Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy pszichoterápia válás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pszichoterápia válás után kb hány alkalom? (Segítség a válás feldolgozásában. )

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 20:35
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, amiről írsz.

Ha megjelenik a magyar fordítás, mindenképp megszerzem..

Szeretnék minél hamarabb túl lenni a nehezén, és új életet kezdeni (ami persze addig nem megy, míg egy előző kapcsolatot le nem zárunk).

2011. márc. 8. 22:48
 22/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

pszichológus vagyok, de a kérdésedre nem tudok én se válaszolni, de szerintem más se fog. A válás mindenki életében (aki képes érzésekre) óriási trauma, még a kezdeményezőnek is. A legnagyobb gyógyír - rossz ezt így leírni - az idő. Hagyj időt magadnak végiggondolni a dolgokat, gondolom nem vigasztal, hogy a fájdalom és veszteségérzés (üresség, elhagyatottság, csalódottság) ilyenkor természetes, sőt ez a jó. Többen írták, ez végülis gyászmunka, a veszteség megélése. Nem kelle feltétlenül szakemberhez fordulni, mert ha korai, ő se biztos, hogy segíthet hamarabb lezárni ezeket az érzéseket. Csak többe kerül. Ha nem kerülsz jó szakemberhez, akkor soha nem akarja majd abbahagyni a terápiát :-(.

Természetesen fordulj szakemberhez, ha szükségét érzed, de ne várj csodát, mert nem ő teszi veled, hanem Te magaddal valójában. Rengeteg pozitívat adhatnak családtagok, barátok, sőt felszínes ismerősök is, ne zárkózz be, bár ilyenkor természetes az is, ha falat emel maga köré az ember. Hisz megsérült, védekezik.

2011. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még pár gondolat. A fentebb írt "levélterápia" is jól működhet, mint akár a felolvasásnélküli naplóírás is, ami tulajdonképpen önreflexió, azaz a leírás által jobban megértjük a bennünk zajló folyamatokat, a leíráskor újra átéljük a problémás helyzeteket, a volt párunkhoz fűződő pozitív és negatív érzéseket. Ez az "újraátélés" már a válás feldolgozása.

Sokszor van olyan helyzet, hogy ezt használják, pl. olyan esetekben is, amelyekre a kliens nem is emlékszik, mert elfojtotta magában a cselekedet emlékét, a hozzá fűződő érzést, mert az annyira kínzó. Ha újra felidézi, átéli, akkor megétheti és feldolgozza. Azonban súlyos traumáknál ez nem mindig van így, van olyan élmény is (pl. gyermekkorból akár), ami jobb ha elfojtva marad, és nem kerül felszínre, mert így csinál kevesebb kárt.

De a válás azért nem szokott tartósan traumatikus lenni, átlag néhány hónap alatt feldolgozható, olykor néhány év is lehet, de ez nagyon ritka azért (pl. tartós bántalmazás esetén az általános bizalom sérülhet a másik nemben).

Bizonyos értelemben a lélek is olyan, mint a test, azaz ha megsérül, gyógyulási ideje van. És ha súlyosan megsérül, akkor hegesedve gyógyul, azaz a sérülés nyoma örökre ott marad a lélekben.

2011. márc. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok,érdekel a téma, annál is inkább,mert tavaly én is majdnem elváltam.Már ingyenes ügyvédi tanácsot is kértem,de hál istennek, rávilágított, hogy mégsem kellene rögtön válni...


Ő is olyan korrekt volt,mint a kedves előzőleg hozzászóló pszichológus.

Le a kalappal előtted!

Nem rábeszélni akarod a költséges "órákra",hanem próbálsz neki segíteni...Az ember tényleg maga tudja megoldani leginkább a problémáit, és az idő valóban gyógyír mindenre!

Én is gondolkodtam rajta, hogy felkeresek egy pszichológust,de végül mégse tettem.

Írok ki egy új kérdést,nagyon örülnék,ha nekem is tudna segíteni ez a kedves előttem szóló pszichológus!

2011. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Ildegonda ***** válasza:
02.13 aki a gyászévet írta, annak üzenem: én is így gondoltam, de tévedés, utánanéztem( Petőfi:"ha eldobod egykor az özvegyi fátylat...")arról szól, hogy az utódnemzésnél ki a törvényes apa, ezért kell várni 1 évet, sajna ez van:((
2011. márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-09 00:04


Kedves Pszichológus (sajnos nem tudom a neved, így nem tudlak neveden szólítani).

Régóta nem érkezett már hozzászólás ehhez a kérdéshez, talán már Te sem olvasod el a megjegyzésem.

Próbáltam utánanézni a Te általad javasolt gyász feldolgozásnak, sajnos olyan szinten nem tudok angolul, hogy az angol könyvet biztosan el tudjam olvasni, és meg tudjam érteni. Remélem hamarosan megjelenik magyar fordításban is.

Viszont a sokszor emlegetett levél megírásával kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy az is megoldás, ha egyfajta történetben írom le a történetem (mint egyfajta novella)? esetleg úgy, hogy x év utáni időből emlékszem vissza az életemre (feltételezve, hogy még mellettem van a párom), vagy ilyet egyáltalán nem szabad?

2011. ápr. 5. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!