Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek, ha az élettársat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha az élettársatok - aki egyben a gyermekeid apja is - a Te házadban éltek és elviselhetetlenné teszi az életeteket?

Figyelt kérdés
Én írásban közöltem vele, hogy költözzön el, de megfenyegetett, ha innen kiteszem, örökre megkeseríti az életemet. Fogalmam sincs mint gondoljak. A nagyobbik gyereket magához ölelte, és közölte vele, hogy apának el kell költöznie, mert anya azt akarja, és Te nem jöhetsz velem. Velem meg közölte, hogy el akarom szakítani a gyermekeitől. Az okok, hogy nem járul hozzá a költségekhez, csak úgy lesi az alkalmat, hogy belém köthessen, gunyolódik, állítólag ehetetlen, amit főzök, máskor azt mondja, hogy nem is főzök, pedig minden nap van meleg étel az asztalon. Olyan helyzeteket teremt, hogy ha így teszek az a baj, de ha az ellenkezőjét csinálom, akkor az is baj. TEhát úgy intézi, hogy csak rosszul lehessen kijönni a helyzetből. Csak kritikával illet, én nem tudom őt kritikával illetni, mert nem csinál semmit, így nincs is hiba. De hát nem tarthatom el őt is a gyesből!!!!! Van munkája, de nem ad haza pénzt. Közli, hogy ő is jár bevásárolni. Így igaz, kb. 2000 Ft értékben édességet vesz, amiért a gyerekek persze rajonganak érte. De a pelenkát, mósószert, amiből főzünk azt én veszem. A rezsi jelentős része is rám hárul. Eddig gyedem volt, még épp kijöttünk, de tovább ez már mehet. És még mindemellett szemétkedik is. Közben űzi a nem éppen olcsó hobbiját. Mit tegyek, ha a levél hatására nem költözik el? Ja egyébként van hová mennie, tehát nem lesz hajléktalan, és teljesen kompromisszum kész vagyok a tekintetben, hogy a gyerekekkel tudjon normális kapcsolatot tartani, mert a gyerekek nagyon szeretik, és nem is szeretném, ha ez másképp lenne. Igazán nem szeretnék rosszindulatú lenni, de nem vagyok hajlandó elviselni a továbbiakban a megalázásait, meg hogy kihasznál.
2011. márc. 15. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
az önzős pasis topic is a tied?
2011. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
rendőrök kirakják
2011. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ügyvéd, vagy bíróság és kérhetsz távolságtartást is, akkor kénytelen lesz költözni
2011. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megmondod, hogy takarodjon, van egy órája.

És ha nem megy rendőrt hívsz.


Lehet a gyerekek nem értenék egy darabig, hogy mi van, de annál jobb, mintha "mérgezi" őket ellened még hónapokig - évekig.


És utána hogyan tudná pokollá tenni az életed?

Soha többé nem engeded be, ha zaklat feljelented.

2011. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engedd el vele a gyerekeket, előbb-utóbb rájönnek, hogy nem is vagy olyan gonosz.
2011. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Az a topic nem az enyém. Kedves utolsó válaszoló, nem mondtam, hogy a gyerekek gonosznak tartanak, a kicsi fel sem fog semmit az egészből, a nagyobbal (3 éves) azért már igencsak szót lehet érteni, és elég gáz szerintem, ha egy szülő a saját gyerekét akarja felhasználni hogy az élettársán bosszút álljon, és nem is érti, hogy a gyerek érzéseiben okoz kárt, persze nekem is közvetlenül, mert mint anyának nagyon fáj, hogy még a gyerekét is kihasználja ezáltal. Sajnos a rendőrség nem segíthet, ezt tutira tudom, távolságtartást meg nem kérhetek, mert nem bántott még, legalábbis fizikailag nem, a lelki terror meg senkit nem érdekel :-( Félek, hogy bíróságra kell mennem. Esetleg egyéb ötletek?
2011. márc. 16. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos a rendőrség nem segíthet,"


Ha jól vettem ki az írásodból van egy saját tulajdonú ingatlanod, ahol élsz.

Az élettársadnak se tulajdonjoga se haszonélvezeti joga nincs rajta.

Innen te BÁRKIT akkor dobsz ki az utcára, amikor csak akarsz! És ha nem hagyja el az ingatlant az bűncselekmény!


Nem úgy kell felhívni a rendőrséget, hogy nem bírod kidobni a pasidat, hanem úgy, hogy a VOLT ÉLETTÁRSAD ZAKLAT a HÁZADBAN, NEM HAJLANDÓ FELSZÓLÍTÁS UTÁN SEM ELHAGYNI az ingatlant.

2011. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vedd fel az egyik ilyen fenyegetőzését diktafonra és utána jelents fel a rendőrségen zsarolásért. Nyert ügyed van, de ha csak egy ejnye-bejnyét kap, az is jó, mert onnantól kezdve nem mer tenni semmit, mert volt nyoma a rendőrségen, hogy megfenyegetett, és ez előre megfontolt szándéknak minősül. Ne félj, tied a lakás, a jog melletted áll, ő maximum pattoghat egy sort, de ha nyoma lesz a rendőrségen, akkor már azt sem fog tudni.
2011. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!