Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Idén december 13án váltam, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idén december 13án váltam, a volt feleségem meg december 20án szült gyereket az új kapcsolatából, a gyerekük az én nevemet kapta. Kérdés:mi a jogi útja hogy a gyerek lekerüljön a nevemről? Zoli

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 10:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez egy fura jogszabály, de nehéz megdönteni a vélelmezést.

Volt egy nagy port kavart ügy, egy román állampolgárságú magyar nő ide menekült a férje elől (verte, kínozta, stb), itt összejött egy másik férfival, de az előző házasságát nem tudta felbontani még.

Az új partnertől született gyerek még belesett a 300 napba (közben elindították a válást), így a román férj nevére lett anyakönyvezve, aki ehhez ragaszkodott is - scak azért, hogy kitoljon az exfeleséggel. A rendezetlen helyzet miatt jelenleg a gyereknek NINCS állampolgársága. Ebben a történetben a gyerek állampolgársága volt a lényeges pont (egyúttal hivatalosan nem is létezik a gyerek, szül. anyakönyvi kivonata sincs), de jól mutatja a magyar jogrendszert ebben a helyzetben.


Szerintem a valódi apa és te is adjatok be egy keresetet a bíróságra, hogy te tagadod, ő vállalja az apaságot, mellé az anya is nyilatkozzon. Adott esetben DNS vizsgálatot elrendelhetnek, de csak bírósági úton lehet intézni.

2010. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
Szia,ez sajna így van,csak úgy lehetett volna kivédeni,ha összeházasodnak a gyerek apjával,de Ti még nem voltatok elválva,így ez nehézségekbe ütközött.A barátnőm is így járt,a különbség annyi,hogy ők összeházasodtak,bár a háta közepére nem kívánta,mert már nem hisz a házasság intézményében.
2010. dec. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Kicsit bonyolult procedúrával, de meg lehet dönteni, családjog jegyzet viszont most nincs nálam. :D Mivel ez egy apasági vélelem ugye... de gondolom bizonyítható és a másik pasi vállalja is a gyereket... Ezek nélkül semmit nem tehetsz. Gyámhivatalban segítőkészek, vagy panasznapon keress fel egy tanácsadót.

[link]

44.§ (1)

2010. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%
Mivel a fogantatás pillanatában te voltál a férj, ezért került a nevedre a gyerek. Az mindegy, hogy ki a biológiai apa. A jog valami furcsa formában így védi a gyermek jogait. Bonyolult eljárás után biztos, hogy tudjátok rendezni a dolgot, ha az igazi apa is partner ebben, ha idő közben lelépett és nem akarja rendezni a dolgot, akkor van gáz, mert sajnos semmit nem tudsz tenni.
2010. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

miért pontozták le azokat, akik ismerik ezt a jogi helyzetet és korrekt választ adtak?

senki nem mondta, hogy jelen esetben egyetért a joggal...

miért kerültek lepontozásra? pff

2010. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Tinker Bell ***** válasza:
79%

Pontosan ezen gondolkoztam én is!

De mindegy, már rájöttem, hogy mindig lesznek olyan idióták akik akkor is lepontoznak(isten tudja milyen okból, mert szerintem értelmes választ nem tudna rá adni) amikor segíteni próbál az ember!


Már csak azért sem értem, mert néha tényleg van amikor leosztom az embereket, ha az az adott témában a véleményem (mint most) és akkor nem vagyok elképedve, ha rossz értékelést kapok!

De ha ezeknek az embereknek ez a legnagyobb boldogsága az életben, én nem fogom őket ettől megfosztani!

2010. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!