Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváljak vagy ne? 24 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Niktoon kérdése:

Elváljak vagy ne? 24 éves vagyok a férjemmel 6 éve vagyunk együtt, van egy két éves fiúnk is. Nagyon boldogtalan vagyok, mert úgy érzem a férjem nem törődik velem se a gyerekével sem.

Figyelt kérdés

Egész nap én vagyok a kicsivel, és amikor délután hazajön, leül számítógépezni vagy TV-zni, és nem törődik velünk.

Nem bánik jól a fiúnkkal, mindent megtilt neki és folyton kiabál vele amit nehezen viselek és mindig veszekszünk. Mondtam neki azt is, hogy nem szeretem és szeretnék megint szerelmes lenni, de nem érdekelte nem változtatott semmin. Anyósomék közvetlen szomszédjában élünk, nem szeretek itt élni, pont mellettük, mert mindenbe beleszólnak, nem is akartam ide költözni, de már három éve itt lakunk. Amikor felmerül a válás hallani sem akar róla, bezár minket a szobába és nem enged ki, amíg meg nem ígérem, hogy nem hagyom el. Tegnap is rászóltam, hogy foglalkozzon kicsit a fiával, de e helyett leült gépezni. Mindent furán fog fel, lassan olyanok leszünk mint a veszekedős testvér pár csak mi néha szexelünk. Én fiatal vagyok még, és vágyom a szerelemre, a boldogságra. Nem merek elválni, szívem szerint már rég elváltam volna, de félek, hogy mit fognak szólni anyósomék, vagy hogy mi lesz a lakással, végül is van hova mennem, a szüleim befogadnának engem és a kicsit. Csak félek hogy ha elválok akkor sem válok el tőle, mert nem fogja hagyni hogy új párkapcsolatom legyen :( Nem tudom mit csináljak. A kicsi egyre nehezebben viseli a veszekedéseinket. Azzal is fenyegetőzött, hogy elveszi a fiút bosszúból amiért elhagyom, de gondolom nekem ítélni a bíró a gyereket! Megőrülnék ha elvennék a gyereket! Mit tegyek?


2011. márc. 29. 07:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos ez egy nehéz kérdés... nem irigyellek. A gyerek születése előtt is ilyen volt a férjed? Mert ha nem, akkor lehet,hogy az zavarja, hogy nem keresel?

Nem tudom... Én a te helyedben megpróbálnám elhagyni. Költözz haza. Aztán meglátjátok. Nekem nem volt lehetőségem annó, mert anyukáméknál nem volt hely. 20 éve vagyok a férjemmel, de bizony nekem is megfordult a fejemben, hogy elhagyom. Még egész az elején. (asszem 5 éve voltunk akkor együtt) Már a gyerek is megvolt. Állandóan kiabált. Aztán amikor visszamentem dolgozni, lenyugodott. Szerintem az anyagi bizonytalanság miatt volt olyan, amilyen. Azóta már sok sok év eltelt, és őszintén mondhatom, hogy nagyon jó házasságban élünk. De ez nem biztos, hogy mindenkinek sikerül. Ha nem akarod úgy leélni az életed,hogy folyamatosan rettegsz, és a gyereket kell védened tőle,akkor hagyd el. Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy rettegésben kelljen élnetek.

2011. márc. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Elmegy dolgozni, pakolj össze és hagyd ott. Szólsz valakinek aki megtud esetlegesen végdeni és kocsija is van összepakolod az összes cuccotokat, beülsz a kocsiba és ott hagyod. Ne magadat nézd hanem a kisfiadat. Ilyen fiatalon egy gyerekkel is lehetsz boldog és találhatsz olyat aki megbecsül téged , törődik veled és a gyerekeddel. Ne érdekeljen, hogy mit szól anyósod, mit szól a szomszéd Mariska néni ez a TE ÉLETED. Nem fog elválni? Ez nem kivánság műsor. A bíróság elfog benneteket választani. Add be a keresetet , menj el a békéltetőre (ha nem mész megszüntetik az eljárást, mivel akkor neked annyira nemis fontos), ő bizonyára nem akar majd elválni, de egy két tárgyalás után ha akarja hanem felbontják a házasságot!
2011. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek érdekében azonnal lépned kell, úgy hogy neki jó legyen, ne a saját érdekeid nézd, hanem az övét...

Ne érdekeljen ki mit gondol (főleg ne az anyósodék, hisz akkor már úgysem lesz az) a lényeg hogy a kisfiad kiegyensúlyozott legyen, ha ez folytatódik nem lesz az......

2011. márc. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Költözz külön,aztán majd meglátod.A házassági levél nem kötelez arra hogy együtt élj vele.Először próbáld ki milyen külön élni,és ha már lelkileg is eléggé eltávolodtál akkor a válás már csak egy sima jogi eset lesz.
2011. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is azt tudom mondani, hogy pakolj össze, és menjetek el a szüleidhez akkor, amikor a férjed dolgozik. Add be a válókeresetet, hidd el, a gyereket neked fogják ítélni. Bezár a szobába, és fenyegetőzik? Minél hamarabb menekülj! Fiatal vagy még, nem kell így leélned egy egész életet, ráadásul a kisfiad fejlődésére sem hat pozitívan a folyamatos kiabálás és rettegés.
2011. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ebben a történetben az volt a legdurvább, hogy bezár benneteket a szobába, korlátoz a mozgásodban. Ehhez egyszerűen nincs joga, akkor sem, ha a férjed. Nem tekint egyenrangúnak ebben a kapcsolatban, ha ezt megengedi magának (illetve, ha úgy vesszük, te engeded meg neki, azzal, hogy eltűröd, de most ebbe inkább ne menjünk bele, nem hibáztatni akarlak).

A többi, amit írtál, hogy nem foglalkozik veletek, erre még azt mondanám, hogy ha mindketten akarnátok a helyzeten javítani, akkor nem lenne menthetetlen. De az, hogy bezár, az én szememben nem megbocsájtható, ez nálam egyenértékű azzal, mintha megverne.

Ha a helyedben lennék, én még egyszer utoljára megpróbálnék vele elbeszélgetni arról, hogy mi a probléma, leginkább azt előtérbe helyezve a beszélgetésnél, hogy nekem hogy esik, milyen érzés az, ahogy ő viselkedik, megmondanám, hogy ezt nem lehet egy életen át elviselni és tűrni, ezért ha szeret benneteket egyáltalán, akkor változtasson. Ha ez sem hoz eredményt, akkor elválnék.


Olyanok miatt meg ne bátortalanodj el, hogy majd esetleg nem engedi, hogy új kapcsolatod legyen. Egyrészt, mert jelenleg a dolognak ez a része nem is fontos, hiszen te most még benne vagy egy kimondottan rossz kapcsolatban, amúgy is úgy lenne lelkileg egészséges, ha egy darabig azzal lennél elfoglalva, hogy összeszedd magad, és nem egy másik férfinél keresnél vigaszt, mert akkor továbbra is egy függőségben élnél, csak akkor valaki mástól függenél, másrészt pedig ez - még ha nem is lett kimondva szó szerint - csak fenyegetés, nem tud benne megakadályozni, hogy éld az életed. Ezt tapasztalatból mondom, voltam hasonló szituációban.

2011. márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Hagyd ott, amíg nem késő! Még fiatal vagy még találhatsz olyan férfit aki meg becsül. Én 16 évet tűrtem a volt férjemnek amit bánok, hogy nem hagytam ott hamarabb. A mostani kapcsolatomba nagyon jól érzem magam. Pedig én 45 éves vagyok.
2011. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Ezért nem kell ész nélkül gyerek fejjel férjhez rohangálni...
2011. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
24 éves vagy. 24!!!!! Ha rosszul érzed magad ebben a helyzetben, akkor hagyd ott! Fiatal vagy. Anyám most siránkozik majd 50 évesen, hogy miért nem hagyta ott apámat még 30 éves kora előtt. Te is így fogsz járni, ha nem lépsz.
2011. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz. Saját magad és a gyerek érdekében is lépned kell. Ma bezár, holnap megver. Menj anyukádhoz. Túl fiatal vagy ahhoz, hogy ne kezdj új életet.
2011. márc. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!