Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukák (ha nálatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukák (ha nálatok helyezték el a gyerekeket), hogy jutottatok erre a döntésre, és mennyi idő után? Hogy zajlott ez a dolog?

Figyelt kérdés

6 év után, és két 3 év alatti gyerekkel itt állok, tanácstalanul.Már a környezetünk is tapasztalja, hogy nincs rendben minden a kapcsolatunkkal.A férjem nem ver minket, nem iszik, nem nőzik.Csak éppen úgy viselkedik mint egy gyerek.Ő mindig fáradt ha haza ér a munkából,nem hajlandó semmit se csinálni itthon, a gyerekekkel is keveset foglalkozik.Ha megkérem valamire általában "majd" megcsinálja!A pénzkezelését rám hagyja,de nem sok mindenről hajlandó lemondani, és ha elcsúszok a számlákkal akkor engem hibáztat.Pedig nem szórom a pénzt, nincs semmilyen szenvedélyem, nem járok fodrászhoz,kozmetikushoz stb.Amióta együtt vagyunk többször volt hogy úgy otthagyta az állását, hogy egyik napról a másikra, mert épp valamin felkapta a vizet.Sajnos ezt már egyszer azóta is megcsinálta,hogy megszületett a fiam.És ilyenkor is elcsúszunk.Már több helyről is hallom, hogy valamit tennem kéne, és már komolyan elgondolkodtam a váláson is.Csak ugyan akkor nem tudom elképzelni, hogy a fiam,meg a lányom ne lássa minden nap az apját.De ez a mostani helyzet is tarthatatlan.És úgy érzem már nem úgy szeretem a férjem ahogy kéne.Szeretem mint a gyerekeim apját, de nem vagyok benne biztos hogy úgy mint egy társat.Már nem is kívánom.Ha 1-2 hétig nincs intimitás fel se tűnik.

Ti hogy vészeltétek át ezt az időszakot.A gyerekek hogy viselték/viselik?Hogy zajlik a láthatás?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 11. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Vidd el ferjedet egyszer vasarolni, hadd lassa, mi mennyibe kerul. Ultimatumot kell neki adni. Vagy igy, vagy valas. Ha erre mar nincs turelmed, akkor most szedd sosze magad, munkaival kapcsolatban nem fog megvaltozni. Tapasztalatbol beszelek. Maskor is fel fogja kapni a vizet, hol lesz munkaja, hol nem. Ha idosebben ezt majd felhozod neki, tudod mit fog mondani? Azt, hogy "legalabb nem tettem magamat tonkre a munkaval, elveztem az eletemet." Gyrekek sokkal jobban atveszselik a valasst, min a veszsekedest latni/hallani, es Te is csak tonkre mesz.
2011. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Férjem is elvált (mármint az előző feleségétől, ahol volt közös gyerek). Ők korlátlan láthatásban egyeztek meg, úgyhogy csak a gyereken és az apán múlik, hogy mikor találkoznak. (Legalábbis neki kamasz lánya van és nem mindig ér rá az apjára, ezért kell egyeztetniük.)

A korlátlan láthatással bármikor találkozhat a gyerekekkel, azt hiszem annyi a kötelezettsége (de az illem is ezt diktálja), hogy előtte szóljon, hogy megy a gyerekekért.

2011. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi két hónapja váltunk, a kicsi másfél éves, heti kétszer van 3 órás láthatás, apuka elviszi, és jól viseljük, így is többet foglalkozik vele, mint amikor együtt éltünk.
2011. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek nem akkora problémák amiken ne lehetne segíteni... vagy legalábbis ezért nem kéne még elválni.

Ha ütne, verne, inna, nőzne, akkor megérteném, hogy a váláson gondolkozol, de így...ezért van ennyi válás, nagyon könnyen feladják az emberek, nem tudnak alkalmazkodni (ez a férjedre is vonatkozik).

"...jóban rosszban..."

2011. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Amikor a problémák már évek óta fenn állnak és nem történik semmi változás, hiába a sok beszélgetés,meg elhatározás hogy változtatni fog.Akkor igenis elgondolkodik az ember a váláson, főleg, ha úgy érzi már nem szereti a másikat.


Mellesleg szerintem az, hogy nincs egy biztos anyagi hátterünk, állandóan kunyerálnunk kell, és tologatjuk a számlákat, és remegek, mikor kopogtatnak a végrehajtók,vagy kapcsolják ki a fűtést, az szerintem igenis nagy probléma!Jó mondjuk ilyenre nem nagyon van esély, mert ha mást nem az utolsó pillanatban valakitől kunyerálunk, de sose tudjuk mikor tudjuk visszaadni.

2011. febr. 20. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!