Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy dolgozzam fel? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzam fel? Hogy lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Bocsi,ha kusza lesz,de még mindig nem tértem magamhoz,és úgy érzem egy világ omlott össze bennem.

29 éves vagyok.5 éve boldog házasságban éltünk.Legalábbis én azt hittem. 3 éve a férjemmel megbeszéltük,hogy készen állunk mind anyagilag,mint erkölcsileg is egy babához.Ezért közös döntés után abbahagytam a gyógyszer szedését.

Hamarosan terhes is lettem,és boldogan vártuk a kis jövevényt aki 2007 novemberében megszületett.

Sajnos cheiloschisis betegségben szenved(nyúlszáj,farkastorokkal jött a világra)

Teljesen kiborultunk..Azelőtt azt se tudtam,hogy van ilyen betegség..

A férjem is összeroppant hiszen ahogy később megtudtam az is bántotta,hogy nem fia lett.Avval vigasztaltam magam,hogy az orvosok is mondták,hogy pár műtét után minden helyre hozható,és az étel befogadása sem fog gondod okozni..De amikor fél éves lett(3 műtéten már túl volt) elmondták,hogy szellemi fogyatékos is a kicsim,és soha nem lesz teljes értékű ember.24 órás figyelemre fog szorulni mindig.Ez már nekem is sok volt,mert a betegségét is nehezen tudtam kezelni,de ez mos egy rémálom...A férjem amikor kiderült a kórházban még tűrt,de otthon kirobbant belőle.Ő képtelen így élni,és nem bírja már elviselni az egész életet ami evvel jár,és járhat!

Kérte,hogy adjuk be egy megfelelő helyre ahol megfelelő szakemberek gondoskodnának rajta,persze mi is rendszeresen elmennénk hozzá..Nemet mondtam. Pár hónap után a férjem többszöri könyörgése ellenére sem engedtem így összepakolt és elhagyott minket. Azóta sem tértem magamhoz. A férjem minden hétvégén eljön,és mindig mondja hogy szeret,de ne vegyünk ekkora terhet a nyakunkba.Ki vagyok idegileg és testileg is készülve.A lányom még ma sem lépes kommunikálni a világgal.Nemsokára újabb műtéten fog átesni(szájpadlását készítik elő),de egy csomó vizsgálat van..Az orvosom szerint a lányomnak a hallásával is gond lehet..

Most már ott tartok,hogy talán a férjemnek van igaza,és rá kéne bíznom olyan emberekre akik tudják mit kell csinálni.Talán tényleg alkalmatlan vagyok ehhez(és sajnos érzem is,hogy már nem bírom sokáig)..Nem tudom mit tegyek! Hogy dolgozzam fel?

Köszönöm hogy elolvastátok,legalább kiírhattam magamból..de annyira fáj...


2011. jan. 19. 16:46
1 2 3 4 5
 41/47 anonim válasza:
81%
Az írod, hogy soha nem voltál erős nő. Ne viccelj. Mindenkire annyit ró a sors, amennyit elbír. Én azt veszem ki a soraidból, hogy ebben a nagyon rögös, nehéz, és ki tudja hová vivő úton ti ketten a férjeddel elvesztettétek egymást. Szerintem szeret, és igazad van neki is segítségre van szüksége a feldolgozáshoz. Én felkeresnék a férjemmel együtt olyan családokat, fórumokat, ahol hasonló szellemi fogyatékos gyerekeket nevelnek.+ családterápia Sok beszélgetés, tanácsok. Hidd el , ha az ember látja, hogy mások is megküzdöttek vele, neki is könnyebb lesz. Ez az egyik lépés. Vagyis mindkettőtöknek, karöltve el kell fogadni, hogy a gyermek ilyen. Ha sikerülne segítened a feldolgozásban a férjednek, akkor utána én sürgősen szülnék egy másik gyermeket. A nő mindig erősebb, neked kell a kezedbe venni a dolgokat. Szerintem a férjed is akarja csak iszonyúan fél. Tudom te is. Láttam olyan gyereket, aki így családban, testvérek mellett nőtt fel. A szülei mindenhová úgy vitték, akár egy egészségest. Hihetetlen mit ki tud hozni a szeretet.Biztos vagyok benne, hogy bármelyikünknél erősebb vagy, akik itt írtunk. Meg tudod csinálni. Én hiszek bennetek.
2011. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Egyébként, én a kérdező kislányára gondoltam, mikor azt írtam, hogy nem hiszem azt, hogy ne lehetne fejleszteni.

Tudom, hogy vannak nagyon súlyos betegek is.


Láttam egy igazán súlyos beteg kislányt is akik cranio-ra járnak. Hihetetlen, hogy milyen fejlődésen ment át hétről hétre. Szinte kinyílt a világ a számára. Mikor kezdték csak feküdni tudott, legutóbb mikor láttam már az anyja kezét fogva sétált.


Én is tettem fel ide kérdést, belinkelem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2011. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
22%

Nem olvastam el, csak az utolsó oldali hozzászólásokat...

Lehet, hogy én egy mazoista állat vagyok, de soha nem mondanék le arról, hogy a gyermekemmel legyek, hogy én neveljem fel őt, ha csak ő maga nem kérne erre...

Azt írod, a kislányod nem képes kommunikálni, akkor lelke, érzései sincsenek?

Tudom, kegyetlenség, hogy te egy beteg gyermeket kaptál az égiektől, de igaza volt annak a "gyerek" hozzászólónak, hogy őt sem passzolta le az édesanyja.

Én a férjemmel nem tudnék élni többet, ha arra kérne, hogy akit a szívem alatt hordtam kilenc hónapig, és akinek én vagyok az egyetlen stabil pont az életében, passzoljam le, mert ő nehéznek találja a feladatot.

Rád ezt osztották odafönn. Neked nincs más választásod. Mert amikor megtartottad, te őt tartottad meg. És hogy nem erről volt szó? Nem akartál beteg gyermeket? Senki sem akar. A problémát, a gondot senki sem akarja.

Nem veszed észre, hogy ez a mai világ erről szól, ezt sugallja? Ha valami nem jó, cseréld le! Nem működik? Dobd ki! Ő nem egy gyári hibás mosógép könyörgöm!!!

Ne haragudj, de nagyon nehéz higgadtan beszélni erről...

Egyébként azt gondolod, ha beadod egy megfelelő helyre, úgy könnyebb lesz? Tudom, hogy a reprodukció sikere fontos. Azt is, hogy valószínű ha rá néztek valamiféle kudarc érzés tölt el.De ne add fel, mert ez majd később büszkeséggel fog eltölteni. Ha beteg, ha nem, Ő a te kicsikéd.

Sok erőt, kitartást kívánok!

2011. jan. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Ha már te sem bírod a nevelését, lehet, jobb az intézet, de hogy egy ilyen "apával", aki meg sem próbálkozik a feladattal, sőt, a feleségét is elhagyja miatta, érdemes-e kezdeni vmit? Én nem hiszem.
2011. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
akik az írják hogy magad nevelni sokkal jobb meg büszkeség satöbbi,azok vagy álszentek vagy nem volt soha ilyen beteg gyerekük vagy csak simán bűntudatuk volt az elején és most már maguknak is bemesélték, hogy ez így jó.De ez egyén függő hogy kinek mi jó ha a zsigereidben érzed, hogy te mindent átgondoltál megnéztél és ezután is meg akarod tartani akkor tegyél így de ha csak egy szikrányi kis kétség is van benned akkor jobb ha speciális óvodába majd iskolába adod délután meg magad neveled, de ezt már írtam és valószínűleg írhat ide akárki akármit te már eldöntötted mit akarsz.Sok szerencsét mindenhez.
2011. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
Szia, hogy vagytok? Mi történt veletek azóta? Hogy van a kicsi lányod?
2011. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy megy a sorotok azóta? Már eltelt 6 hosszú év....
2017. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!