Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Próbáljam újra minden kívánság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Próbáljam újra minden kívánságát lesni, csak vele foglalkozni? Érdemes-e a "volt" feleséggel beszélnem a gyermek+apa+én jó kapcsolata érdekében? érdemes megtartani a babát vagy nem?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok 1 éve együtt vagyok a párommal de fél éve a együtt élünk. 1 hónapja már,hogy a szüleimnél.párom 34 éves 10éves házassságból lépett ki és egy 5 éves gyermeke van. házassága alatt én voltam a 4.nő akivel félrelépett,állítólag őket nem szerette, csak engem.... úgy döntött, hogy hiába a gyerek nem akar tovább élni a feleségével hanem velem új életet kezd... ahogy elköltözött otthonról rögtön utalta a gyerktartást lakásrészletet,ami közösnek számítana...stb ismerjük egymást a hölgyel mert ott nőt fel ahol én gyerekeskedtem és be is mutattak minket egymásnak... borzasztóan lusta, beképzelt, rosszindulatú hölgyról van szó... költözés elött és után is a páromnak neki ment megfenyegette nyílvánosan opcén módon bejött a munkahelyünkre stb.. ennek ellenére minden héten elhoztuk a kislányt hétvégén s nálunk aludt mindig velem játszott mindent amit szépnek hasznosnak gondoltam vettem neki mostam rá mert az anyja borzalmasan adta ide, aztán hirtelen minden rossznak elmondott engem és játsza magát és utálattal van felém tiszta anyja belül-kívül... az anyja új pasijáról beszél milyen szép-jó... a páromat = az apukáját is opcén módjára szidja és hazudva kétszínűen viselkedik velünk.. több mint fél éve húzodik a válóper... én közben teherbe estem ( pedig védekeztünk,4 hetes ) vágyok rá de se az anyagi helyzetünk sem a körülmények nem tehetik lehetővé... valahogy többé nem akarom látni a kislányt... lehet csúnyán hangzik de remeg a gyomrom ha meglátom vagy hallom a hangját. a párom azt mondta rendben van nem bántja ha nem pesztrálom többet a gyerkét... 99% hogy az én gyermekm nem fog megszületni,a párom akrná de azt mondta én döntök... félek de nincs más ki út...
2009. márc. 19. 09:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Az olyan férfi, akitől ellehet tiltani a saját gyermekét, az egy gerinctelen p@tkány. Nem is szerette igazán akkor azt a gyermeket. Ilyen embernek még szülni.. Te jó ég.
2009. márc. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%
A lenyeg, a babadat ne szuld meg! Sanyaru sorsa lenne neki, es neked is! Ne szuld meg a babat!!!!!
2009. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Olyan kérdéseket tettél fel, amire meg is adtad a választ.

A feleség jellemzésénél óhatatlanul leírtad a véleményedet is róla, azt, hogy nem tudnál vele értelmesen beszélgetni. Ha egy anya nem képes azt felfogni, hogy ezzel a viselkedésével csak a saját gyerekének árt, akkor az elég sajnálatos.


Egy 5 éves gyerek nagyon befolyásolható, pláne az édesanyja által, ehhez nem férhet kétség. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a legtöbbször addig reménykedik egy gyerek, hogy rendbe jön a szülei házassága, míg nem születik valamelyik oldalról egy féltestvére. Ilyenkor óhatatlanul is átvált ellenséges hangra, próbálja összeugrasztani a párt. Ezt nem szabad neki felróni. Anya párja lehet új apa, de apa párja soha nem lesz új anya. Nagyon nagy türelemmel és szeretettel lehet pótanya, de anya sohasem.


Ne haragudj, de nem túl fair a pasid: könnyű oda vetni, hogy én megtartanám, de dönts te. Egy igazi kapcsolat nem erről szól. Arról szól, hogy mindenben együtt döntünk, nem ruházzuk egyik félre sem át a teljes felelősséget.


Én nem fogom azt írni, hogy tartsd meg, vagy hogy ne tartsd meg a babát, hiszen egy számomra idegen életről könnyen döntenék. Viszont hiszem azt, hogy bármilyen probléma megoldható, ha az embernek van kire támaszkodnia, van egy olyan társ mellette, akire mindig számíthat.

2009. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát és azokét is akik még esetleg írnak.... De rájöttem,hogy így elég nehéz véleményt formálnatok,hiszen nem tudjátok a hátterét... de voltak nagyon jó gondolatok is... köszönöm nektek!!!

Viszont azt le kell szögeznem,hogy én nem akarom,hogy a párom ne lássa a gyermekét!!! Csak mindig úgy zajlott,hogy Ő olvasott vagy tv-t nézett és én voltam a kislánnyal akinek az anyja gondolatai vannak a fejében... mostmár nem kellek neki hanem az apja akinek azt modnja szeretlek aztán mikor azt hiszi az apja nem hallja azt mondja rohadj meg! tudom a gyerek=gyerek=anyja nevelése, de mi lesz késöbb, hiába hozzuk el minden héten... mi akartuk hogy nálunk maradjaon de az anyja azt mondta,hogy nem mert akkor nem lesz pénze.... persze az ügyvédnél ezt a mondatát letagadta... a gyermeknek nem hülyeségeket vettem és nem azért hogy elfogadjon,hanem mert az anyja nem vette meg... sőt voltak olyan extra ajándék (világítósbarbi stb..) igényei a kislánynak amire azt mondtam,hogy majd akkor ha szülinapod lesz... nem rohantam,hogy akkor most megveszem és szeressen érte... én hiába adtam szeretetet neki nem kaptam vissza csak velem játszott mert az apja nem akart+fáradt volt aminek pont azért örültem,hogy legalább közelebb kerülönk a kislánnyal egymáshoz... a lehetne még regényt írni de nem akarlak benneteket untatni,csak egyfajta véleményt kapni tőletek, legyen az bármi...


kösznettel: Anna

2009. márc. 19. 13:21
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Sok hibát elkövettél,amitre láthatóan rádöbbentél!Nem kellett volna soha csak az ő kedvében járni ,a láthatás neki szól,nem neked kellett volna helyette foglalkozni a gyerekkel stb...

Szerintem olyan nincs ,hogy valaki utál egy 5 éves gyereket,ehhez már nagyon súlyos személyiségtorzulás kell hogy legyen.Szerintem Te így a kislányon keresztül utasítod el a párodat,ami a viselkedése miatt érthatő is!

Kihasznál,és életed egyik fontos döntésében magadra hagy(mert azzal,hogy azt mondta,Te dönts,ezt tette!)

Fiatal vagy még elötted az élet!Ülj le beszélgetni a szüleiddel,hogy tudnak-e segíteni Neked a babával,ezt a herét,meg rakjátok ki minnél hamarabb!

2009. márc. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem itt az is a baj, hogy lehet hogy a Te kisbabád nem születhet meg, de a kislány meg van! Tudom ez így rosszul hangzik, de persze, hogy bánt mint nőt, hogy más nőtől van gyereke, és tőled meg nem lehet egyenlőre. Az én páromnak is van gyereke, igazén nem ismerem, mert a kedves anyuka nem hajlandó adaadni, most van folyamatban a per. Nekem volt egy abortuszom és egy vetélésem. Beleszakad a szívem, hogy nekem meghalt két babám, neki meg ott a fia. És persze erről nem tehet a gyerek és nem is szabad bántani, de legbelül egy nőnek ez nagyon tud fájni.

Az anyukával kapcsolatban pedig az a meglátásom, hogy ha már eddig fajultak a dolgok, akkor nem hiszem, hogy lehet vele értelmesen beszélni. Párom is próbált az exével, de csak a fenyegetőzés meg kiröhögés lett a vége. Esetleg a gyámhatóságra vagy a bíróságra tudtok menni, hogy az ex teljesen ellenetek neveli a gyereket, de az elég hosszadalmas dolog!

2009. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
92%

Én pontosan megértelek! Velem hasonló a helyzet... Láthatáskor a gyerekkel én játszottm elhalmoztam ajándékkal,akkor én voltam a szép és a jó a gyereknek,de mikor visszament az anyjához,hisztis hülye kislány lett,úgy tett mintha nem ismerne,mintha utálni. Nekem az ügyvéd azt mondta,hogy ezt a gyereknél el kell fogadni,hiszen ezt csak az anyja jelenlétében csinálja,hogy bizonyítsa az anyjának,hogy nem is érzi velük jól magát,holott ez nem igaz.

Amikor elkezdtem dolgozni a nyáron és a páromnak is több munkája lett,ritkábban jártunk ki. A gyerek már nem is akart jönni velük,hisztizett. Én innentől levettem a kezem róla,a páromat nem tiltottam el tőle. A gyerektartást ugyanúgy fizetjük,rucit,játékot veszünk neki,de engem innentől kezdve nem érdekel.

2009. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!