Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan, hogy a bíróság nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy a bíróság nem választja szét a párt?

Figyelt kérdés

(Van 2 kisgyerek a történetben.)

Gondolok itt arra, hogy csak úgy menne a válás ha az egyik fél érdeke jelentős mértékben sérülne, vagy nagy fokú igazságtalanság árán lehetne csak.


2011. aug. 28. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen!
2011. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen tényleg nincs. Ha egy fél nem akarja tovább fenntartani a házasságot, akkor fel kell, hogy bontsák, hiszen a bíróság nem mondhatja, hogy xy márpedig neked házasságban kell élned.
2011. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg nincs, gyakorlatilag viszont a vagyonmegosztás miatt hosszú évekig is elhúzódhat.
2011. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ildegonda ***** válasza:
továbbkérdezem, ha vagyonmegosztás, gyerektartás külön per és kimondták a válást (nincs közös megegyezés), akkor miért van lehetőség 30 napon belül a fellebbezésre?
2011. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 harleynagyi ***** válasza:
100%

Az eljárás során az lesz a felperes, aki benyújtja a keresetet, akitől pedig el kívánnak válni, az az alperes. A felperesnek 12 ezer forint illetéket kell befizetnie. A felperes iratban kéri a bíróságot a válás lefolytatására, ez az irat a keresetlevél. Ennek tartalmaznia kell

1.a házasság megkötésének adatait

2.a házasságból született gyermekek születésének adatait

Az ezeket igazoló iratokat – vagyis a házassági anyakönyvi kivonatot és a gyerekek születési anyakönyvi kivonatát – ugyancsak mellékelni kell.A keresetlevél benyújtása után a bíróság kitűzi a tárgyalást, ami lehet néhány hét, de akár három hónap is, tekintve a bírósági ügyek nagy számát.


Az első – vagyis a békéltető – tárgyalás

Ezen mindkét félnek személyesen kell megjelennie, mert a bíróság személyesen hallgatja meg a házastársakat. Ha ott helyben nem „békülnek ki” – vagyis mind a ketten vagy legalábbis a felperes továbbra is fenntartja a válási szándékát -, a bíróság elhalasztja a tárgyalást. Ezután a házaspárnak három hónapja van arra, hogy írásban kérje az eljárás folytatását. Ha ezt nem teszik meg, a bíróság automatikusan megszünteti az eljárást, mivel úgy veszi, hogy mégis kibékültek időközben.Már az első alkalommal is születhet döntés, ha kiderül, hogy valójában közös elhatározásról van szó és nincs közös gyerek vagy a házastársak 3 éve külön élnek és a gyermekelhelyezést, -tartást a gyermek érdekének megfelelően rendezték. (Három év különélés után már vagyonközösségről sem beszélhetünk.) A bíróság egyébként nemcsak ekkor, hanem a per bármely szakaszában megkísérelheti kibékíteni a házastársakat. Ha ez sikerül, az eljárás megszűnik és egyikük sem fizet perköltséget. (Egyébként a perköltségek viseléséről a bíróság mérlegelés alapján dönt.)

2011. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 harleynagyi ***** válasza:
további tárgyalásokon az ún. járulékos kérdésekről döntenek – nem túl szerencsés elnevezés, hiszen ezek a per legfontosabb kérdései. Itt határoznak a gyerekek elhelyezéséről, a másik szülővel való kapcsolattartás szabályairól, a lakáshasználatról, a közös vagyon felosztásáról, a volt házastárs tartásáról és a névviselésről.Persze ezek a kérdések nem minden válóperben egyenlő súlyúak, ugyanakkor szorosan összefüggenek. Például az, hogy kinél maradnak a gyerekek, általában meghatározza azt is, hogy ki használja tovább a közös lakást.A házasság felbontásakor a törvény nem értékeli, hogy kinek a hibájából ment tönkre a házasság, ám a bírói gyakorlatban, különösen akkor, amikor ezekről a „járulékos kérdésekről” van szó, már jelentős szerephez juthat ez a szempont. Például valamelyik fél súlyosan kötelességsértő magatartását úgy is értékelheti a bíró, hogy az illető alkalmatlan a gyereknevelésre.A kétféle válásban egy közös elem mindenképpen van: a bíróság mindkét esetben igyekszik elsősorban a gyerek érdekeit szem előtt tartani.
2011. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze! Ítélet: Akkor is együtt maradtok b+!

Bocs, hülye kérdésre, hülye válasz...

2011. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!