Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy dolgozzam fel? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzam fel? Hogy lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha kusza lesz,de még mindig nem tértem magamhoz,és úgy érzem egy világ omlott össze bennem.

29 éves vagyok.5 éve boldog házasságban éltünk.Legalábbis én azt hittem. 3 éve a férjemmel megbeszéltük,hogy készen állunk mind anyagilag,mint erkölcsileg is egy babához.Ezért közös döntés után abbahagytam a gyógyszer szedését.

Hamarosan terhes is lettem,és boldogan vártuk a kis jövevényt aki 2007 novemberében megszületett.

Sajnos cheiloschisis betegségben szenved(nyúlszáj,farkastorokkal jött a világra)

Teljesen kiborultunk..Azelőtt azt se tudtam,hogy van ilyen betegség..

A férjem is összeroppant hiszen ahogy később megtudtam az is bántotta,hogy nem fia lett.Avval vigasztaltam magam,hogy az orvosok is mondták,hogy pár műtét után minden helyre hozható,és az étel befogadása sem fog gondod okozni..De amikor fél éves lett(3 műtéten már túl volt) elmondták,hogy szellemi fogyatékos is a kicsim,és soha nem lesz teljes értékű ember.24 órás figyelemre fog szorulni mindig.Ez már nekem is sok volt,mert a betegségét is nehezen tudtam kezelni,de ez mos egy rémálom...A férjem amikor kiderült a kórházban még tűrt,de otthon kirobbant belőle.Ő képtelen így élni,és nem bírja már elviselni az egész életet ami evvel jár,és járhat!

Kérte,hogy adjuk be egy megfelelő helyre ahol megfelelő szakemberek gondoskodnának rajta,persze mi is rendszeresen elmennénk hozzá..Nemet mondtam. Pár hónap után a férjem többszöri könyörgése ellenére sem engedtem így összepakolt és elhagyott minket. Azóta sem tértem magamhoz. A férjem minden hétvégén eljön,és mindig mondja hogy szeret,de ne vegyünk ekkora terhet a nyakunkba.Ki vagyok idegileg és testileg is készülve.A lányom még ma sem lépes kommunikálni a világgal.Nemsokára újabb műtéten fog átesni(szájpadlását készítik elő),de egy csomó vizsgálat van..Az orvosom szerint a lányomnak a hallásával is gond lehet..

Most már ott tartok,hogy talán a férjemnek van igaza,és rá kéne bíznom olyan emberekre akik tudják mit kell csinálni.Talán tényleg alkalmatlan vagyok ehhez(és sajnos érzem is,hogy már nem bírom sokáig)..Nem tudom mit tegyek! Hogy dolgozzam fel?

Köszönöm hogy elolvastátok,legalább kiírhattam magamból..de annyira fáj...


2011. jan. 19. 16:46
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Még valamit.Kérem azokat akik nyomogatják a kis kezeket,hogy ne pontozzanak le senkit,mert számomra minden válasz érdekes volt..Itt nincs szó arról,hogy tetszik vagy sem...Nem vagyunk egyformák,és mindenkinek lehet saját elképzelése, érve hozzá..
2011. jan. 20. 00:12
 32/47 anonim ***** válasza:
36%

22.17 írta

"Elgondolkoznék a helyetekben, vajon véletlen-e, hogy én kaptam ezt a feladatot? Egy ilyen különleges csöppséget?"


Megfontolandó, amit hozzáteszel, de szerintem akkor lenne erről szó, ha fejleszthető lenne a gyerek, és valamit azért felfogna, csak egy kicsit lassúbb felfogású lenne... De így?


Az meg, Kérdező,ne hasson meg, hogy a férjed "feltöltődni" jár hozzátok. Jóhogy nem esik nehezére 2 óráig, 2 napig szeretni azt a gyereket, aki mellett viszont Te nonstop ott vagy most már EGYEDÜL.

2011. jan. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
71%

A cranio-sacralis terápiát ajánló vagyok.


Azért azt nem hinném, hogy nem fejleszthető a gyermek.

Ilyen korú gyerekek még nagyon sokat tudnak változni ha megkapja a megfelelő fejlesztést, gondoskodást, szeretetet stb.( Itt hozzá tenném, ha bekerül egy intézetbe még lejjebb csúszhat a fejlődése.)


Vannak még okosító tornák is, mint pl.:TSMT, Alapozó terápia.


És még valami, szerintem a kislányod nagyon is érzi, hogy már feladtátok vele kapcsolatban. SOHA NEM SZABAD FELADNI.


Ezerrel oda kell tenned magad, és a férjednek is.

Hidd el ha így tesztek meghozza gyümölcsét.

Próbáld meg az Ő szemszögéből nézni, nem érdemli meg, hogy a szüleivel éljen? Hogy szerető közeg vegye körül?

Dehogy nem! Hiszen Ő nem tehet semmiről.


Tudom, hogy mit élsz át, hiszen én is átéltem, de egy percig sem gondoltam rá, hogy eldobjam magamtól Őt.

Voltak nekem is mély pontjaim, de tudtam , hogy túl kell lennem rajta minél hamarabb, mert neki szüksége van rám.

Hiszen anya lettem, és innentől kezdve az én igényeim már másodlagosak.


Szóval kérdezted, hogy hogyan dolgozd fel:

- soha ne add fel

- ezentúl a napjaitok fejlesztéssel teljenek

- sok-sok mondókázás, sok mese olvasás,törődés a kislánnyal

- rajzoljatok együtt ( ha nem megy fogd a kezét és úgy)

- járjatok gyerek társaságba

- keress olyanokat akik veled egy cipőben járnak, és ne szégyellj tanácsot kérni

- logopédust keressetek fel


Minden jót kívánok, sok erőt és kitartást menni fog!

2011. jan. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért vagytok a Kedves Kérdező férje ellen. Még ha arról lenne szó, hogy végleg elhagyta a családját, nem is érdeklődik felőlük stb. DE nem.

Az meg, hogy intézetbe adják a gyermeküket, nem jelenti azt, hogy eldobják. Jó kezekbe adják, akik segítik a fejlesztését a kislánynak. Lehet, hogy sűrűn hazaviszik majd, vagy hétvégente. Nem azt fogják tenni, hogy nem foglalkoznak vele. Nem azt jelenti, hogy jött egy kis akadály, és feladják. Nem szakember sem az anya, sem az apa. És a gyermek sem valószínű, hogy azt fogja érzékelni, hogy eldobták őt, ha megfelelő gyakorisággal látogatják.

2011. jan. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egy szakember nem tudja megadni azt a törődést, és szeretetet amire a gyereknek szüksége van.


Pont azért írtam a TSMT és az alapozó terápiát, mert itt megtanítják a szülőnek mit kell csinálni.


A szakember soha nem fog annyit foglalkozni a gyerekkel amennyit egy szülő foglalkozna.

Ő nem érdekelt abban, annyira mint egy szülő.

2011. jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
71%

a persze nem kap olyan szeretetet az intézetben blabla, sok ismerősöm van akiknek beteg a gyereke és ebből két példám van az egyik:

-a gyerekét spéci iskolába adta ahol sok kis fogyatékos lurkó van amíg pici volt addig persze otthon nevelte, de neki volt kitartó férje akinek nagyon fájt a dolog de nem hagyta el a családot.így a gyereket a szülő neveli,de legalább napközben gondoskodnak róla és fejlesztik tehát a szülő dolgozhat közben, bár van egy egészséges kislányuk is és kisit így is úgy is tönkreteszi az életüket, mert a kislány sem tud mellette normálisan fejlődni(beteg gyerek próbálja bántalmazni az egészséges gyereket,mert úgy érzi veszélyeztetve van, egyszerűen ez egy ösztön ami ilyenkor előjön)

a másik:

- nem adta be sehova a gyerekét mert szereti ami nagyon szép tulajdonság de:az apa két állást is bevállalt míg anyuci otthon van. a ház szinte szalad mert lényegében egész nap a gyerekkel kel foglalkozni és ugye utána kell járni mindenféle terápiának, hogy hogyan kell csinálni stb. szakemberekhez járnak.ez felőrli a családot, mert már rég nem voltak sehol szórakozni hisz a gyerek mindenütt csak zavarja az embereket(nem szép dolog de ha ordít egy gyerek és nem tudni miért akkor zavaró kis korban még nem de kamaszként már tényleg fura lesz).Még egy egészséges gyereket szerettek volna,de nincs erre idő a beteg gyerek mellett és szinte könnyes lesz a szemük ha meglátnak egy egészséges csöppséget


szóval én inkább arra szavazok hogyha semmiképp nem tudod elengedni akkor baba korában vidd terápiákra fejleszd a kicsikét aztán keress egy spéci óvodát később pedig egy iskolát(nem feltétlenül kell intézetbe zárni elég egy spéci oktató hely)így vele lehetsz, de élhetsz is mellette és ettől talán a férjed is megnyugszik és visszajön, de ha legközelebb megint megfutamodik akkor és dobnám de iziben, mert egy gyáva és undorító dolog, hogy menekül és csak hétvégi apuka szerepét játsza

2011. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
81%
Szia,nem tudom min mész keresztül és nagyon sajnálom a helyzetedet,de SOHA,SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM ADNÁM INTÉZETBE A GYERMEKEMET.Ha te így teszel nem ítéllek el,ezt saját magam nevében írtam.Szerintem fogadd meg az előttem terápiát javasoló édesanya válaszát.Kutakodj,olvass,szerezz meg minél több információt a betegségről,a fejlesztés lehetőségeiről.Járjatok Dévény tornára is és minden olyan helyre,ami ha minimálisan is,de növeli a lányod esélyeit!A férjedre nem mondok semmit,mert a férfiak másként működnek,mint mi nők,de még az is lehet,hogy visszamegy hozzátok.Jártok már valamilyen fejlesztésre?Az nem létezik,hogy semmit nem lehet megpróbálni?!
2011. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:07-nek.

Kedves anyuka.Írod,hogy szerinted nincs olyan hogy a gyermek nem fejlődik..Sajnos van,és ezt a saját bőrömön tapasztalom nap mint nap.

Nekem fiam van már 19 éves.Súlyos szellemei és testi fogyatékos. Én évekig reménykedtem,és hasonlóképpen jártam mint a kérdező.Az én férjem is elment,annyi különbséggel,hogy ő nem is látogat minket.Nekem az orvosok is tanácsolták,hogy tegyem be egy megfelelő helyre hiszen ott hozzáértő emberek fognak foglalkozni vele.Nem tettem,mert úgy éreztem,hogy akkor rossz ember lennék.Mindent elolvastam,mindent kipróbáltam amit csak emberileg lehetséges.még a TSMT tornát is. Amíg bírtam fizettem hivatásos gyógypedagógusoknak és ők is naponta jöttek ki. De semmi.Sok évnek kellett eltelnie míg rájöttem a fiam semmit nem érzékel a világból.Ahogy az orvos mondta csak vegetál..Fogalma sincs hogy ki vagyok,nem érzi hogy el vagyok keseredve vagy sem..

Léptelen bármi módon is jelezni,vagy tudatni,hogy érez valamit. Nem írom le,hogy hogy telt a 19 évünk,de leírhatom,hogy hová vezetett a büszkeségem,és a reményem. Lassan 20 éve nincs senki barátom.A régiek elmentek,mert nem bírták feldolgozni az epilepsziás rohamokat vagy csak az idegi rohamokat amikor minden ok nélkül nekiment valaminek vagy valakinek..(nem is tudja ,hogy ezt csinálja)A szüleim pár éve meghaltak.Anyukám ahogy tudott segített,de édesapám sem tudta soha feldolgozni.Bár ő is jött mindig anyuval,és segített ha kellett a ház körül.Mindig hagyott a kis asztalon pénzt,de mindig észrevettem,hogy sír.Az apám sírt akit mindig erős,és büszke embernek láttam..A fiam ma majdnem 90 kilós.Már képtelen vagyok felemelni,képtelen vagyok kordában tartani.Én 39 éves vagyok..Annyira megtört ez az élet,hogy hatvannak nézek ki..Tönkre ment a házasságom,az életem...Úgy érzem,hogy én is csak vegetálok..

Mivel tudom,hogy sok olyan súlyos eset van amikor semmi sem segít,így őszinte leszek..Ha újra kezdhetném,én nem gondolkodnék,Betenném egy megfelelő helyre,és mindig mennék látogatni.De nem vennék ilyen nagy terhet a vállamra. Nem vagyok rossz ember,és most már én is azért járok orvoshoz,hogy a segítségével egy megfelelő,biztos helyet találjunk a fiamnak..Így legalább biztos helye van ha én meghalnék...

2011. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző,tisztellek a döntésedért,a kitartásodért,a szeretetedért!!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 13:29-es válaszoló!


Én vagyok az az anyuka aki terápiákat a javasolta.

Fogadd el mély tiszteletemet, és együttérzésemet.


Te csodálatos anya vagy, mert megtettél mindent a gyermeked érdekében.Légy nagyon büszke magadra, hiszen emberségből kitűnőre vizsgáztál.

Mindent megtettél amit tehetsz, de sajnos ez kevésnek bizonyult.Mivel már nem tudod ellátni a fiadat, így egyetértek azzal, hogy el kell helyeztetni valahol, ahol gondoskodnak róla.


Becsüllek érte, hogy volt erőd és bátorságod küzdeni érte.


Minden anyának ilyennek kellene lennie mint Te vagy.

2011. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!