Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem tudok gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem tudok gyerektartást fizetni mert segélyből (bérpótló, szociális járadék, össz.54000Ft) élek mit tudnak csinálni?

Figyelt kérdés
A segélyből vonhatnak le gyerektartást?
2011. aug. 13. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a mai világban nagyon nehéz mindent kifizetni, munkát találni, stb. De szerintem itt nem az a kérdés, hogy "mit tudnak csinálni?", hanem az, hogy a gyereked kap-e enni, van-e ruhája, cipője. Úgyhogy mivel ő nem tehet sem arról, hogy neked nincs munkád, sem arról, hogy nem éltek együtt, ezért tegyél meg mindent azért, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben.
2011. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek számára az állam megelőlegezi, ha már több mint hat hónappal tartozol, téged pedig bebörtönözhetnek. Mert a gyermektartásdíj nem fizetése az bűncselekmény.
2011. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Kedves utolsó ezzel azt akarod mondani, hogy ha egy embernek nincs munkája és nem talál munkát, és nem tudja fizetni a gyerektartást, azért bebörtönzik? Hol itt az igazság?
2011. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Az igazság ott van, hogy ha valakinek arra van esze, hogy gyereket csináljon, akkor arra is legyen esze, hogy vállalja érte a felelősséget. Menjen el dolgozni utcaseprőnek, mekibe, papírt tologatni valami válallatnál, takarítani.
2011. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem , de ha van esze a csajnak kamatostul fogja letiltatni a következő bejelentett munkahelyeden kapott fizetésből. Ergo nem lehet bejelentett munkahelyed nem kapsz hitelt nem lesz nyugdíjad nem lesz semmid soha.
2011. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyik előző hozzászólót egészítenék ki annyival, hogy nem bebörtönzik, azért enyhébb ítéletek vannnak (próbára bocsátás, megrovás, stb), de igaza van, bűncselekmény. Tartás elmulasztása a neve. Én is voltam ebben a cipőben. Az állam megítéli, s ha nem fizet az apa/kötelezett, akkor az állam megelőlegezi, de fel is kell jelenteni az illetőt a rendőrségen, ami majd a bíróságon folytatódik.
2011. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

A törvény kimondja,hogy akkor is kell fizetni,ha Te éhen halsz!Amit kajára költenél,azon vegyél ennivalót a gyermeknek.

Én egy 2 gyermeket egyedülálló nő vagyok,és semmilyen gyerektartást nem kapok,még azt az 5700ft-ot sem,amit a bíróság megállapított.Na akkor itt hol az igazság??????

Akkor is gondoskodni kell a gyerekről ha az már nem él veled.Ez felelősség!!!

2011. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!