Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Hogyan lépjek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hogyan lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés
A párommal 4 éve vagyunk együtt és az utóbbi időben nem működik a kapcsolatunk. Állandó veszekedésekben élünk. Ma rájöttem hogy titokban kábítószerezett. Több nyomot is találtam, elég egyértelmű a dolog. Miért tartja ezt előttem titokban , hiszen eddig én mindig őszinte voltam hozzá. Most komolyan sokkot kaptam. Többször rákérdeztem a dologra és mindig esküdözött hogy nem csinált ilyet. Hogyan lépjek túl ezen?
2011. aug. 18. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Ajaj.. Először is.. Azt írtad "állandó veszekedésben élünk". Min szoktatok veszekedni? Másodszor pedig, rájöttél, hogy kábítószerezett. Ez elég kemény dió. Mielőtt erre rájöttél, - tegyük fel mielőtt összejöttél vele -, beszélgettetek erről a témáról, kikérdezted a véleményét. Mert ha alapból meg se győződtél róla, hogy hajlamos lenne-e ilyesmikre, akkor ne csodálkozz, hogy esetleg bekövetkezik, és te nem is tudtál róla, hogy neki nincs kifogása az ilyen dolgok ellen. Mellesleg, volt már ezelőtt is olyan dolog, amit eltitkolt volna? Nem elég, hogy te mindig őszinte vagy hozzá, egy jól működő párkapcsolathoz kölcsönös bizalomra van szükség és lehet, hogy ő ezzel nincs tisztában, azt hiszi, vannak dolgok, amikhez még neked sincs közöd. Ha pedig még le is tagadta, miután rákérdeztél, akkor itt már tényleg komolyan át kéne gondolni a dolgot. Próbáld meg kiszemelni az egyik nyugodt percét, ülj le vele és próbáld meg óvatosan előhozni a témát. Mondd el, hogy te olyannak fogadod el, amilyen, megérted és támogatod őt, de ehhez az kell, hogy őszinte legyen veled. Ha továbbra is tagadja, akkor már abban sem lehetsz biztos, hogy nincs más dolog, amiben hazudott neked, vagy eltitkolt előled. Ki tudja, hány kérdésre felelt már neked őszinte arccal, de hazugsággal? A kábítószerezés nagyon veszélyes, gondolom ezzel tisztában vagy, tönke teheti egy egész család életét. Ha már egyszer rászokott, akkor lehet, hogy nem is önmaga, akibe te anno beleszerettél. Nem buzdítalak arra, hogy hagyd el, de ha tovább folytatja, és nemcsak, hogy nem kezelteti magát, de még azt se képes belátni, hogy mondjuk függővé vált, akkor lehet, jobbat teszel magadnak (és esetleg a jövendőbeli gyerekeidnek), ha új, kábítószermentes társat keresel.
2011. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!