Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy dolgozzam fel? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzam fel? Hogy lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha kusza lesz,de még mindig nem tértem magamhoz,és úgy érzem egy világ omlott össze bennem.

29 éves vagyok.5 éve boldog házasságban éltünk.Legalábbis én azt hittem. 3 éve a férjemmel megbeszéltük,hogy készen állunk mind anyagilag,mint erkölcsileg is egy babához.Ezért közös döntés után abbahagytam a gyógyszer szedését.

Hamarosan terhes is lettem,és boldogan vártuk a kis jövevényt aki 2007 novemberében megszületett.

Sajnos cheiloschisis betegségben szenved(nyúlszáj,farkastorokkal jött a világra)

Teljesen kiborultunk..Azelőtt azt se tudtam,hogy van ilyen betegség..

A férjem is összeroppant hiszen ahogy később megtudtam az is bántotta,hogy nem fia lett.Avval vigasztaltam magam,hogy az orvosok is mondták,hogy pár műtét után minden helyre hozható,és az étel befogadása sem fog gondod okozni..De amikor fél éves lett(3 műtéten már túl volt) elmondták,hogy szellemi fogyatékos is a kicsim,és soha nem lesz teljes értékű ember.24 órás figyelemre fog szorulni mindig.Ez már nekem is sok volt,mert a betegségét is nehezen tudtam kezelni,de ez mos egy rémálom...A férjem amikor kiderült a kórházban még tűrt,de otthon kirobbant belőle.Ő képtelen így élni,és nem bírja már elviselni az egész életet ami evvel jár,és járhat!

Kérte,hogy adjuk be egy megfelelő helyre ahol megfelelő szakemberek gondoskodnának rajta,persze mi is rendszeresen elmennénk hozzá..Nemet mondtam. Pár hónap után a férjem többszöri könyörgése ellenére sem engedtem így összepakolt és elhagyott minket. Azóta sem tértem magamhoz. A férjem minden hétvégén eljön,és mindig mondja hogy szeret,de ne vegyünk ekkora terhet a nyakunkba.Ki vagyok idegileg és testileg is készülve.A lányom még ma sem lépes kommunikálni a világgal.Nemsokára újabb műtéten fog átesni(szájpadlását készítik elő),de egy csomó vizsgálat van..Az orvosom szerint a lányomnak a hallásával is gond lehet..

Most már ott tartok,hogy talán a férjemnek van igaza,és rá kéne bíznom olyan emberekre akik tudják mit kell csinálni.Talán tényleg alkalmatlan vagyok ehhez(és sajnos érzem is,hogy már nem bírom sokáig)..Nem tudom mit tegyek! Hogy dolgozzam fel?

Köszönöm hogy elolvastátok,legalább kiírhattam magamból..de annyira fáj...


2011. jan. 19. 16:46
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

ma 16:59

Te nagyon szerencsés ember vagy.Sajnos a lányom nem az.Ő soha nem fog kommunikálni,soha nem fog idegen nyelveken beszélni,és soha nem megy sem szakközépiskolába sem egyetemre.Soha nem lesz párja,és soha nem fog férjhez menni..Sajnos súlyos szellemi fogyatékos,vagyis ahogy az orvosok mondták 24 órás állandó figyelem,törődésre van szüksége.

Talán még az alapvető dolgokat sem lesz képes megcsinálni,pl: wc-re menni..Nem érzékel a világból semmit,olyan mintha saját világban élne..

Ha csak a nyúlszáj lenne,akkor tudnám,hogy még pár műtét és vége lesz,hogy csak két heg fogja mutatni a múltat..

De fáj,hogy azon vagyok,hogy méltó kezekbe kerüljön..Látogatnám mindig.reménykednék,hogy egyszer felismer majd..Ha így lenne,haza is vinném..

2011. jan. 19. 17:20
 12/47 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó.Igen mondta a férjem,hogy bántotta,hogy nem fiú,de ezt is a fájdalom,harag,elkeseredés miatt mondta.Szereti a lányunkat,hiszen minden hétvégén jön,csak nem tudja feldolgozni.Tudod én is mindig felteszem a kérdés..MI LETT VOLNA HA....

2011. jan. 19. 17:23
 13/47 anonim ***** válasza:
70%

Én is úgy gondolom add intézetbe! De ne a férjed miatt, hanem a te boldogulásod (munkahely) és a kislány javulása, ápolása érdekében!

A férjed egy gyenge jellem, nem férfi. Egy férfi kiáll a családja mellet, akármi történik is! Én nem akarnék tőle több gyereket! Hogy miért? Azért mert ha egésuséges lány lenne, akkor is kiborulna, és elhagyna azért amiről ő tehet? (ugyanis a gyermek neméért a férfi hímivarsejt tehet). Hát, elég furcsa önelégült hím lehet ha fiúgyereket akar csak.

Én szakítanék vele, kitudja milyen nemű gyereked születne, akkor így is úgy is otthagyna, és a gyerekedet sem szeretné, mert lánynak született? Mi ez, homokos?

Én nem bíznék meg benne. Kezdj új életet.

2011. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
87%

"mondta a férjem,hogy bántotta,hogy nem fiú,de ezt is a fájdalom,harag,elkeseredés miatt mondta."


De akkor is, csak benne volt, mindegy, hogy bukott ki belőle!

Elkeseredésében azt mondta volna, hogy "a fenébe,miért nem egészséges" és nem azt, hogy "a fenébe,miért nem fiú" Érted....

2011. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
93%
Vannak olyan helyek mint a Pető intézet ahol ez a feladatuk vigyáznak rá megtanítják mozdulatokra(már ha képes lesz rá) de mindenképpen megpróbálják fejleszteni a gyereket olyan feladatokkal amiket te nem tudsz elvégezni, mert ehhez szakember kell. Olyan csoportba raknák ahol kevés gyerek van így sokat tudnak vele foglalkozni vagy ha nagyon súlyos eset akkor egy külön ápolót kap. Ünnepekkor vagy hétvégeken(nem tudom pontosan) el vihetik a szülők magukkal a gyereket így te is részt vehetsz az életében és bármikor meglátogathatod, tehát attól hogy beadod nem szakadtok el tőle és nem leszel rossz anya.Sőt te belátod hogy beteg és e szerint járnál el és mindent megadnál neki(és így olyan gyerekek között lehetne mint ők ami lássuk be neki sokkal jobb lenne, mert nekik külön kis világuk van amibe mi nem láthatunk bele csak ők)szóval ne félj lépni hogy beadjad őt egy ilyenbe és idővel ha már elég bátor leszel bevállalhatsz még egy babát mert kicsi lenne az esély arra hogy ő is beteg lesz, tapasztalatom szerint akik nem vállaltak be még egy csöppséget életük végéig szenvednek attól hogy csak 1 beteg gyerekük van és mi lesz vele ha már ők nem lesznek. Nagyon sajnálom azt ami veletek történt:(
2011. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
21%
Én se lettem volna szerencsés ha anyám nem úgy áll hozzá ahogy,és nincs az a doktornő aki operált...Nekik köszönhetem a szerencsémet...
2011. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

17:46


Bizonyosan nincs a felfogásoddal semmi probléma? Úgy tűnik, nem bírod megérteni, hogy a kérdező kislánya esetében nem csupán esztétikai, hanem komoly mentális problémákról is szó van. Örülünk, hogy neked sikerült ilyen szép életpályát bejárni, de nem jött volna össze, ha te is súlyosan értelmi fogyatékos vagy. Tisztán leírta a kérdező, ha "csak" a farkastorok lenne, nem gondolkodna rajta, hogy beadja-e intézetbe, hiszen az pár műtéttel helyreállítható.


Kedves kérdező! Mint ahogy sokan leírták már előttem, azzal senkinek sem teszel jót, ha tönkreteszed a saját életed. Sajnos ettől a kislány nem fog meggyógyulni- sőt, a javulásra sokkal nagyobb esélye lenne egy erre hivatott intézményben, szakértő kezek között. Gondolj arra, miből fogsz megélni, ha a férjed végérvényesen kiszáll az életetekből, te pedig ott maradsz a beteg gyerekkel, munka nélkül- mert a 24 órás felügyeletbe nem fér bele a munka. Hallgass az eszedre! Sok sikert!

2011. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 tetris ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

Akárhogy is döntesz, a legközelebbi baba vállalásakor minden létező orvosi vizsgálatot végeztessetek el, nehogy megismétlődjön a dolog.

Én is beadnám a kislányt egy szakintézetbe. Ne legyen emiatt lelkifurdalásod. Nem ettől függ, hogy jó szülő, jó anya vagy-e. És megértem a párodat is.

2011. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, ami történt. Én egy kicsit más szemszögből tudom megosztani a tapasztalataim. Van egy bátyám, aki súlyos értelmi fogyatékos lett egy orvosi műhiba miatt. Anyukám kérésére mégis velünk él, speciális otthon helyett. Erre a döntésre ráment a házasságuk, mert bár együtt vannak, jobb lenne nekik külön, anyukám 'bekattant', apukám alkoholista lett, és az én életem is csúnyán leterhelte szegény tesóm jelenléte (és annak szüleimre mért következményei), akit bár szeretek, és szegény nem tehet semmiről.. Mégis rossz volt így felnőni, és tényleg ráment egy család a nap mint nap utáni nyűgre. Nem akarom megmondani, mit tegyél, én szerintem képtelen lennék feladni az életem, és esetleges jövőm egy ilyen szituációban. Látogatnám, szeretném, de próbálnék esélyt adni magamnak és a férjemnek is (és az esetleges születendő egészséges gyermekeimnek) egy esetleg boldogabb, tehermentesebb életre.
2011. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
2011. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!