor 1 éves kisfiúnkkal elköltözött. 3 hónapig azt sem tudtam, hogy hová.

Majd apránként közölte, hogy milyen feltételek mellett találkozhatunk. Idővel kiderült, hogy az, ahogy éltem, csak bemelegítés volt ahhoz képest, ami még aztán jött, vagyis semmilyen mértékben nem tudtam teljesíteni az általa szabott feltételeket, mivel az ámokfutó üzemmódból átkapcsoltam őrjöngő vadállatba (mind ezt ingben és nyakkendőben, minden nap több száz ember előtt szerepelve – vagyis nem pucéran és habzó szájjal).

Akkor, ki voltam akadva és ölni tudtam volna, de amióta megtértem, kijózanodtam és fölszámoltam minden olyan kapcsolatot, ami ehhez az időszakhoz kötött. Azóta látom, hogy volt feleségem az egyik legbátrabb nő és legokosabb döntést hozta mindannyiunk érdekében.

2 év telt el azóta > bocsánatot kértem > egyelőre én is és ő is külön és egyedül élünk. Néha-néha (2-3 havonta) már beszélünk egymással (mobilon)

Ha egy férfi megbolondul, akkor ne nagyon legyenek illúzióid – szerintem...

2010. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zsetyka válasza:
a gyerek érdekeit nézd,és semmi mást gondolom nem szeretnéd ha gyereknek valami baja lenne?bepiálva gyógyszerezve csinál valami nagyon rosszat és még csak nem is emlékezne rá.másnap meg benne lenne a hírekben a tragédia menj kezd új életet.
2010. nov. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!