Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nem szólal meg a nej? Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem szólal meg a nej? Nem fogadja el a kezébeadott vagymeg-i papírt, nem keres munkát, lakást, pedig mindenben támogatnánk, csak menjen. Nem elég neki a vagyon fele? Vagy miért nem beszél? Pszichológiai eset, valaki látott már hasonlót?

Figyelt kérdés
A párom válna,volt békéltető,ott mondta a neje,h válna ő is.de azóta nem szólal meg,nem keres munkát,nem keres lakást.Nem dolgozik 10 éve,királynői életet élt.Van 2 közös gyermek.A nej kapná a vagyon felét,autót,minden segítséget,csak menjen.Jegyzem,több mint 10 éve dolgozott utoljára,akkor is dadaként..Segítsetek.HOGY,MIVEL LEHETNE SZÓRA BÍRNI?Nem beszél az anyjával,a szomszédokkal,az emberekkel,senkivel.És néha játsza a bolondot.Véres 1 éve húzódik az egész.Semmivel nem lehet kimozdítani egyensúlyából?
2009. ápr. 14. 19:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

én első

Tanultam, mivel pszichiáter vagyok.

Akkor újra, mert az első válaszom kevés információ alapján született.

Az anya. A kommunikáció hiánya, a gyerekek társas kapcsolatainak korlátozása, az elintézendő dolgok előli elzárkózás már önmagában pszichotikus tünet. A helyetekben én rászánnék egy hetet végiggondolnám és szépen felírnék mindent időrendben és kérném a gyámhatóság segítségét. Ezt meg lehet indítani a válópertől függetlenül (nem kell megvárni míg vége lesz), ill gyermekelhelyezési pert lehet indítani a gyermekek szocializációjának veszélyeztetése címén. A gyámhatóság/bíróság szakértőt rendel ki aki megvizsgálja a kialakult helyzetet. Amennyiben ehhez esetleg a nő családjából is tudtok segítséget szerezni (írtad, ha jól értettem, hogy az anyjával sem beszél) az nagyot nyom a latban. Én ebben a helyzetben veszélyeztetve látnám a gyerekeim fejlődését, ellátását.

Ha ezt az eljárást megindítjátok már ez is kizökkentheti az apátiájából, /vagy súlyosabb lesz az állapota/

Én mindenképp ebbe az irányba indulnék el, hiszen a gyermekek elvesztésének lehetősége valamilyen irányban változást hozhat a mostani patthelyzetbe.

2009. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
Első kommentes!! Nagyon köszönöm válaszod,pontosan ilyenekre van szükség!És őszintén,elnézést,ha nyersnek tűntem, de ..ez,ha valaki nem képzett,nem látott már ilyent,el sem tudja képzelni milyen nehéz!!
2009. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%

Szia


Sajnos nem tudom mi lehet a megoldás, nem is hallottam még ilyet. Pszichológushoz kellene vinni, vagy akkor adjanak ki egy papírt, hogy csak szimulál vagy pedig hogy beteg és akkor érvénytelenítsék az egész házasságot, mert ő nem képes dönteni a válásról most.

Annyit szeretnék csak mondani, hogy szerintem nem írtál róla szemtelenül, normálisan írtad le a történetet. Szerintem még együtt érző is vagy, ennél sokkal jobban utálhatnád.


Szerintem nem törölte a hozzászólását csak lepontozták ezért be kell jelölni itt a zöld téglalap (kérdés) alatt a kis négyzetet, hogy mutassa az ő válaszát is.


Siess elolvasni, mert biztos le leszek pontozva én is amiért egyetértek veled :)))

2009. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
53%
Nagyon aranyos vagy :-)) Köszönöm szépen !!
2009. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Vállalom a lepontozást, én melletted vagyok!

Mindenkinek joga van a boldog élethez, és a volt feleség a gyerekeket nem használhatja fel az apja ellen.

Egészséges ember felfogja, hogy a gyerekeknek mind a két szülőre szüksége van, de attól a gyerekek nem lesznek boldogok ha ők úgy élnének továbbra is egymással ahogy eddig. A gyerekek nem hülyék, felfogják ha egy családban nincs meg a harmónia és a boldogság.

2009. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igazán azon személyeknek,akik megértenek.Esetlegesen segítő ötletek,hogy mivel lehetne kimozdítani abból a biztos egyensúlyából?..vagy ez félelem??Az ELSŐ KOMMENTES!!Ha felvehetnénk privibe a kapcsolatot!Nagyon megfogott amit írtál,alig aludtam..Tudod,más hallani egy tanult embertől,amit leírtál..Igazából tartok attól amit írtál,de szívemből mlységesen sajnálnám a gyerekeket,ha ezt végig kellene csinálni az anyjukkal..a párom is fontos nekem,és ezáltal az ő gyermekei is fontosak nekem!! Kérlek, keress meg privibe,ha felvehetnénk a kapcsolatot!!
2009. ápr. 15. 11:52
 17/24 A kérdező kommentje:
Igen,egészséges ember felfogja,hogy a kialakult helyzet nem mehet tovább..de mit lehet tenni egy ilyen nővel??Mitől fél?Mit gondoltok?Nem az utcára kell mennie,nem is pénz és támogatás nélkül!!Legalább,ha kommunikálna,tudnánk mi a probléma.de,ha a szó szerint senkivel,akkor EZ ÍGY MARAD ÖRÖKRE??Mindenki tönkremegy benne,csak ő nem??
2009. ápr. 15. 12:02
 18/24 anonim ***** válasza:
Így bővebben leírva érhető az aggodalmad. Ha ez a nő ilyen felelőtlen és egyértelműen a gyerekeit ellenetek neveli és csak a pénzforrást látja az apában, akkor nem lehetne, hogy a bíróságon ezt az apa jelentse és a gyerekek hozzátok kerüljenek? Ha nem megfelelőek a körülmények (anya zsarol, nem dolgozik, mindene, ami van az apának köszönhető), akkor a gyerekeket nem nevelhetnétek ti hivatalosan? Ezzel csak tönkreteszi őket és csak húzódik az ügy. Ha a gyerekek nem lennének ott többé, akkor az anya már nem tudná a pénzért zsarolni. Van, akinek semmi sem elég. Szerintem arra számít, hogy ti besokalltok, mivel be akarjátok fejezni az ügyet és majd az összes lehető vagyont odaadjátok. Egyáltalán miért akart ő házasságban élni, ha 8 évig abszolút nem úgy éltek, mint férj és feleség? (itt nem csak a szexről van szó) Szoktatok vele élőben kommunikálni vagy csak telefonon? Talán egy élő találkozó sokat dobna ezen...akkor csak mond valamit, ha meg nem, akkor tényleg valami mentális problémája van. Ahogy így leírtad, úgy tűnik, hogy tényleg valami nem kerek nála. Talán orvosszakértői véleményt is ki lehetne kérni.
2009. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Imádom az olyan "tisztességes" embereket,akik bejelentkeznek ,hogy beírjanak a saját kérdésükre,maguknak tetsző választ.Még szerencse,hogy vannak olyan ostobák,hogy ezt elfelejtik!

A feleség meg hülye lenne kimenni a házból,a legkisebb gyerek 18 éves koráig megkapja rá a lakáshasználati jogot,ráér utánna is elrakni az árának a felét.Ja és azt nem ingyen kapja,az azért jár neki,mert a házasság alatt költöttek a házra...ezt buktad szivi.

2009. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Huh az első az biztos az ecserin diplomázott.Az anyának egyáltalán nem kell szóba állni apával(bőven elég,ha egy ügyvédet,rokont,vagy szociális munkást megkér,hogy közvetitsen)

Nem tudom a mai világban miért az a normális,ha a gyereket tengnek-lengnek az utcán,igenis otthon a helyük(ennyi idősen a házimunkába is besegíthetnének,a kertbe ácsorgás helyett kapálni is lehet)

Különben is honnan tudod mi folyik náluk egyfojtában?Csak nem leskelődsz,kémkedsz?Vigyázz!Ez beteges!Még a végén pszcihóhoz küldenek!

2009. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!