Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van ENNYI válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ENNYI válás?

Figyelt kérdés

Tényleg ennyivel több a gonosz nő/férfi?

Pár hónap év és feladják?Meg sem próbálnak sokszor "összeérni"?


2011. jún. 24. 23:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
elteszem magamnak
2011. jún. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
?
2011. jún. 26. 18:51
 43/51 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes választ, elnézést ha ismétlek valakit.

Szerintem nem a válások számával van a baj, hanem a házasságok mikéntjével. Túlnyomórészt azok válnak el, akik esküvő előtt nem fordítottak elég figyelmet a másik megismerésére, beleugrottak a buliba, nem voltak tisztában a saját elvárásaikkal vagy éppen abban reménykedtek, az esküvő majd megváltoztatja a párjukat.

Aki valóban megbizonyosodik róla, hogy összeillik a választottjával, az sokkal valószínűbb, hogy boldog életet fog élni, és megpróbál megküzdeni a közben felmerülő problémákkal is.

2011. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Mert vannak jóhiszemű férfiak, akik azt gondolják, ha 3 évig jól működik egy kapcsolat akkor arra lehet jövőt alapozni, hitelt felvenni az első lakásra, házasodni, tervezni. Ellenben vannak olyan nők, akik házasság után jönnek rá, hogy mégsem jó buli és félrelépnek minden jöttmenttel...S válásig azért fajulhat egy ilyen kapcsolat, mert vannak olyan férfiak, akik ilyen megalázás után még rendbe akarnák hozni erre a másik fél visszatántoríthatatlanul válni akar.

Vannak ilyen történeket is sajnos.

2011. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
A "vannak ilyen történetek" nem azt jelenti, hogy csak a jóhiszemű férfiak és félrelépő nők válnak, ugyanis ez ugyanúgy jellemző mindkét nemre, szóval nem értem, minek ez a megkülönböztetés. Ismerek férfiakat, akiket nagyon átvágtak, de ugyanúgy nőket is, akiket megszívattak.. Példának mondhatnám akár magam: 5 éves jól működő párkapcsolatban hitelt vettünk fel, esküvőre készültünk, mikor az exem úgy gondolta, elég a jóból, nem való neki a kötöttség, és az asszony amúgy is verve jó. Szóval kékre-zöldre verve távozta ma kapcsolatból egy rakás adóssággal, semmi nélkül, megalázva. Pedig nem vagyok jóhiszemű, mégis megtették velem is.
2011. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim válasza:
Ez a mai világ mindenhol elvált emberek különélő szülők a gyerek meg persze had szenvedjen mert szereti a szüleit de ilyenkor a szülők inkább magukkal törődnek ( tisztelet a kivétel)aztán jönnek a butábbnál butább válaszok "nem éltem még ki magam nem vok boldog" akkor kellett volna gondolkodni amikor összeházasodtak vagy a gyereket "megcsinálták" aztán jönnek a gondok és inkább a homokba dugják a fejüket mintsenm szembenézzenek a bajokkal persze nem azt mondom hogy egy alkoholistával éljen egy nő,csak amikor jönnek a kisebb vagy nagyobb bajok mi az első válasz " váljunk el" mert nincs elég baja az embernek . Azt kéne már észrevenni hogy amikor megházasodunk kimondjuk azt hogy" jóban rosszban" nem csak a jónak kell örülni hanem a rosszban is kitartani
2011. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

Elveszett a felnőttekből a gyermek. És nem tudnak önzetlen gyerekként tiszta szívvel szeretett adni a másiknak.


Én pl. elvált szülők gyereke vagyok. Sokat civakodott rajtam a család. Előfordult, hogy megbántottak vagy megbüntettek ártatlanul esetleg kiabáltak velem érdemtelenül, de én akkor is szeretem őket és megbocsátottam nekik. Nem tudtam őket utálni, akkor sem ha tudtam nem helyes dolog amit tesznek.


A felnőttekből pont ez veszett ki, a megbocsátás képessége. Mert magunk mindig előrébb vagyunk mint a másik fél. Pedig sokszor elég lenne egy mosoly, egy szelíd pillantás, egy ölelés és máris az nem az lenne a fontos ,hogy min kaptak hajba.


De ez van. A mostani világban sok a munka ,kevés a szabadidő. Az ember néha még magát sem ismeri meg, nemhogy mást.

2011. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy minden ember elválhatna. Mindenhol vannak nap mint nap összezörrenések, veszekedések, nézeteltérések, mindenkinek vannak rosszabb és jobb napjai. Nem úgy kéne megoldani egy problémát, hogy üvöltöznek, és hirtelen haraggal kicsúszik az ember száján, hogy "el akarok válni". A problémára nem az az orvosság, hogy nem beszélünk róla, és inkább váljunk el,, mert az az egyszerűbb módja. Számtalan pár elválhatott volna már, de akik igazán szeretik egymást, és meg tudják beszélni a problémákat, azok nem válnak el. Mert ők okosak :)
2011. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mindig hallom, mennyi a válás, de az én környezetemben nincs nagyon. 30-as, 10 éve férjezett, értelmiségi református vagyok egyébként, felmenôim között tudtommal nem volt válás, élô rokonaim között sincs (jó sokan vannak). Munkatársaim (30-40-esek) között sem válnak, inkább a házasodás vagy a beleöregedôs élettársi kapcsolat a jellemzô. Összesen azt hiszem, 3 válásról tudok, arról is csak hallomásból.

Úgyhogy én nem is nagyon tudom elképzelni, miképp fajulhat oda egy szerelem, pláne egy házasság, hogy ez legyen a vége. Gyanítom, hogy valahol elveszítik a felek az egymásra való odafigyelést, vagy valamiképp elsodródnak egymástól a hétköznapi harcban... tehát együtt laknak, mégsem ismerik egymást, vagy azt, akivé változtak, hiszen mindenki változik. Nincs közös út: nincs kompromisszum, kommunikáció, empátia, bizalom, kiváncsiság, jóhiszemûség a másik felé és a saját célok fontosabbak lesznek.

Az biztos, hogy az esküvô nem happy end, egy házasságért napi szinten (nagyrészt örömmel:) "dolgozni" kell mindkét félnek, rá kell szánni egy kis energiát a másikra, hol egyiknek, hol másiknak többet, ahogy az élet hozza. Meg kell találni az arany középutat az Én és a Te között.

2011. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 7. 00:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!