Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy pszichoterápia válás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pszichoterápia válás után kb hány alkalom? (Segítség a válás feldolgozásában. )

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 20:35
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Köszönöm a válaszod. Ha jól értem, ennek hosszúsága változhat, akár pár héttől pár hónapig, vagy akár évig, évekig is eltarthat?

2011. márc. 8. 21:46
 12/26 anonim ***** válasza:

"Én javaslom neked John W. James, és Russal Friedman Grief Recovery című könyvét is, hamarosan lesz magyar fordtíása. Nagyon jó gyászfeldolgozó módszer."


Tőled kérdeznék, hogy ebben a könyvben isten mennyire van jelen? Mert én pár hete vesztettem el valakit, de ateista vagyok. Meg hogy mennyire ezoterikus, mennyire racionális?

2011. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Oké. A könyvet javasoló vagyok, és félig szakmabeli már.


A könyvben, sem a módszerben, sem a szemléletében nincsen jelen a vallás. A szerzők gyakorlati tapasztalatokra támaszkodva dolgozták ki a módszert. Ők maguk is veszítettek el szeretett személyeket, és dolgoztak is rengeteg gyászoló emberrel. A hatása a módszernek így nincs világnézethez kötve.


Tudományosan, és gyakorlati tapasztalatokkal is megalapozott módszer. Több lépésben elvégzendő, és egy levél megírásával zárul, ami az elvesztett személyhez szól. Segít haláleset, de más kapcsolati veszteség, például válás feldolgozásában is.

2011. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek. Tudnod kell, hogy ha pszichológus segítségét kéred, akkor ő kísérőd lesz az úton a veszteség feldolgozása felé, és megkönnyíti a helyzeted, de a veszteséggel járó fájdalmat ő sem segíthet megspórolnod.


Hogy meddig tart, az attól függ, milyen célt tűztök ki. Például a könyvön alapuló módszer heti egy üléssel elvégezhető 5-6 hét alatt.


De a normál gyászmunkán, annak az idején túl kell jutnod, azt nem lehet megspórolni. Néhány hét alatt nyilván nem fogod lezárni magadban egy több évig tartó párkapcsolatodat, ahhoz azért hónapok kellenek.


Én azt mondom, ha több évig tart egy terápia, ott már gond van. A terapeutával, vagy a módszerével, vagy a terápiás kapcsolattal. Ilyen esetben az "évekig" túl sok idő.


Attól függ, milyen célt tűztök majd ki.

2011. márc. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Esetemben ugye még élő személyről lenne szó, ez azt jelenti, hogy azt a bizonyos utolsó levelet neki kellene majd megírnom?

Vagy csak megírom, de nem küldöm el neki?

2011. márc. 8. 22:28
 16/26 anonim ***** válasza:

Nem, nem. Az a levélírás szabálya, ha még élő emberhez szól, hogy SOHA nem küldjük el neki, és NEM IS MUTATJUK MEG neki. De ezt a szakember el fogja mondani, ha olyat keresel, aki a módszert ismeri.


Fel kell olvasnod majd a levelet egy élő embernek (ez ebben az esetben az illető pszichológus lesz), de nem szabad megmutatnod annak, akihez szól.


Egyébként velem is csinálta ezt a módszert pszichológus, nekem abban segített, hogy apukám halálát feldolgozzam. Én is felolvastam a levelet a szakembernek.

2011. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Érdekes..

És nagyon köszönöm a választ!

2011. márc. 8. 22:32
 18/26 anonim ***** válasza:
Tehát a módszer alapján a volt párodhoz fog szólni a levél, de neki soha nem küldöd el, soha nem mutatod meg. Egy élő személynek viszont felolvasod, aki titoktartást fogad.
2011. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

És ebben a levélben a már feldolgozott dolgokat írom le, A múltat, miért ment tönkre, miért kell elengednünk egymást?

elnézést, hogy ennyit kérdezősködöm, de még erről a módszerről nem hallottam, és őszintén, nagyon tetszik...

2011. márc. 8. 22:35
 20/26 anonim ***** válasza:

Én pedig örülök, ha népszerűsíthetem, mert nagyon jó volna, ha minél több emberhez jutna el. Talán ha végre megjelenik a magyar fordítás. Fontos volna, mert ezen kívül nem sok konkrét módszert ismerünk arra, hogyan is gyászoljunk, vagy segítsük a veszteségek feldolgozását.


A levél megírását megelőzi egy előkészületi szakasz is, amiben számba veszel minden fontos dolgot, amit valaha elveszítettél az életedben.


Majd a módszer további lépéseiben sorra veszed, áttekinted az elvesztett személlyel való kapcsolatod fő állomásait, elejétől a végéig.


Így tulajdonképp a gyászmunka felöleli a teles kapcsolatot.


Az utolsó lépés a levél megírása. Ennek a révén módod nyílik a sérelmeket megbocsátani, és a beteljesületlenül maradt reményeket elengedni. De a szép emlékektől nem kell búcsút venned.

2011. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!