Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exfeleség "bosszúhadjárata"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exfeleség "bosszúhadjárata"?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért próbál rendszeresen kibabrálni velünk? A válást annó ő kezdeményezte. Váláskor megkapta amit kért, gyerektartás is fizetve van rendesen. Akkor miért piszkálódik? Rendszeresen "elfelejti" ami meg lett beszélve. Sajnos ez már a gyerek rovására is megy. :( Hergeli ellenünk, és eljátsza előtte hétvégén, hogy megyünk (felöltözteti), pedig nem is a mi hétvégénk van. A gyerkőcnek meg persze az jön le, hogy otthagytuk. :(

Ez miért jó? Van párkapcsolata, miért nem azzal törődik? 26/l


2010. jan. 12. 11:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nagyon sok exfeleség viselkedik így.Nem a gyerek fontos neki,csak saját maga.Ez ellen nem sokat tudsz tenni.
2010. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Sejtem én is... :(

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinél mennyi ideig tartott? Nálunk már 3 éve kimondták a válást, de mindig kitalál valami újat.

2010. jan. 12. 11:18
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
És miért adta be a válópert?Berágott rád vagy ő zizzent meg?Van miért haragudnia?Ez persze még nem ok, a kicsi érdekeit kell nézni, ha ő hülyitheti a gyereket akkor te értelmesen elmagyarázhatod az ő szintjén a te verziódat pl anyu tévedett.
2010. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Mekkora a gyerek? Mert már elég kicsinek is el lehet mondani, hogy MIKOR lesz a láthatásos hétvége. Ha az anya igy vislekedik, akkor a gyámhatóságnak is szólhattok.
2010. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
94%

Én azt tanácsolnám, hogyha már legalább ovis a gyerkőc, akkor adj neki egy saját naptárat, bejelölve egy különleges színű tollal azokat a napokat, amikor te mész érte. Azért tanácsolnám, hogy ritka színű tollal írj bele, mert akkor a volt feleség nem tud belerondítani, viszont ebbe nem is köthet bele. Így a gyerek is tudja majd, mikor számíthat az érkezésedre. Most úgyis év eleje van, lehet új naptárat kezdeni.


A volt feleségeddel sajnos, nem nagyon tudsz mit kezdeni. Rosszindulatú, önző alak. Szomorú, de itt egyedül az segíthet, ha olyan taktikát folytatsz, hogy minden apró találkozót előre bejelentesz a gyereknek, hogy az anya ne tudja átverni.

2010. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%
Valahogy meg kéne értetni vele, hogy szánalmas amit csinál, és lépjen már túl azon, hogy ilyenekkel szórakoztatja magát. Úgy gondolja, hogy ha ő utál, akkor a gyereknek is ezt kell éreznie. Önző. Szerintem már az is bántja, ha a gyerek szeret titeket. Hány éves a gyerkőc? Csak hogy finoman meg értené e azt, hogy : "anyuval Ekkor és ekkor beszéltük meg hogy jövök érted, vagy még ennyit kell aludni és ismét itt vagyok, csak hogy valamennyire nyomon tudná követni, hogy ott is vagy akkor amikor ígérted. Az ex meg ha örömét leli abban, hogy a gyereket felhasználva igyekszik megkeseríteni a napjaidat 1) nagyon szégyelhetné magát, 2) nem hiszem hogy hamar abba hagyná ha őt ez boldogítja.
2010. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

A férjemtől váltak. Mielőtt megkapnám: nem miattam. Semmi közünk nem volt akkor egymáshoz.

Az exfeleség lett szerelmes és a jelenlegi párja miatt borította fel a házasságát.


Oka nem tudom, hogy van e rá, hacsak nem az, hogy irigy, mert nem úgy jöttek be a dolgai ahogy tervezte. Legalábbis gondolom.


A férjem annó, teljesen korrektül állt hozzá a dolgokhoz, az exnej már a válóper alatt is hazudozott még a saját ügyvédeinek is.

pl. milyen ingóság lett elvive


A naptár jó ötlet, csak sajnos tuti "elveszne". Játékokat és ruhákat már nem merünk odaadni, mert biztos, hogy nem kerül vissza. Ezt már a gyerkőccel is megértettük és nem is csinál belőle gondot.


Próbáltunk vele beszélni. Négyszemközt bűbáj és lehet vele beszélni, viszont ha már valaki más is hallja a beszélgetést, azonnal ellenségessé válik.

2010. jan. 12. 11:31
 8/43 A kérdező kommentje:

Mégvalami. 5évesen a kéthetentéket szerintetek már tudja követni?

Még a napokkal is gondban van néha. :)


A gyámüggyel az a baj, hogy annyi rafkója van, hogy bizonyítani ne lehessen dolgokat, a gyerkőcöt meg nem tennénk ki pszichológusnak...

Egyelőre reménykedünk.


Csak érdekelne, hogy ha más is volt ilyen helyzetben, mennyi idő telt el amig megunta.

2010. jan. 12. 11:36
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Kellen tudnia követni. De szép lassan meg is lehet neki tanítani. Oviba jár? Mert ha igen, akkor valahogy ehhez is lehet neki kötni, így egyszerűbb stzerintem. Mertígy tisztban lesz a hétvége fogalmával (azok a napok, amikor nem megy oviba). És akkor el lehet neki szépen magyarázni, hogy az egyik hétvégén anyával van, a másik htévgén pedig apával és veled.
2010. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen szerintem már fel tudná fogni a kéthetenkénti hétvégét: a napokat nehezebb, de a hetni rend kicsit más. A hétköznapokon óvodába jár, és dolgozik az anya, a hétvégén meg egész nap otthon vannnak. Ezt könnyebben megérti, és azt is meg tudja jegyezni, hogy egyszer itt, egyszer ott - föként, ha elmesélitek neki, hogy ez azért van, hogy egyik hétvégén az anya lehessen vele, a másikon az apa.

A pszichológus meg nem negativ (a kifejezés, hogy ennek nem tenném ki miatt irom), ott nem kikérdezik a gyereket, hanem különféle játékokon keresztül deritik ki, hogy mi a helyzet. Adott esetben segithetne, de lehet, hogy a csalódást is könnyebben fel tuda dolgozni, amit az okoz, hogy - látszólag - nem jön érte az apja.

2010. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!