Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem elvált. Nem telt el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem elvált. Nem telt el válástól a 300 nap, az ex-felesége szült egy gyereket az új palijától. Kötelezheti a kórház hogy a volt férj nevére írják a saját neve helyett vagy a jelenlegi párja helyett, aki a nevére akarta venni a gyereket?

Figyelt kérdés

A volt feleség szerint a kórház kicseszett vele, mert a gyereknek a karszalagján a vér-szerinti apjától kapott neve volt aztán amikor megkapta a gyerek anyakönyvi kivonatát akkor már a volt férj nevén lett.

Lehetséges ez, vagy csak kamuzik?


2010. nov. 12. 08:56
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Kedves 17:33-as!

Nagyon aranyos vagy, hogy megkérdezed, és hogy utána nézel!

Abban pedig teljesen igazad van, hogy egy DNS teszt nem olyan egyszerű. Aki ilyenekkel vagdalkózik annak biztos telik rá, de nekem momentán nincs pénzem kifizetni 140ezer forintot egy olyan dologra ami alapból hülyeség, mert nem a férjemtől van a gyerek, mert van apja és fel is vállalja az apaság tényét!!

2010. nov. 15. 19:07
 32/44 anonim ***** válasza:

Én nem értem, nem olvasható, amit irtam???

Leirtam, ha ők nem akarják, akkor kell neki kezdeményezni. Honnan tudjuk, hogy ők mit akarnak??? Irtam, hogy meg kell tőlük kérdezni és akkor, de csak akkor, ha ők nem akarják, akkor kell az exnek kezdeményezni a vizsgálatot.

És a tesztet a vesztes fél fizeti, ahogy minden más költséget is, szóval nem értem, hogy ebben mi nem világos???

Senki nem vagdalkozik itt DNS teszttel, leirtam, hogy az a logikus, hogy a valódi anya és apa kezdeményezze a dolgot, de HA NEM TESZIK, akkor csak lépni kell!

Szájbarágósabban nem tudom leirni, sajnálom!

2010. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Szia, 17:33-as vagyok, elég későn, de jelentkezem. Megkérdeztem, 3 oldalról is megerősítést kaptam: a tanfolyam-vezetőtől, egy anyakönyvvezetőtől aki 30 éve csinálja, és konkrétan egy ismerősömtől, aki hasonló szituban volt mint ti most.

A lényeg a lényeg: a legegyszerűbb és legbiztosabb megoldás, a helyileg illetékes gyámhivatalt kell megkeresni, aki a gyermek nevében indítja a pert az apaság vélelmének bírói megdöntését. Ez nektek teljesen ingyenes, kb. 1 hónap alatt fut át az egész. Gondolom még nemrég született a kicsi igaz? Mert ezt mindenképpen a gyermek 1 éves kora előtt kell indítani, mert utána már nem biztos hogy ingyenes. Az előzőnek igaza van hogy a vesztes fél fizeti a DNS tesztet, de ebben az esetben ilyesmire nincs szükség, ez egy papíron lejátszott hercehurca. Miután megdől az apaság vélelme, az igazi apa elismerő nyilatkozatot tesz és kész. Egyébként így hogy ma elmondta a tanfolyamvezetőnk ezt a dolgot, eszembe jutott hogy amikor tanultuk ezt a részt, izomból ezt mondta, hogy úgymond a gyermek indítja a pert... csak ez így kimondva olyan abszurd hogy el is felejtettem. A gyámhivataltól függetlenül is indítható, de akkor nem illetékmentes önmagában, viszont lehet illetékmentességet kérni, ha anyagilag úgy álltok..... de a gyámhivatal a legjobb megoldás. Kérdezz nyugodtan ha valami nem világos. Sok sikert nektek és sok boldogságot!

2010. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Kiváncs lennék, hogy a gyámhivatal milyne indokkal inditana a gyerke nevében pert...

Mert apa azt mondja, hogy nem ő az apa? Hát ezesetben apának kell pert inditania. Ha anya és a valódi apa nem állitja, hogy tényleg nem az akkori férj az apa, akkor kizárt, hogy a gyámhivatal elinditana egy ilyen pert...

Továbbra is él minden pontja annak, amit irtam. Vagy elinditja anya, vagy elinditja a valódi apa, ha ezek nem történnek meg, akkor szerintem kizárt, hogy a gyámhivatal elinditaná. Mégis mire alapozva?

Szóval ha ők nem inditják, akkor a papir szerinti apánka kell inditania, ha nem akarja, hogy a nyakán maradjon a gyerek.

2010. nov. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Ha az anyakönyvi kivonatba belekerült egy név az apához, akkor a gyámhivatal nem fog pert indítani, mivel az apai státusz be van töltve. A valódi apa, illetve az anya indíthat ilyan pert.
2010. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
17:33-as vagyok, nem közvitát indítottam, amire véleményeket várok, ill. kérdést sem tettem fel. Örülök hogy ennyire okosak vagytok, és kíváncsiak mit csinálna a Gyámhivatal. Ezek konkrét jogesetek, nem elmélkedések. Remélem a kérdező olvassa a választ, és ha majd megkeresik a Gyámhivatalt meg fog indulni az eljárás. Azért még annyit mégis leírok, ez az egész apaság vélelme dolog hogy a gyereknek a kérdező esetében a volt férjet anyakönyvezik apának, pedig MEGVAN AZ IGAZI APA, az egész a GYERMEK VÉDELMÉBEN VAN. A GYÁMHIVATAL A GYERMEK VÉDELMÉBEN JÁR EL, ÉS KÉPVISELI A GYERMEK JOGAIT. EZÉRT AMIKOR AZ ANYAKÖNYVEZETT APA NEM A VÉR SZERINTI APA, ÉS ERRŐL A GYÁMHIVATAL TUDOMÁST SZEREZ, HIVATALBÓL ELJÁRÁST INDÍT: A GYERMEK NEVÉBEN... AHOGY A SZÜLŐ IS ÍGY TESZ MINDEN ÜGYBEN A GYERMEKÉVEL KAPCSOLATBAN, ELJÁR HELYETTE, AMÍG NAGYKORÚ NEM LESZ.
2010. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Bocs, továbbra se értem az elméletedet.

Ha a gyámhivatal az ex-férj APÁTÓL szerez erről tudomást, tutira nem indit el semilyen pert, mivel az apa ezt megteheti, ez az ő dolga, nehogy már helyette intézkedjenek...

Ha nem az apától szerez erről tudomást, akkor nekem ne mondjad, hogy bárkinek az ilyen állitása alapján ( a gyerek nem is az apjától van ám...) bármilyen vizsgálat indul. Akkor Mari nénik tömege állitaná minden gyerekről, hogy "de kedveském, tuti nem az apjától van, én tudom, amit tudok..."

Szóval kizárt dolog, hogy ilyen esetben a gyámhivatal bármit is elinditson. Mégis milyen bizonyitéka, alapos indoka van erre???

2010. nov. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

A mai 8:19-es írónak!

Olvasd át a családjogi törvénykönyvet! Mert ott van benne, hogy igenis indíthat ilyen pert a gyámügy, mert könnyedén utána tudnak nézni, és a per-indítás előtt ezt meg is teszik! Felesleges a tényekkel szembe szállnod főleg hogy minden eset egyedi, te nem tudod a részleteket, akkor miért szólsz bele?


Az előtted lévő válaszolónak pedig minden köszönetem és hálám! Nagyon aranyos vagy hogy utána jártál a dolgunknak! Kedvességed köszönöm!! :D

2010. nov. 18. 13:09
 39/44 anonim ***** válasza:
Szívesen, sok sikert Nektek, gyors problémamentes eljárást. Üdv.
2010. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"Felesleges a tényekkel szembe szállnod főleg hogy minden eset egyedi, te nem tudod a részleteket, akkor miért szólsz bele? "

Azért, mert eze gy ilyen fórum. Szeretném megérteni, amit a válaszoló irt, mert nem tudom elképzelni ezt a való életben. Nem láttam, hogy egy tényt irt volna, nem láttam idézetet a Csjt-ből, igy nem is értem, miről beszélsz, milyen tényekről.

És azt meg nem tudod megtiltani, hgy emberek hozzászóljanak, ha te kérdezel valamit, ugyanis ez a hely ERRE VALÓ.

2010. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!