Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem elvált. Nem telt el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem elvált. Nem telt el válástól a 300 nap, az ex-felesége szült egy gyereket az új palijától. Kötelezheti a kórház hogy a volt férj nevére írják a saját neve helyett vagy a jelenlegi párja helyett, aki a nevére akarta venni a gyereket?

Figyelt kérdés

A volt feleség szerint a kórház kicseszett vele, mert a gyereknek a karszalagján a vér-szerinti apjától kapott neve volt aztán amikor megkapta a gyerek anyakönyvi kivonatát akkor már a volt férj nevén lett.

Lehetséges ez, vagy csak kamuzik?


2010. nov. 12. 08:56
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
A volt férj nevére KELL íratni a gyereket. A kórház nem cseszett ki vele, ez van törvény szerint. A nő nem kamuzik, ha ez volt a kérdés.
2010. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg hülyeség, de gondolom ezzel a gyereket védik, hogy valóban legyen "apja"!
2010. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
24%

[link]


Én most csak ezt találtam, de ebben nincs olyan, hogy a volt férj nevére írnák a gyerkőcöt. Persze nem egyszerű intézkedni, de a volt férj, mint lehetőség, ebben a cikkben fel sem merül..

2010. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
68%

Te ugyanaz vagy, aki naponta feltesz egy kérdést, hogy hogyan NE kapja a gyerek az ex+férj nevét?

Csak mert furcsa, hogy ő még ma nem kérdezett, de jössz te, akit 300 napon belül már el is vett az ex+férj...

2010. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
62%

Ha az anya házas volt, de már elvált, akkor abban az anyakönyvi hivatalban, ahol előző házasságát kötötte, egy záradékolt anyakönyvi kivonatot kell kérvényeznie, amely tanúsítja, hogy elvált. (Ennek illetéke 2000 Ft.)


Az eljárás menete


Az anyát és az apát együtt hallgatják meg. Be kell mutatni a terhességi kiskönyvet, amely a fogamzás és a születés feltételezett időpontjának szakorvosi igazolásául szolgál. Ha a férfi az apaság tényét nem vitatja, felhívják őt az apasági nyilatkozat megtételére, amit jegyzőkönyvbe foglalnak, és ezt mindannyian aláírják. Az apasági nyilatkozatot nem lehet visszavonni. A jegyzőkönyvből két példányt kap az anya, amelyből az egyiket a kórházban kell majd leadni a szülés előtt, amikor a gyermek születési anyakönyvi kivonatához szükséges adatokat veszik fel. (Az anyakönyvi bejegyzésre vonatkozó bejelentést a kórház teszi.)


Mikor kell megtenni az apasági nyilatkozatot?


A törvény szerint apasági nyilatkozat a fogantatást követően tehető, de pontos időpont nincs előírva, hogy mikor „kell." Célszerű azonban a baba születése előtt, tehát valamikor a terhesség 9 hónapja folyamán megtenni, hiszen ennek hiányában a baba az édesanyja nevét kapja, és később csak névváltoztatási kérelemmel tudja az apa a nevére venni (ami már egy bonyolultabb procedúra.)

2010. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
30%
A törvény szerint a volt férj nevére kell anyakönyvezni. Később az anyakönyvben szereplő apának le kell mondania a gyermekről és örökbeadni a vérszerinti apának.
2010. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
51%
No akkor elmondom, hogy ez hogy is van, mert a cikkekből felesleges ihletet meríteni, mert nyilván az tudja jobban, aki végig csinálta. Konkrétan a legjobb barátnőmék pár hónapja. Hiába bizonyítják,hogy elváltak, hiába nyilatkozik a volt férj,hogy nem az övé a gyerek, és hiába ismeri el az apa,hogy valóban övé a gyerek, nem lehet tenni semmi. Higgyétek el, végigjárták amit lehetett. Családsegítő, jogász stb. Össze "kellett" házasodniuk, ha nem akarták végig csinálni a szülés után a procedúrát,hogy apuka nevére kerüljön a gyerek. Nekik arra kb. fél-1 évet mondtak!
2010. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
38%
Azért erre az egészre kitalálhatnának valami okosabbat. Pl miért nem lehet a kórházban megtenni azt az apasági nyilatkozatot? Egy ember gondolom úgysem hirtelen felindulásból szokta "bevallani", hogy övé a gyerek, tehát ha a kórházban az anyuka mellett ő van ott szüléskor és az anyukával egyidejűleg kimondják, hogy ő a vér szerinti apa, akkor miért kerítenek ilyen nagy feneket a dolognak? Ez a törvény tényleg egy nagy sz@r!
2010. nov. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
63%
Mivel - hacsak nem koraszülésről van szó - még jogilag fennálló házasság alatt fogant a gyermek, így vélelmezhető, hogy a férj az apa, mert ez így normális, életszerű. A törvény nem szar, mert ellenkező esetben, ha működik a házassaág csak azért lenne elvárható, hogy a férj a saját gyermeke feletti jogosultságát bizonyítsa, mert vannak, akik elválnak, de már előtte mással vannak kapcsolatban? Szerintem ez az, ami szar helyzet és nem életszerű egyelőre szerencsére.
2010. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésedre választ kaptál. Engedd meg mégis, hogy ide írjak valamit. Nem a kérdésre, hanem az egymás után ismételgetett, Magyarország törvényeit fikázó beszólásokra, amik annyira se illettek ide, mint az én válaszom, amiért mégis bocsánatot kérek!Igenis helyes a törvény.

Mivel a terhesség várható ideje 250-310 nap, így jogosan feltételezi a törvényhozó, hogy a fennálló házasságban a férjtől fogan a gyermek. Nem lenne helyes még törvénnyel is rögzíteni az "egyik meleg ágyból a másik meleg ágyba", vagy "a szeretőmnek szülök" sajnos valóban létező gyakorlatát.

Igaz, hoyg ez sokszor megtörténik, de ne fogadjuk már el ezt normálisnak. Ugyanis ha a törvény nem így szólna, azzal szentesítené, hoyg a házasság alatt a feleség más férfitól eshet teherbe. Így nevetségessé válik a házasság intézménye.

Tudom, hoyg sokak, és sok gyikező szemében sajnos ma is az, de a törvénnyel ezt nem megerősíteni kellene, sőt, azon kellene igyekeznünk,hogy a házasság visszakapja régi szentségét. Vagy legalább a komolyságát. Meg az adott szóról nem is beszélve, mert ha valakihez férjhez mentem, nem azt ígértem, hogy a házasság alatt mástól fogok teherbe esni, és nem is azt, hogy kitartok jóban,. és elfordulok a rosszban.

Szóval, a törvényeink helyesek, mint annyi minden más ebben az országban. Viszont nagyon helytelen az a rossz szokás, amikor unos - untalan, általánosítva leszóljuk a z egész magyarságot, törvényhozásostul, pusztán fenntartott rosszkedvünk leeresztőcsapjaként használva az internetes felületet. A rosszkedvünk nem fog elmúlni, de ez akiokádott szenny sokat árt másoknak. Ezért kérem, fontolják meg azok, akiknek szokása minden után odabiggyeszteni, hogy "iyen sz.rok vagyunk, stb, hogy nem csak éppen ő ül e pillanatnyilag a kakiban, vagy esetleg nagyon jó helyzetében nem tudja, mi baja..mielőtt egy huszáros mozdulattal 3 szóban megsemmisítené egy állam évtizedek óta bevált szabályát. És ott a Bocskor: ha nem más feleségének gyártena gyereket, hanem akishölgy előbb elvált volna nem csak az ágytól, de a dúsan rekott asztaltól is, akkor nem hozta volna a saját gyerekét, férjét és szeretőjét ilyen kényelmetlen helyzetbe. Ettől senkit nem óv meg sem törvény, sem állampolgárság, csak a saját erkölcsi érzéke. Nem hinném, hogy más országokban a szomszéd nevére anyakönyveznék a házasságban fogant gyerekeket.Ha igen, akkor nem azokat az országokat kellene követnünk talán.

Ne hidd, én is voltam szeretőtől megcsaltig minden, lefeküdtem, akivel lehetett, de rá kellett jönnöm, hogy az erkölcs, az adott szó és a törvény betartása a legfontosabb.Fontosabb az egyéni érzelmi szeszélyeknél.


Sztem a kórházban bemondásra írták fel az apa nevét, az anyakönyvi hivatalban meg iratok alapján, így lehetett ez. Anya el akarta sunnyogni, de naív elképzelés volt.

Nyilván a kórház nem olyan hatóság, aki nyomozásba kezd az apa személyét illetően.


45nő

2010. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!