Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minden esetben az anyukát,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden esetben az anyukát, volt feleséget támogatja a bíróság? Az apuka, és annak új családjának megélhetése senkit sem érdekel?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt szeretném leszögezni,hogy soha,de soha nem maradt ki egy havi tartásdíj sem,még csak nem is késtünk a kifizetésével,egyetlen egy alkalommal sem,és nem is áll szándékunkban a gyerek kárára kevesebbet fizetni,DE:

amikor a férjem anno elvált az akkori feleségétől,megegyeztek egy fix összegben,tekintettel arra,hogy az összes közösen felvett hitelt a férjem magára vállalta,viszont a bírói határozaton a 20%is szerepel természetesen.Tehát 20%,minimum a fix összeg a fizetendő.

Az utóbbi időkben igencsak kukacoskodott anyuka a láthatás biztosítását illetően,minden második alkalommal meghiúsította azt,különböző piti dolgokra hivatkozva,és (szerinte természetes módon) az elmulasztott láthatások pótlására semmiképpen sem volt hajlandó.A férjem ezt megunván beballagott a gyámügyre panaszt tenni és segítséget kérni,minek következtében anyuka szinte azonnal követelte a férjem fizetésének 20%át-bosszúból.

Ráadásul végrehajtót küldött a nyakunkra,mondván:nem fizetjük már két hónapja a gyerektartást.Ennek ellenkezőjét természetesen tudtuk igazolni,így a végrehajtó munkadíján kívül mást nem kellett fizetnünk,bár azt sem értem,miért ránk terhelték ezt a bizonyos összeget...


A helyzet az,hogy azóta a 20%ot fizetjük,ami a mi megélhetésünket jócskán megnehezítette.

Van egy közös babánk is,akit el kell tartanunk,ugye.

Én még a gyedet kapom,egyenlőre nem érné meg visszamenni dolgozni,mert nem kapnék többet,és a babával is sokkal kevesebbet lehetnék.

A férjem viszonylag! jól keres,de a hiteleket is kell fizetni valamiből,plusz rezsit,plusz azért nem árt néha enni is valamit.

A hiteleket akkor sem veszi figyelembe a bíróság,ha anno úgy szólt a megállapodás,hogy csak x összeget kér az anyuka,a hitelátvállalás fejében?

Az akkori hitelek kinullázására később mi vettünk fel pénzt,hogy a volt feleség abból kitisztázódjon.

A megállapodásról sajnos semmilyen papír nincs,csak szóbeli megállapodás volt,ügyvéd előtt.


Szóval míg mi tengődünk és számolgatjuk a forintokat,a férjem exe addig újabban már műkörömre,frizurára,stbre költ a megemelt tartásdíjnak köszönhetően.Merthogy nem a gyerekre költi,az 100%!


Tulajdonképpen az lenne a kérdésem,hogy a fentiek alapján,ha esetleg a bírósághoz fordulnánk a gyermektartásdíj újbóli megállapítása miatt,akkor milyen esélyeink lennének?


Lehet hogy fontos még,hogy az anyuka hosszú-hosszú évek óta nem dolgozik,csak az élettársa.


A válaszokat,tanácsokat,hasznos észrevételeket előre is köszönöm!


2011. márc. 3. 15:49
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Na a hülye új feleség üzeni a még hülyébb hozzászólónak,hogy nem kíváncsi a rosszindulatú megjegyzésére!


Már látom,hogy kár volt bármit is kérdeznem.

Mindenesetre köszönöm hogy szakítottatok időt a "hülyeségeimre"!

2011. márc. 3. 17:36
 22/41 anonim ***** válasza:
73%
Az a rossz hír, hogy mások is így élnek, sőt még nehezebben. De azért ne a gyerektől sajnáljuk a pénzt.
2011. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Én nem sajnálom a pénzt a gyerektől!!!Azt sajnálom,hogy a saját gyerekemre nem tudok annyit adni,mint a férjem volt feleségének!!Mert nem költi a gyerekre,ez fix
2011. márc. 3. 18:08
 24/41 anonim ***** válasza:
82%

Én teljesen megértelek!

Nem a gyerektől sajnálod a pénzt csak szeretnéd ha a te babád is megkapná azt a színvonalat amit az "előző" gyerek.

Mindenképpen nagyon sürgősen jelentsétek be hogy van már közös baba mert így a gyerektartás összege csökkenni fog az ex felé hisz nektek is elkell tartani a babátokat!

Minden jót!!!

2011. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. márc. 3. 18:14
 26/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem fog csökkenni a gyerektartásdíj összege, hiszen ha jól értelmezem 1 gyerek van az előző és 1 gyerek a mostani kapcsolatból. A törvény szerint az apa jövedelme 50%-ig terhelhető tartásdíjjal. Jelen esetben 20% a megítélt tartásdíj az első gyermekre. Ezt nem fogják lecsökkenteni. Nem is lenne reális. A gyerekeknek ugyanazt az ellátást kell(ene) kapniuk az apától, nem számít, hogy együtt élnek vagy sem.

A tartásdíj számításánál nem veszik figyelembe a külön élő szülők esetleges partnereinek jövedelmét, hiszen nem az ő dolguk eltartani egy előző kapcsolatból született gyermeket. Az életszerűséget most ne vitassuk, ez a törvény.

A bíróság azt fogja figyelembe venni, hogy van egy apuka, annak X számú gyermeke, akik után -és most beleszámítjuk a vele élő gyermeket is- max a jövedelme 50%-a vonható le. 1-2 gyerekre gyermekenként 20-25 százalékot, 3 gyermekre 16,6%-ot szokás megítélni.

2011. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
25%
Vannak dolgok, amiket pénzzel nem lehet mérni. A Te gyereked az apjával nő fel. Az apuka másik gyereke ezt nem élvezheti. Pedig valaha neki is ezt "ígérte"..
2011. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Fix összegbe eddig mennyit adhattok? Tudjátok papírokkal bizonyítani h rendesen adtátok?

Ügyvéd elött lett megbeszélve h a férjed ki fizeti a közös hiteleket és cserébe fix összeget ad gyerektartásra? Erről van vmilyen papír? Ha igen akkor ezekkel együtt adjátok be az igényt a gyerektartás megváltoztatására,h ujból azt a fix összeget adhassátok amit eddig. És a közös babára is hivatkozzatok. Sok sikert

2011. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
33%

Te már tudtad, mit vállalsz! Tudtad, hogy már van 1 gyerek, miért vállaltál te is, ha nem látod elégnek a pénzt rá? Miért nem kerestél szinglit? Vagy vártál volna, míg a hitel lejár, addig dolgozhattál volna akár.

Szerintem az is nagy szemétség, hogy az új család miatt csökkentik a régi gyerekekre fizetendő összeget. Annyi gyereket vállaljon az apa, amennyit el tud tartani!(Ha vki 3 gyerekkel egyedül marad, a felelőtlen "apuka" meg elmegy, csinál még 5-öt, akkor ez a 3 éhenhalhat? Mert ebbe az exnek nincs beleszólása.)Fizessen az apa minden gyerekre 20%-ot.5.-et meg nyilván ne vállaljon :D.

2011. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elhűltem néhány hozzászóláson.

Bár nekem nincs gyerekem, elsőre az fogalmazódott meg bennem, nem lehet-e esetleg ruhát, cipőt, akármit venni a gyereknek, persze számlákkal bizonyítva, amiket aztán valóban a gyermek fog hordani/használni? Lehet, hogy naiv vagyok, de ennek az összegnek kifejezetten pénzben kell megmutatkoznia, vagy elképzelhető az általam felvetett ötlet is? Mert én azt vettem ki a soraidból, hogy valahol téged nem az összeg bánt (jó, az is), hanem az, hogy általatok van jobb élete a párod volt feleségének.

26/N

2011. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!