Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi lenne a kiút? Hogy segítsem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a kiút? Hogy segítsem meg magam? Mit gondolsz erről a szituációról?

Figyelt kérdés

Szüleim 18 éve házasok, de szerelem, szeretet soha nem volt köztük. Apukám 48 éves volt mikor már családi nyomásra nem tudta tovább húzni a családalapítást, szóval megházasodott. Egy fiatal nőt keresett, aki szülhet neki egy egészséges gyereket. Megtaláta az édesanyámat aki 29 éves volt és úgy gondolta, hogy gazdag ez a pali, megfogta isten lábát... de tévedett. Nem volt olyan gazdag mint amilyen mutatta magát az apukám, és születésem után sorra jöttek a viták. Most 18 vagyok, velük lakom, de MINDEN EGYES NAPOM abból áll, hogy hallgatom milyen alpári, ocsmány módon szidják egymást. Régebben verekedtek is. Egyszer viszont kijött a rendőrség, azóta visszafogják magukat (nehezen). Apukám válna, anyukám nem. Mivel nincs hova mennie lakni, anyukám kézzel-lábbal ragaszkodik az "együttéléshez". De ez az együttélés annyit tesz ki, hogy édesapámnak eddig 2x volt infartusa. Anyukám pedig mindenféle idegnyugató gyógyszereket szed.

Én már tényleg nem bírom tovább. A mindennapi hihetetlen aggreszzió és depresszív légkör ami itt megy elvette már minden önbizalmam, életcélom. Egyáltalán el sem tudom képzelni, hogy valami valaha működhet egy nő és egy férfi közt. Elköltözni nem tudok, mert nincs rá pénzem. Suliba járok, szóval dolgozni sem tudnék annyit, hogy eltarsam magam. Apukám meg azt mondta, hogy nem ad nekem semmi pénzt ha elköltözök.


2010. dec. 11. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Rosszul álltál neki. Én beadtam nekik, hogy baaaaromi fontos, hogy én pont abban a 100 km-re lévő iskolában tanuljak. Bevették, fizették az ottlakásom. Valami ilyesmi jó lenne..
2010. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom, és szeretem is. Kisebb városba biztos nem mennék szívesen.
2010. dec. 11. 19:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Azzal,hogy átvered a szüleidet,semmit sem érsz el. Szerintem 1 nyugodt pillanatukban mond el nekik,mit érzel!

Egy anyuka

2010. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felnött vagy költöz el albérlet, koli.
2010. dec. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szedj fel egy pasit aki eltart és költözz hozzá
2010. dec. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, mert tudom hogy milyen egy pénzéhes nővel élni. És hidd el, ha akarnák lenne megoldás, édesapád nyugodtan beadhatná a válópert, attól még nem kerülne az utcára. És ebből ne vonj le következtetést, mert vannak normális párkapcsolatok is, sőt lehet hogy pont ezen példa miatt lesz a tied különb, mert tudod, hogy milyen hibákat nem akarsz majd elkövetni.

A költözés miatt meg ne aggódj, mert úgysem hagynák, csak ezzel próbálnak eltántorítani.

Én javasolnám még, hogy kérj segítséget a gyámhivataltól, családsegítőtől. A nagyszülőkkel mi a helyzet? Hozzájuk nem tudnál esetleg menni?

2010. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Keress munkát a suli mellett. Nagyon sok diák keres albérlőtársat. Többen összefogva olcsóbban megoldható az albérlet... Nézd a hirdetéseket.
2010. dec. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Találj magadnak munkát, és vegyél ki albérletet. Keress olyanokat, akik őszintén tudnak ebben téged segíteni. Haverokkal összekötözni is lehet. Ha te sem vagy rájuk semmilyen hatással, nem hiszem, hogy lesz megoldása a dolognak.

Sajna, de nagyon keményen fog kezdődni neked a felnőtt élet. Sok kitartást kívánok, és azt, hogy jól raktározd el magadban, hogy hogyan NEM szabad viselkedni egy kapcsolatban, házasságban. TISZTELET, SZERETET, MEGBECSÜLÉS akkor is, ha qvára nehezen megy.

2010. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!