Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségem bejelentette, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem bejelentette, hogy "lehet hogy van valaki aki kezd számára fontossá válni". Én nem szeretnék e mellé asszisztálni. Mennyi esélye van a gyerekeknek az apánál történő elhelyezésre?

Figyelt kérdés
A nevelt nagyfiát már elküldte az édesapjához, mert én nem úgy szoltam a hozzá, ahogy ő szerette volna. Nem tettem különbséget a nevelt fiam és a sajátjaim között. Kijelentette, hogy ő saját vagyont akar (jelenleg a közös vagyon 1/2-1/2-a tul.lapon). A gyerekeket is el akarja vinni ( 2 közös 6, és 9 éves). eddíg főállású anyaként működött, a gyerekek egész nap oviban és suliban voltak, ő főiskolára és tanfolyamokra jár. A gyerekeket én vittem reggelente. Velem meg az a baja /mint egy kereső a családban/, hogy keveset vagyok otthon és kevés a pénze. Mindennel elégedetlen ez nincs az nincs. Képtelen belátni, hogy egy keresetből nem lehet többet kihozni. /Én meg néha hulla fáradtan esek haza és nem mindíg tudtam a nyakába borulni. Beadta a válókeresetet, saját jövedelme nincs.
2008. nov. 3. 08:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Szia, én ugyan nem sokat tudok erről, de szerintem egy jó ügyvéddel sikerülni fog. Végülis ő az aki "felrúgta" a házasságot, te minden tőled telhetőt megtettél.


Nagyon sok szerencsét kívánok, és remélem boldog leszel, nem akarom csúnya jelzőkkel illetni a feleséged, de... te is tudod. Szép napokat kívánok a gyerekeiddel :)


u.i.: teljesen igazad van, egy kereset kevés főleg ha neki ilyen igényei vannak. Továbbá a pénzért dolgozni kell és ha dolgozol nem vagy otthon, világos. :)

2008. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Az a "baj", hogy a bíróság nem azt nézi, hogy ki rúgta fel a családi békét, hanem azt, hogy mi jó a gyerekeknek.


Sajnálom, ami történt. Mi sem vagyunk gazdagok, pici lakásban élünk, és a párom amellett, hogy rengeteget dolgozik, még többször eljár focizni meg ilyenek. Én ebben mindig támogattam, mindenkinek kell, hogy legyen saját dolga, bár terhes vagyok, érzékeny, mindig szeretettel várom. És ő mindig örömmel jön haza, és igenis mindig a nyakamba borul, akkor is, ha utána rögtön ledől egy fél órácskára.

Ezzel azt szerettem volna írni, hogy azért bármilyen kevés az idő, ha szereted a párod és örülsz neki, azért azt éreznie kell, ha egy picit is érezteted vele.. az elég hamar megöli a kapcsolatot, ha hazajössz, ő nem is köszönt, téged nem érdekel, aha, szia, szia, semmi ölelés, milyen volt a napod (mindig megkérdezem, akkor is, ha azt mondja sokszor semmi különös, mert tényleg érdekel, és 10 esetből egyszer mond valami apróságot).. szóval azért hogy kihűlt a kapcsolatotok biztos voltak jelei.. és igazából az első jeleknél tenned kellett volna valamit.. most sem szeretnéd rendnehozni, tehát már te sem szereted, igen, sajnos ilyenkor az egyetlen jó megoldás a válás, de azért remélem érted mit szerettem volna mondani.


A másik dolog, hogy főállású anya tudtommal 3+ egy háztartásban élő gyerektől lehet, tehat hiaba van nagyon sok munka egy kis lakassal is, meg fozes, meg takaritas, meg ilyesmi, azért hivatalosan nem főállású,ennek ellenére, ha nekiitélik a gyerekeket, simán elviheti a fizud akár 40%-t is. (20% gyerekenként)


Ha van valakije, es az valóban komoly, akkor ez is mellette szól, hiszen így tudja biztosítani a családi légkört a gyerekek számára, amit te, mint egyedülálló, dolgozó apa nem biztos -- a bíróság szerint.


És itt komolyan el kell gondolkoznod, hogy valóban képes lennél e munka mellett ellátni két gyereket olyan jól, mint ő tenné (aki nem dolgozik, valszeg a válás után sem fog), és itt most nem a materiális javakra gondolok, mert persze meg tudnál nekik te is venni mindent, hanem foglalkozni velük, főzni rájuk, mosni, vasalni, foglalkozni a kis lelkivilágukkal, elvinni őket ideoda, stb.


Nagyon, nagyon sajnálom, ami veled történt, és sajnálom a gyermekeid is, nagyon komolyan végig kell gondolni mindent, remélem, hogy lesz segítséged, hogy nagyobb esélyjel indulj a gyerekekért, és ne add fel, bármilyen kilátástalan (én sem írtam túl bíztató dolgokat :(().


Az anya hozzáállásával igazából nem tudok mit kezdeni, nagyon önzőnek érzem, és nem értem, hogy ha valami hiányzott neki (nem pénz! hanem törődés, stb), akkor miért nem szólt, és próbáltátok meg egyutt orvosolni (pár perces séta, megnezni kozosen egy filmet, barmi.).. viszont a kapcsolat kihűlése nem biztos, hogy 100% az ő hibája, és a gyerekeknek azt kell látni ideális esetben, hogy a szülők szeretik egymást, mert ha csak élnek egymás mellett, az nem jó.


Bár gondolom ezeket te ezerszer végiggondoltad.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak.. kb 30% eselyed van a gyerekekre.

2008. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Egyik ismerősöm is pont így járt. Ott a ribinek még fizuja is volt, de szerencsére az édesapának ítélték a gyerekeket.
2008. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nehéz helyzetben vagy. Nem értem a feleséged. boldognak kéne lennie, hogy nem kell egész nap otthon lennie kifizeted neki a fősulit, meg a tanfolyamokat és közben rendezed a gyereketek. Kevés a pénz? Ez nincs az nincs? Miért nem dolgozik???? Akkor lenne pénze.

Őszintén szerezz egy jó ügyvédet rakd össze az összes érvet amellett,hogy jó apa vagy és a gyerekek veled jobban járnak. S ha tudsz járj pontosan annak is utána,hogy a nevelt fiával, vagyis az első válásakor ez hogy is zajlott. Sok érvet és bizonyítékot kell felhoznod amellett, hogy neked ítéljék a gyerekeket.

Egy ilyen asszony nem érdemel sem családot sem téged.

2008. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Egyetértek a 2-ik válaszolóval.Ha egy házasság eddig jut,az biztos,hogy nem csak az egyik fél hibája.Ez meg végképp aljas dolog,hogy azt hánytorgatod fel neki,hogy otthon volt a gyerekeitekkel.Sokszor a férfiaknak fogalma nincs arról,hogy ez mit is jelent.Azt hiszik,csak az a hasznos munka amit ők végeznek,csak azért jár tisztelet.Főleg,hogy még a pénzük is több.Akkor jönnek rá általában,ha magukra maradnak,és vezetni kell munka mellett még a háztartást is,plusz a gyerekek.

Gondolom,ahhoz,hogy a gyerekét elküldte az apjához,nagyban hozzájárultál,és nem csak rosszat szóltál hozzá néha.Azért ez így hihetetlen.Egyébként,ha magamból indulok ki,akkor ha addig fajulnak a dolgok,hogy a gyerekem el kell küldenem,nem valószínű,hogy nélkülem megy.És az ellen,hogy tanult mi a kifogásod?Gondolom akarja majd hasznosítani,biztosan azért tanul,hogy dolgozhasson majd.

A gyerekekkel való zsarolás meg tipikus.Ezt te tisztességesnek érzed?Azért,mert téged el akar hagyni,te azzal fenyegeted,hogy elpereled a gyerekeket?Ez nagyon aljas húzás.A gyerekeid érzései nem érdekelnek?Mert attól,hogy nektek megromlott a viszonyotok,és bosszút szeretnél állni a feleségeden mert nem tudod elviselni,hogy mást talált még a gyerekek ugyanúgy szeretik az anyjukat.Szerencsére azért nálunk még mindig komoly ok kell ahhoz,hogy a gyerekeket elvegyék az anyjuktól.Szerintem gondolkozz el,hogy mit hol rontottatok el ahelyett,hogy bosszút tervezel.Lehet,hogy meg tudnátok menteni a házasságotokat,ha mindketten akarnátok,csak meg kellene beszélni a dolgaitokat.Az lenne a legjobb a gyerekeknek az biztos,persze ti tudjátok,hogy még menthető-e.Ha csak a körülmények miatt fajultak el a dolgok,de szeretitek még egymást akkor biztosan.


Sok sikert nektek hozzá,de akárhogy is alakulnak a dolgaitok,ne a gyerekeket használjátok fegyverként.Nem ők tehetnek a kialakult helyzetért,mégis ők fognak a legjobban szenvedni miatta.Inkább arra figyeljetek,ha válásra kerül a sor,hogy minél kevésbé sérüljenek.


Minden jót.

2008. nov. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
95%

"Mennyi esélye van a gyerekeknek az apánál történő elhelyezésre?"

A kérdés végülis ez volt. Nem értem miért van lepontozva az egyetlen kérdést megválaszóló. A kérdező végülis nem lelkisegélyt kért, hanem egy kérdésre egy választ, de mindegy, ezen nem fogok vitázni...

Azt, hogy mennyi az esélye, nagyon sok dologtól függ, nem utolsó sorban a gyerekektől is. És az ügyvédtől. DE! Az esély mindenképp meg van rá. Viszont azt Neked kell bizonyítani, hogy az anya alkalmatlan a nevelésre.

Üdv!

2008. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
A magyar válási jogesetek kb. 90%ában az anyának ítélik a gyereket, ha szól ellene érv,ha nem!
2008. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

A második válaszoló írta, hogy lehet hiányzik a nőnek a törődés. De mégis mikor törődjön vele a férj??? amikor reggeltől estig dolgozik, és hulla fáradtan hazamegy??? Elgondolkodhatott volna a feleség is azon, hogy ő is elmegy monjuk napi 4órában dolgozni akkor a férjnek kevesebbet kell így többet tudnak együtt lenni. Azért eltartani 4 embert plusz lakást, rezsit fizetni, ezekhez nem kevés pénz kell. És a gyerekek már nem olyan picik, a kisebb is lassan iskolás lesz, tehát simen el lehetne menni dolgozni, akár részmunkaidőben is, hogy ő is tegyen valamit a jobb életért. Törődést akar, de közben hajszolja a férjét a több munkába, hiszen neki kevés a pénz. A másik ami nekem fura. Ha lenne egy gyerekem és nem az apukájával élnék, hanem egy másik pasival, aki durván beszél a gyerekemmel, akkor nem a gyerektől szabadulnék meg, hanem a pasitól. azért álljon már meg a menet. Milyen anya az olyan, aki inkább a saját gyerekét küli el??? Úgyh nekem ezzel vmi nem stimmel. El kéne beszélgetnetek, mert ez így nem jó. Azért hogy jobb legyen neki is tennie kell. Nagyon sok nő már elmegy dolgozni a gyerek 3éves korában, ő is megtehetné, de elhiszem, h így a kényelmes.


A kérdésedre válaszolva meg nem tudom, h itélhetnék az anyának, ha nincs jövedelme, de gondolom a gyerektartásból majd lesz. mindenesetre az egy rossz pont lehet, ha a saját gyerekétől megszabadult. De ehhez a részéhez nem értek. Csak nem tartom jogosnak, h mindenki a férjet bántsa.

2008. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
vagyis nem mki, csak páran, bocs!
2008. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Üdv Mindenkinek!


Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Valóban többet kellene törődnie egymással, egymásért egy kapcsolatban a feleknek, csak amikor folyamtos az elégedetlenség a lehetőségekhez képest az nem viszi előre senkinek a dolgát. Egy idős embertől hallottam egy mondást, ami nagyon megragadott, mert megfogalmazta az én gondolkodásomat is röviden. "Mindíg légy elégedett, dene megelégedett!"


A főállású anyaság 3 gyermektől lehetséges, amit mi közösen vállaltunk. Soha nem voltam elégedetlen a párommal mert mindíg besegítettem a háztartásba is a saját munkám mellett éjjel én is felkeltem és a piciket én raktam a mama mellé szopizni, születésüktől fogva én fürdettem őket. Hajnalban elmentem dolgozni amíg még nem jártak oviba, nagybevásárlásokat én követtem el, és még sorolhatnám. Úgy érzem, hogy soha nem menekültem el a családi élet gondjai elől. Soha egy szóval nem becsültem le az otthoni munkát amit a családért tesz az ember párja, mégha nem lehet konkrétan forintosítani is. Fontosnak tartottom az anyai feladatokat mind a gyermekek, mind az édesanya szempontjából. Sokan szeretnének sok időt eltölteni a gyermekeikkel, de nem mindíg tehetik ezt meg.

Az édesanya amint lehetett oviba vitte a gyerekeket és mint a főállású el kellet volna hoznia őket az oviból délben, de soha nem hozta el őket, merthogy otthon unatkoznak a gyerekek. Reggel 7-től du. 5-ig oviban és suliban voltak. Ezt sokszor szóvátették de türte az ovi és az önkormányzat is.

Félreértés ne essék nem szeretném fényezni magam, de a gyermekek életkori sajátosságaival meg kell oldani az aktuális problémákat. Mindíg probléma volt hogy mennyit kell mosni, takarítani etc. De ez egy normális családban nem volna szabad, hogy probléma legyen.

A szüleivel szintén elégedetlen merthogy nem kapott semmit az élethez indulásra. Lediplomázott, de mást nem kapott. Hiába beszéltük meg, hogy ne ezzel foglalkozzon és építsük inkábba saját kis életünket, nem tudott túllépni ezen.

Családsegítő szolgálatot is igénybe vettük de az ő általuk felvázolt lehetséges továbblépési pontok sem voltak megfelelőek szerinte.

A nevelt fiammal pedig jó a kapcsolatom, soha semmit nem tettem ellene. Ez most is így van.

Szóval egy kicsit talajvesztettnek érzem magam, de lehet hogy én rontottam el valóban valamit.

Azt mondta valaki, hogy kicsit túl nagy volt a részére biztosított szabadság és nem igazán tudta lekötni magát.


Hát ez a helyzet.

2008. nov. 3. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!