Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minden esetben az anyukát,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden esetben az anyukát, volt feleséget támogatja a bíróság? Az apuka, és annak új családjának megélhetése senkit sem érdekel?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt szeretném leszögezni,hogy soha,de soha nem maradt ki egy havi tartásdíj sem,még csak nem is késtünk a kifizetésével,egyetlen egy alkalommal sem,és nem is áll szándékunkban a gyerek kárára kevesebbet fizetni,DE:

amikor a férjem anno elvált az akkori feleségétől,megegyeztek egy fix összegben,tekintettel arra,hogy az összes közösen felvett hitelt a férjem magára vállalta,viszont a bírói határozaton a 20%is szerepel természetesen.Tehát 20%,minimum a fix összeg a fizetendő.

Az utóbbi időkben igencsak kukacoskodott anyuka a láthatás biztosítását illetően,minden második alkalommal meghiúsította azt,különböző piti dolgokra hivatkozva,és (szerinte természetes módon) az elmulasztott láthatások pótlására semmiképpen sem volt hajlandó.A férjem ezt megunván beballagott a gyámügyre panaszt tenni és segítséget kérni,minek következtében anyuka szinte azonnal követelte a férjem fizetésének 20%át-bosszúból.

Ráadásul végrehajtót küldött a nyakunkra,mondván:nem fizetjük már két hónapja a gyerektartást.Ennek ellenkezőjét természetesen tudtuk igazolni,így a végrehajtó munkadíján kívül mást nem kellett fizetnünk,bár azt sem értem,miért ránk terhelték ezt a bizonyos összeget...


A helyzet az,hogy azóta a 20%ot fizetjük,ami a mi megélhetésünket jócskán megnehezítette.

Van egy közös babánk is,akit el kell tartanunk,ugye.

Én még a gyedet kapom,egyenlőre nem érné meg visszamenni dolgozni,mert nem kapnék többet,és a babával is sokkal kevesebbet lehetnék.

A férjem viszonylag! jól keres,de a hiteleket is kell fizetni valamiből,plusz rezsit,plusz azért nem árt néha enni is valamit.

A hiteleket akkor sem veszi figyelembe a bíróság,ha anno úgy szólt a megállapodás,hogy csak x összeget kér az anyuka,a hitelátvállalás fejében?

Az akkori hitelek kinullázására később mi vettünk fel pénzt,hogy a volt feleség abból kitisztázódjon.

A megállapodásról sajnos semmilyen papír nincs,csak szóbeli megállapodás volt,ügyvéd előtt.


Szóval míg mi tengődünk és számolgatjuk a forintokat,a férjem exe addig újabban már műkörömre,frizurára,stbre költ a megemelt tartásdíjnak köszönhetően.Merthogy nem a gyerekre költi,az 100%!


Tulajdonképpen az lenne a kérdésem,hogy a fentiek alapján,ha esetleg a bírósághoz fordulnánk a gyermektartásdíj újbóli megállapítása miatt,akkor milyen esélyeink lennének?


Lehet hogy fontos még,hogy az anyuka hosszú-hosszú évek óta nem dolgozik,csak az élettársa.


A válaszokat,tanácsokat,hasznos észrevételeket előre is köszönöm!


2011. márc. 3. 15:49
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
58%

Nem vitatom hogy egy apának KELL gyerektartást fizetnie DE ha belegondolunk akkor az exfeleség kapja az exférjtől a pénzt,és kapja a jelenlegi párjától is!

Az exférj meg tartson el két családot?!

2011. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
82%

Vegyünk konkrét példát:


Férjem volt felesége havi 20ezret kap+emelt családi és gyes mivel papíron egyedülálló+saját lakás (+ az új párja keresete).


Míg nekünk jut férjem 50ezre és a normál családi mivel balga módon összeházasodtunk nem gondolva arra, hogy így havi pár ezerrel kevesebbet kapok, mint egyedülálló anyaként (persze a mondat ironikus, hisz nem válnék el ezért) és a mi kisbabánkra HAVONTA jó, ha 10 ezer fölött tudok költeni.

Na engem és a gyermekem ki véd meg?

Senki!!

2011. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező, szerintem havi 40 ezer irreálisan sok 1 gyerek után gyerektartásként.

Mondom ezt nőként.

Jó lenne, ha megállapodnátok havi fix. 25-30 ezerben.

Valamint, ha a jövőben újabb babátok születik, akkor is lehet továbbcsökkenteni a gyerektartás összegét.

2011. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
43%

A 20% nem eltartás. Csak piti hozzáhárulás.


A Közös gyerekre pedig gondolom nem csak apuka fizet, hanem a saját anyja is (a kérdésfeltevő)), csakúgy mint az extől való gyerekre sem csak az apuka fizet, hanem a saját tulajdon anyja is.


Kérdésfeltevő: 35-40 ezret adtok oda, mint 20%??? A maradékból már bocs, de hogy tudtok "éhenhalni" 3-an?

2011. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

"Kérdésfeltevő: 35-40 ezret adtok oda, mint 20%??? A maradékból már bocs, de hogy tudtok "éhenhalni" 3-an?"


Nem mondom hogy éhen halunk.De egyfizikai munkát végző ember elé nem tehetek állandóan tésztát tésztával,meg főzelékeket...gondolom ezt belátod te is.

Mellesleg említettem,hogy a hiteleket is fizetnünk kell,és a rezsi sem 10ezer...


Arról nem is beszélve,hogy szerintem a "20% piti hozzájárulás" kifejezés sem állja meg jelen esetben a helyét,mert szerintem 35-40 ezer forint azért nem piti összeg.


És hogy ez irreálisan magas összeg lenne?Véleményem szerint is,de amíg a hivatalos bírósági végzésen a 20% szerepel,addig nem tudunk mit csinálni...

2011. márc. 3. 16:50
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Még nem jelentettétek hogy van közös gyerek????

De miért?????

2011. márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
43%
Tehát nektek van 175-200ezer forintotok, meg amit te beleadsz (gyed, csp), és te ebből sajnálod a 20%-ot a férjed másik gyerekétől? Muhaha
2011. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
28%
Te mennyiből főzől nem tésztát tésztával?
2011. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Mert nem világosított fel senki,hogy ezt fontos lenne jelenteni :(
2011. márc. 3. 17:17
 20/41 A kérdező kommentje:

Nem sajnálok semmit a férjem gyerekétől.De ha ennyire hihetetlen,tessék


bevétel->175-200ezer+ gyed,csp=70ezer


kiadás->

-gyt 35-40ezer

-rezsi 50ezer

-hitelek 110ezer

-közös gyerek 25ezer


a maradék ötvenből szoktunk bevásárolni,és a "nem tésztát tésztával" ételhez bizony hús is kell,ami havi szinten kb 10ezer.

Emelett jó,ha néha veszünk a babának új ruhát,mert ugye nő,mint a gomba,jó ha veszünk a nagyobb gyereknek is ruhákat mert ő is nő,és ne higgyétek,hogy hű de márkás cuccokat kapnak!

Szoktunk tankolni is mert mi sem a csapon engedjük az üzemanyagot.

Nem említettem még az állandó gyógyszereinket,a tápszert (utóbbit ki is felejtettem a 25ezerből).


Na gratulálok annak,aki 20ezerből el tud látni egy 4 (nem három,mert anyósom is velünk lakik,és még mielőtt szóvá tennétek,nem igazán ad pénzt...) fős családot!


Bár lehet én vagyok ügyetlen...


És akkor még nem vettünk mosószert,mosogatót,öblítőt,wcpapírt,stb.

2011. márc. 3. 17:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!