Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem elvált. Nem telt el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem elvált. Nem telt el válástól a 300 nap, az ex-felesége szült egy gyereket az új palijától. Kötelezheti a kórház hogy a volt férj nevére írják a saját neve helyett vagy a jelenlegi párja helyett, aki a nevére akarta venni a gyereket?

Figyelt kérdés

A volt feleség szerint a kórház kicseszett vele, mert a gyereknek a karszalagján a vér-szerinti apjától kapott neve volt aztán amikor megkapta a gyerek anyakönyvi kivonatát akkor már a volt férj nevén lett.

Lehetséges ez, vagy csak kamuzik?


2010. nov. 12. 08:56
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsó! 09:30 vagyok.

Azért írtam, amit írtam, azért fikáztam a törvényt, mert én csak azzal nem értek egyet, hogy ha egy férfi apának vallja magát, akkor miért kell annak ellenére egy másik férfi nevére vagy akár az anya nevére írni a gyereket. én is élettársi kapcsolatban élek, jelenleg 28 hetes terhes vagyok, szerencsés, hogy a férjemtől való válás tavaly márciusban lezajlott, így az a veszély nem fenyeget, hogy a volt férjem nevére írják a picit. De sajnos most szembesültem azzal, hogy jó lenne elkezdeni intézkednünk, hogy a gyerek ne az én nevemet, hanem az apukáét kapja. Ezért gondolom, hogy a törvény nem teljesen megfelelő. talán pont ebből is lehetnek gondok később, abban az esetben, ha apuka lelép vagy a kapcsolat valamiért megszakad..akkor aztán az anyuka kerül slamasztikába, hogy akkor a gyerektartást, mikor, hogyan és kitől is fogja megkapni. ha az apa elismeri, hogy ő csinálta a gyereket, akkor szerintem igenis írják a nevére..ez csak egy vélemény persze, egyetértek a többi válaszolóval és Veled is és felfogtam, hogy ez a procedúra..

2010. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Ildegonda ***** válasza:
50%
Kb. Napoleon Code Civile-e óta így van :))
2010. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Igen, ha 300 napon belül történik a születés, akkor a volt férj nevére írják a gyereket. Kellett volna előtte apasági nyilatkozat az új apától szerintem az megoldotta volna a dolgot.
2010. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem olvastam vissza minden hsz-t (elnézést), de az eljárás ilyenkor az, hogy vagy az apának tekintett volt férj, vagy a gyámhatóság (a gyerek képviseletében) pert indít apaság vélelmének megdöntése iránt.

Ugyanis az törvényes vélelem, hogy ha az anya a fogantatási időn belül házasságban élt, akkor a férj az apa.


Ez egy szokásos eljárás, sok hasonló eset van, amikor ez lezajlik, utána tehet a valódi apa teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot.


Most tehát irány a gyámhatóság, ott kell elkezdeni az ügyet.


egy ügyvéd

2010. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elolvastam a válaszokat, jó pár sületlenség, íme szerintem a helyes válasz (anyakönyvvezetőnek tanulok, ez a helyzet tananyag).

Tehát addig stimt az egész, hogy valóban, ha a válás jogerőre emelkedésétől vissza 300 napon belül született a gyermek, akkor fennáll a volt férjre az apaság vélelme, ezért az ő nevére KELL anyakönyvezni. Az anyának bíróság előtt kezdeményeznie kell az úgynevezett: "apaság vélelmének bírói megdöntése" eljárást.... ez egy rutineljárás lesz, hiszen meg van az igazi apa, ezt senki nem vitatja. Ezt követően tehet az igazi apa (az új pár) apasági elismerő nyilatkozatot. Valaki írta előttem, hogy házasodjanak össze az új fickóval.... ehhez most elő kellene vennem a tananyagot, ahhoz most nincs időm, de a bíróság ezt már majd megmondja.... egyébként nem hosszú procedúra ez az ügy, és mindenképpen minél gyorsabban le kell zongorázni, a gyermeket ezután újra fogják anyakönyvezni.

2010. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Kedves 17:33-as, utolsó kommentező!


Akkor a volt férjnek azaz az én mostani férjemnek nincs semmi teendője?

Az ő nevén van a baba, aki 300 napon belül született a válást követően, és megvan a vér szerinti apa is. De ezt az egészet elintézheti a gyerek igazi apja és az anyuka? A férjem nem kell hozzá?

KÉRLEK válaszolj nekem, mert fontos lenne!!

2010. nov. 14. 22:39
 27/44 anonim ***** válasza:
0%

- nem kell más férfit az apának tekinteni -

tehát nincs, és a fogantatás időpontjában nem is volt az anyának férje

- az anya hozzájárul.


Valószinű az anyuka kamuzik neketek mert neki is bele kellet egyeznie a gyerek nevébe.

2010. nov. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Kérdező: meg kel kérdezni anyukát, hogy intézik-e ők a dolgot.

A férjed is nyújthat be keresetet a biróságon az apaság vélelmének megdöntése ügyében, csinálnak egy DNS tesztet és kész.

De ennek csak akkor van értelme, ha anyuka és a valódi apa nem intézik ugyanezt... Szóval meg kéne kérdezni, hogy intézik-e, ha nem akarják, akor a férjednek kell intéznie.

2010. nov. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Tegnap 17:33-as vagyok, nem KELL neki kezdeményezni, hiszen az igazi apának és anyának az érdeke hogy a gyerek a ne egy más férfi nevén legyen, még ha az a volt férj is.... holnap megyek tanfolyamra, akkor konkrétan megkérdezem a tanfolyam-vezetőt, mert gyakorlatilag nem vagyok még benne ebben az egészben. Az biztos hogy a férjed is kezdeményezheti... de gondolom anyagilag nektek is jobb lenne, ha ők rendeznék az egészet, igaz? Holnap írok suli után.
2010. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Még mindig a tegnapi 17: 33-as vagyok, most olvasom az utolsó kommentet: azért az nem olyan egyszerű, hogy csináltatunk egy DNS tesztet, majdnem 100eFt, ha jól tudom, gondolom senkinek nincs kidobni való pénze, főleg hogy megvan az igazi apa. A anyának kellene kezdeményezni alaphelyzetben, de ismétlem, holnap megkérdezem. Kitartás.
2010. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!