Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig lehet bírni az exfelesé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet bírni az exfeleség húzásait?

Figyelt kérdés
A férjem exfelesége megkeseríti az életünket.2 közös gyerek után fizet a férjem gyerektartást,határidőre,rendszeresen.A közös tulajdonú lakásban az ex lakik a gyerekekkel(egy ideig azzal akivel félre lépett).A férjemre eső részt a mai napig meg sem próbálta kifizetni.A kisebbik gyerek rendszeresen jön hozzánk,nagyon szeret velünk lenni.Hazamenetelkor idegesen szorongva viselkedik(15 éves fiú).Édesanyja érzelmileg elhanyagolja,mindenféle költséget mi állunk(ruházkodás,iskola,internet újabban a buszbérletet sem hajlandó megvenni neki)A nagyobbik gyerek már 20 éves vele nem felhőtlen a kapcsolatunk.Anyja nézeteit vallja,miszerint nekem az ő és anyja minden kívánságát lesnem kell,fuvaroznom kell az édesanyját mivel neki nincs autója.Mikor egy idő után betelt a pohár és azt mondtam NEM iszonyú botrányt rendeztek a közös babánk keresztelőjén melyet egy egész utca hallott.most a lány nem áll velünk szóba mondván milyen szégyenbe hoztuk.Tehetetlen vagyok,látom,hogy a férjem szenved,hogy rossz a kapcsolata a lányával de én már nem bírom ,hogy az ex kívánságait lessem holott ő ahol csak tud becsmérel, rágalmaz minket(főleg engem).Röviden:mit lehet tenni egy nővel aki félrelép,elhanyagolja a gyerekét,folyamatosan rágalmaz,követelőzik,ellenünk hangolja a gyereket?Segítsetek!!
2011. ápr. 28. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Ne foglalkozz vele. Te csak nevelgesd a közös gyereketeket. Apa meg beadhat egy új gyermekelheylezési kérelmet és akkor a 15 éves hozzátok kerülhet.
2011. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben magunkhoz venném a gyerekeket. természetesen, csak azt amelyik maga is akarja. Ha úgyis ti fizettek mindent akkor anyagilag nem nagyon megterhelő, talán a hely szempontjából. A gyerekekkel semmiképpen nem szakítanék meg semmi kapcsolatot, de az exet teljesen kizárnám az életünkből. Nem is értem ezt a dolgot, hogy fuvaroztatja magát.
2011. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy a tartásdíjon kívül nem adnék neki egy fillért sem, bármennyire is fájna a szívem a gyermekem miatt. Megbeszélném a gyerekkel, hogy mit akar. Ha szeretne veletek élni, kérjétek a bíróságon a gyermekelhelyezés megváltoztatását, őt is meg fogják kérdezni, hiszen nem kisgyerek már. Azt a pénzt pedig, amit ráköltenétek - ha megtehetitek - rakjátok neki félre, de úgy, hogy ő is tudjon róla. Az asszonykánál meg szorgalmazni kellene, hogy kezdje el árulni a lakást, vagy vegyen fel hitelt és fizesse ki a férjed. Én is váltam, és hitelből megvettem a lakás exférje eső részét, ez egyáltalán nem lehetetlen dolog, gyerek mellett sem.


A másik meg az, hogy nem vagy te senkinek a kapcája, a nagyobbik gyerek sem gyerek már, nem kell neked hurcolászni sehova sem őt, sem az anyját. Ha akarnak menni valahova, és MEGKÉRIK a férjed, és ő RÁÉR, akkor oké, de ez nem a TE dolgod (mármint a fuvarozás).


Megértem a férjed, hogy neki rossz ez a helyzet, de max. annyit tud csinálni, hogy leül a nagylánnyal, és átbeszélik a problémákat. Ez legyen a kettőjük dolga, a tiéd meg az, hogy támogatod a férjed.

2011. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Többször felvetettük a gyereknek hogy költözzön hozzánk csak 1 probléma van:a férjem külföldön dolgozik és egy hónapban csak 1 hetet tölt itthol.Nagyon szeret nálunk lenni nagyon jól kijövünk,nekem is van 2 lányom az előző házasságomból velük is jól megértik egymást(tehát 5 gyerekről gondoskodunk,ami egyre nehezebb főleg ha még meg is keserítik az ember életét)Ha ide költözne(amit mi nagyon szeretnénk)főleg velünk élne,nagyrészt az apja és anyja nélkül amire még nem tudta rászánni magát bármennyire is szeret.De ez érthető is.
2011. ápr. 28. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:

attól h a férjed külföldön dolgozik még élhetne veletek a gyereke,ha szeretne.

És akkor az anyukának kéne a gyerektartást fizetni nektek rá.

És mivel egy egy gyerek marad mindkét szülőnél,m,eg lehetne beszélni h ne fizessen egyikük se gyerektartást

2011. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán miért kell az ex nőnek és az aktuálisnak ilyen viszonyban lenni????nem azt mondom hogy az ahelye ha ölik egymást,na de ez sem egészséges hogy te fuvarozod stb.az ő gyerekekért pedig nem te vagy felelős,hanem az éx és a férjed..te leginkább a sajátjaiddal foglalkozz
2011. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 támpont ***** válasza:

A túlzott mértékű valódi rágalmazásnak van ellenszere, ahogy a zaklatás is divatos volt egy időben - most kicsit kevésbé.


Egy életen át nem kell tűrni a minden határt átlépő kellemetlen magatartást!

2011. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!