Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjemnek gy. T. letíltása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemnek gy. T. letíltása van, két gy. Után az előző házasságából. Ha a nyugdíjpénztártól kap vissza hozamot abból is kell fizetnünk?

Figyelt kérdés
A volt felesége ezt is letilthatja mint mindent?Köszi.Judit.
2011. febr. 23. 17:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a közös házat a volt férjem otthagyta a feleségének, a 2 gyerek miatt, mi pedig albérletben éltünk.
2011. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
A letiltáshoz meg csak annyit, hogy sok apa kéri igy, mert ha változó a havi keresete, akkor nem gyöz számolgatni, hogy az adoot hónapban mi számit bele és mi nem a jövedelembe - ha meg letiltják, akkor a bérszámfejtés az aktuális szabályok szerint fizeti.
2011. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem nem kérhette a letiltást, sajnos a bíró maga határozott így.
2011. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Letiltás mellett akkor döntenek, ha a tartásra kötelezett magától nem teljesít...
2011. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell belőle fizetni, mert nem jövedelem. Amúgy meg ha csak simán egyedül nevelsz két gyereket, akkor nem ingyenes sem az étkezés a suliban, sem a tankönyv. Két gyereket nevelek egyedül, gyakorlatilag semmiféle támogatást nem kapok, semmire sem vagyok jogosult. A letiltást pedig az a fél bármikor kérheti, akinél a gyerek maradt, nem szükséges, hogy a másik már előzőleg ne teljesítsen. Ha úgy kérem, hogy tiltással érkezzen, akkor hiába tiltakozik a másik fél, a bíró meg fogja ítélni. Nálam a nagyobbik fiam után nincs letiltva, a megállapított 20%-ot az apja minden hónapban fix átutalással fizeti, és eszembe sem volt letiltatni. A kisebbik fiam apjától viszont letiltattam, mert ő azután, hogy elköltözött, azzal az indoklással nem fizetett a fia után, hogy a barátnőjének nincs munkája, és el kell tartania a csaj gyerekével együtt. Hát, ezt nem tudtam tolerálni, úgy éreztem, majd ha a gyerekéről gondoskodott, a maradékból úgy tartja el, ahogy akarja a csajt gyerekestül, és kértem a tiltást. De továbbra is úgy gondolom, hogy a hozam nem jövedelem, de majd meglátom nemsokára... ha jön belőle a gyt. akkor az, ha nem, nem. Ha levonják, elteszem a pénzt, úgyis ki kell cserélni a radiátorokat, az meg a gyerek érdeke is.
2011. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%
Sok szemét nő menyire kihasználja a férfiakat. Csak azt várja minden hónapban, hogy jöjjön a jó kis lóvé a volt férjétől, hogy jól elkölthesse.
2011. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

21:01!


Megkérdezném, te tanultál biológiát? Tudod hogy lesz a gyerek? Képzeld, férfi is kell hozzá, nem csak nő...

Nem tudom milyen pénzt tud magára költeni ma egy nő a havi átlag 15-20e gyerektartásdíjból, amikor csak a havi ebéd az iskolában 10e forint....

Te hülye vagy

2011. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Letiltás mellett akkor döntenek, ha a tartásra kötelezett magától nem teljesít..."


Ez nem így van!

Férjem miután különköltözött a volt feleségétől havonta adott neki kézbe jóval többet, mint amit megítéltek később gyerektartásként+vett neki pelenkát stb., nekem kellett ráébresztenem, hogy hagyja abba, mert túl sok amit ad, így maradt a pénz.

Azután a válóperen a bírónő mégis kapásból a letiltást ítélte meg.

2011. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%

"Nem tudom milyen pénzt tud magára költeni ma egy nő a havi átlag 15-20e gyerektartásdíjból, amikor csak a havi ebéd az iskolában 10e forint....

Te hülye vagy"


Nézd a legtöbb nő olyan, hogy minél több pénzt akar kisajtolni a pasiból. Szegény pasi meg utána már nem is tud boldogulni a saját életével mert nyögi a gyerektartást. Szar ez az egész rendszer.

2011. febr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

18.40.

Szó sem volt nem fizetésről.Nekem is van két saját és egy közös gyerekünk.46ezret fizetünk OTPt amit még ők vettek fel és-e mellett,havi 50-60ezret két gy-re.Rendszeressen hozzuk-visszük őket,amit lehet megveszünk nekik.Kérdem én mit tudunk erre az egy közös kisfiunkra költeni?mert az én két gy-et ugye nem veszik figyelembe,csak a vér szerintit.

2011. febr. 24. 07:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!