Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy mondjam meg a gyerekeknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a gyerekeknek hogy rendőrségi kihallgatásra kell menni?

Figyelt kérdés
Elváltam 4 hónapja. Férjem beteges féltékenysége, lelki terror és fizikai bántalmazás miatt. De hiába váltam el semmi nem változott. Mikor legutóbb megütött rendőrségi feljelentést tettem. A házasság alatt is többször bántott, csak akkor nem készült feljelentés. Most kaptam egy papírt, hogy tanúként akarják meghallgatni a gyerekeket. Nem akartam a gyerekeket belekeverni, nem gondoltam hogy őket is behívják. Ráadásul a kisebbik nagyon apás.
2011. júl. 22. 20:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Persze, ha a gyerekek kiskorúak.

De hiába kérdeztem hány évesek, válasz nincs eddig.

Szerintem a rendőrség is tudja hány évesek, és fel lehet-e tenni nekik kérdéseket.

A bírósági válópernél sem szoktak beidézni kiskorú gyermekeket, és szerintem a rendőrség sem tenne ilyet, ha nem tudná azt, hogy a gyerekek már nagykorúak, vagy nagyon közel járnak ahhoz a korhoz. Ha nagykorúak, mindenképpen be kell menniük, és egy-két kérdésre válaszolniuk kell.

2011. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A gyerekek már nem kicsik, már a legkisebb is 14 éves. A volt férjem azt mondta nekik én tehetek az ő agresszív viselkedéséről, mert nem kellett volna felidegesíteni. Ők meg el hiszik neki. Mint említettem nem gondoltam hogy a gyerekeket is behívják, azt hittem csak kettőnket fognak meghallgatni.
2011. júl. 22. 21:16
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Nem az a valódi gondod, hogy esetleg egy kicsit "túl"-dramatizáltad a dolgok lefolyását a rendőrségi feljelentés során, mivel nem gondoltad, hogy a gyerekeket meg fogják kérdezni? És most valójában nem "csak" a gyerekeket félted, hanem saját magadat is?


Miért nem írod ide, hogy milyen idősek a gyerekek?

És miért nem válaszolsz, már egy órája?

2011. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
csak annyit mondj a gyerekeknek, hogy feljelentést tettél, a rendőrök őket is meghallgatják és törvényes kötelességük megjelenni, annyit kérj tőlük, hogy viselkedjenek normálisan és válaszoljanak a kérdésekre legjobb tudásuk szerint....még véletlenül se próbáld őket befolyásolni
2011. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Bocs! Ha a legkisebb 14 éves, mekkora a legnagyobb?

Nem olyan kicsi már a 14 sem, hogy ne tudja megérteni egy családi veszekedésnél, hogy mi történt. Szépen el tudják mondani, mi hogyan történt, csak az igazat, és majd a rendőrség a te feljelentésedből és az ő vallomásukból eldönti, hogy mi a teendő.

2011. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14 éves egyátalán nem kicsi...így már nem teljesen értem a kérdést, nem egyértelmű hogy van olyan idős hogy tudjon mindezekről?
2011. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem dramatizálom túl, nagyon keserves életem volt már évek óta. Én a gyerekeket igyekeztem ettől megóvni. Nem sokat tudnak, mivel nem kevertem őket bele.
2011. júl. 22. 21:48
 18/22 anonim ***** válasza:
14 évesen már nagy gyerekek, és amit tudnak hát azt majd elmondják. Nem kell ebből akkora ügyet csinálni.
2011. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szerintem jóval többet tudnak a gyerekeid, mint te azt gondolod.

Értelmesek és tapintatosak a gyerekek, és nem mondanak olyasmit, amiről tudják, hogy valamelyik szülőnek rosszul esne. De látnak, hallanak, kikövetkeztetnek minden családi történést. Ne hidd, hogy nem tudják - főleg a nagyobbak -, hogy miként viselkedik az apjuk. Bízz bennük, és beszélgess velük erről a kényes, eddig tabunak számító témáról!

2011. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Te csak azt hiszed, hogy a gyerekek nem tudják, hogy mi folyik a szülők között. Lehet, hogy nem abban a szobában ment a cirkusz köztetek, ahol ők is voltak, de a gyerek sokmindent leszűr, megért abból, ahogyan a szülők elmennek egymás mellett a konyhában, ahogyan néznek, vagy éppen nem néznek egymásra stb.

Azt, hogy te nem beszéltél velük erről = nem vontad be őket ezekbe a dolgokba, tévedsz. Ők ugyanúgy benne voltak, benne éltek, tudták, hogy mi a helyzet és valószínű, hogy van róla saját véleményük is.

2011. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!