Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért válnak el az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért válnak el az emberek olyan könnyen, minden kis ok miatt? Ahelyett, hogy kommunikálnának a házasságban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 18:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Attól, hogy mi nem látunk bele a helyzetbe, az még nem azt jelenti, hogy nem kis ok miatt válnak el, és nem kommunikálnak. Csak az emberek, még felnőttkorban is változnak. Lehet, hogy nagyon hamar elkapkodták az egészet, megismerték magukat, és rájöttek, hogy nem is ő való nekük.
2011. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Egyszerűbb elmenekülni a problémák elől, mint megoldani, és harcolni a közös jó érdekében.

Sokan így látják sajnos...

2011. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Arról nem is beszélve, hogy tudod, rengeteg kérdés van, hogy a 18 éves terhes lányok, érettnek hiszik magukat. Na ez a legfőbb probléma, aztán cseszik a többieket, ha 30 évesen szülnek...

(1. válaszoló)

2011. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az alapeset, hogy az ember az élete végéig változik.

Szerintem sokkal könnyebb egy kapcsolatot, házasságot elkezdeni, mint megtartani.

2011. márc. 12. 18:12
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

"Egyszerűbb elmenekülni a problémák elől, mint megoldani, és harcolni a közös jó érdekében. "

A gyerekeik pedig ezt a mintát látják otthon aztán persze hogy ők is konfliktuskerülők lesznek és válással végződnek a házasságaik.


Mivel én is ilyen házasságba születtem (és ez volt már legalább a harmadik ilyen generáció a családban!) (el is váltak szüleim) komolyan nem tudom melyik a jobb: én is házasodjak majd a jövőben vagy pedig temessem el a családalapítás gondolatát örökre...

2011. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 hippolita ***** válasza:
74%

Az a probléma, hogy önzőek vagyunk. És a mai társadalom arra épül, hogy ezt erősítse bennünk. "Én megérdemlem" "Én meg akarom valósítani önmagam" " Boldog akarok lenni"-Csakhogy ez mind rólunk szól, nem a másik félről.

Az egyedül álló embereket könnyebb manipulálni, ezért a világ arra törekszik hogy a legelemibb közösséget, a családot is megbontsa. Lásd: a szex felmagasztalása, a homoszex propagálása, a karrier mint életcél. Ezek mind rombolják a férfi-nő harmónikus kapcsolatát.

Amíg az ember a saját boldogságát és elképzeléseit üldözi, addig nem tud boldoh lenni egy házasságban, mert az már nem róla szól, hanem arról, hogy feláldozza az ő elképzeléseit, álmait, a másik boldogságáért, és ha mindketten így gondolkoznak, és tesznek, egy igazán szeretetteljes kapcsolat tud kibontakozni, ami ellenáll mindennek.

Én is házas vagyok. A legnagyobb problémám abban van, hogy felfogjam, hogy nem körülöttem forog a világ és a társam.

Mi mondjuk keresztények vagyunk, sokat segít, hogy együtt imádkozunk, és látjuk egymáson, hogy harcolunk az önzésünkkel, hogy egyre jobban tudjuk szeretni egymást.

2011. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Jah a félreértések elkerülése végett:

Jobb szeretem megbeszélni, mint inkább elrohanni a konfliktusok elől. Az sokat tud dobni két ember kapcsolatán, ahogy összecsiszolódnak - nem meghunyászkodás, alá-fölérendeléssel.

(2.válaszoló)

2011. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Sok házas, barátom panszkodik arrol, hogy látják, hogy a feleségüknek valami baja van. De mikor kérdezik akkor csak az a válasz, hogy SEMMI.

Asszonyok mire jó ez a válasz?

2011. márc. 12. 19:24
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

A semmi válasz abból a tévhitből születik, hogy a nők azt hiszik, a kapcsolat akkor jó, ha egy férfi kitalálja a gondolataikat. Ha már el kell mondani mi a baj, a férfi bizonyára sosem figyel rájuk eléggé. Sokkal romantikusabb ha nem kell a másik "szájába rágni", hogy ez és ez a bajom.

Csak épp ez nem működik.

2011. márc. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
72%

Kedves kérdező! Szerezd meg kérlek Végh József pszichológustól az: Ádámok és Évák című előadás cd-felvételét. Olyan kimerítő választ kapsz az utolsó kérdésedre, hogy segíteni tudsz a barátodnak is meglátod.

A nők többsége pár év együttélés után azért elégedetlen a párjával, mert a két nem teljesen máshogy gondolkodik, más az, amivel hatni lehet a másikra, a nőnek napi szinten szüksége van a férfi szeretetének érzékelésére, akár szavak által, akár érintés által, akár gesztusok által. Egy fásult, unott férfi ezt nem teszi meg, a nő előbb utóbb kilép ebből a kapcsolatból, mert nem kapja meg az éltető energiát ahhoz, hogy tegye a dolgát a kapcsolatban. Ha a férfi szereti a párját és ezt megteszi, akkor a nő mindenre képes. Viszont a férfit más technikával bűvölheti el a nő. Ezt sok nő elrontja, mert azt hiszi hogy a férfinak is szüksége van arra, hogy tudassa vele a nő, hogy szereti. És NEM!!! A férfinak egészen másra van szüksége: Ő szereti ha az imádott nő ott van vele, és CSENDBEN VAN!!!!!! Igen, jól olvasod, ezzel ő teljesen elégedett, nyugodt, nincs probléma, mert amikor a nő beszél, akkor a férfi stresszel, megint valami gond, amit meg kell oldani..... És már menekülne is legszivesebben....

Nagyon érdekes, én sokat tanultam belőle, ( nő vagyok ) nagyon javaslom mindenkinek, a régi pszichológia elvei elavultak. Mellesleg az előadó ragyogó humorával igazán szórakoztatóan adja át a tudnivalókat mindannyiunknak.

2011. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!