Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek: a kilencéves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek: a kilencéves fiam úgy nyilatkozott velem szeretne élni?

Figyelt kérdés
Ideiglenes megállapodásunk van arról, hogy a fiamat kéthetente vihetem el, illetve nyáron kétszer két hétre. Ez a jogerős bírói ítéletig él. Per másfél éve folyamatban van a végét még nem látom. Két nagyobb lányom (19,17) engem választott, velem élnek. A fiamat rendszeresen látogatom, tartom vele a kapcsolatot. Kétszer kértem, hogy több időt szeretnék vele együtt tölteni (ezt ő is szeretné). Bíró kérdezte az anyát, ő ellenezte, így maradt minden a régiben. Kértem a nyári szünet felét. Ugyanez történt. A fiú három hétig nélam volt. Vittem vissza az édesanyjához. Ő sírt, azt mondta velem akar élni. Nem volt szívem erőszakkal bevinni. Próbáltam meggyőzni, de nem fogadta el. A nyarat ezután nálam töltötte. Gyámügy: behívatott, vigyem vissza. Elmondtam, hogy a gyermek mást szeretne. Nem vittem vissza. Felszólítás. Készültünk a tanévre. Tanévnyitón megjelent az anyósom és a feleségemmel erővel elvitték a gyereket, akiben egy világ omlott össze (gondolom). Mit tennétek helyemben?
2011. aug. 31. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Feljelenteném a gyerek anyját... Ez k.rva jó Éljen Magyarország ahol a "gyerek érdekeit nézik"... SZÁNALOM!!! Remélem hozzád kerül valahogy a kisfiú!
2011. aug. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Az a gond, hogy 9 évesen a gyerek még nem dönthet arról, kivel akar élni. De a leírás alapján nagyon kötődhet hozzád, a helyedben harcolnék érte - persze a jog határain belül, azokban viszont rengeteg kiskapu van, amit egy jó ügyvéddel ki lehet használni. Sok sikert!
2011. aug. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Esetleg ha a kisfiú elmondaná az anyukájának, hogy veled szeretne lakni, vagy legalább többet időt szeretne nálatok lenni? Azt nem tudod véletlenül, hogy mi lehet az oka annak, hogy inkább hozzád költözne? Bántja esetleg?

2011. aug. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hogy azzal, hogy nem vitted vissza, rontottál az esélyeiden. Sajnálom szegény kisfiút.
2011. szept. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én harcolnék a gyerekemért. De biztosítanám róla, hogy ha kudarcot vallunk, akkor is ugyanúgy fogom szeretni, és mindent megteszek, hogy kihasználjam az időt, ami jut nekünk.
2011. szept. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Yarra válasza:
100%

Megértelek, és sajnálom hogy így bekomplikálódtak a dolgok. Nálunk is olyan szitu volt, hogy a férjemnek első házasságából volt 2 lánya. A válás időpontjában 17 és 9 évesek voltak. A nagyobbik lány az apukáját választotta, a kisebbiknek nem volt választása. Az anyukájával él, de közel hozzánk. Eleiben sokszor voltak "gondok", mármint úgy értem a kislány nagyon szerette a nálunk töltött időt, és mindig sírt amikor haza kellett mennie. Az anyukája azt mondta, hogy utána még napokig szomorú volt. Ez miatt a volt feleség féltékeny volt, de hála Istennek okosan kezelte a helyzetet és a gyerek érdekeit nézte ebben a kusza helyzetben, akárcsak a férjem.


Mivel a bíróság szinte minden esetben az anyukának ítéli a ilyen kiskorú gyereket (gondolok itt egy átlagos helyzetre), nem nagyon tehettünk mást (illetve te sem tehetsz mást) mint megpróbálod a lehető legjobban biztosítani a fiadat hogy mennyire szereted és hogy bármikor fordulhat hozzád. Mármint ha el akarod kerülni az állandó feszültséget a volt feleségeddel. Próbáld megbeszélni nyugodtan a dolgokat az anyukával, hiszen ha nálunk nyugis otthon a helyzet az a te érdeked is.

Nem tudom hány éves kortól kérdezi meg a bíróság a gyereket, hogy hova szeretne menni lakni,(biztos még 18 éves kor előtt), nem tudom jó ötlet-e, de próbáld megbeszélni a fiaddal, hogy addig próbáljátok elfogadni a helyzetet így, aztán ha elérkezik az a bizonyos kor, akkor még változtathattok rajta.


Egyáltalán nem vagyok ellened, félre ne értsd, csak már a férjemmel mi is át éltünk hasonló helyzetet. Soha nem mondtunk semmi rosszat a kislány anyukájára, sőt, ha összevesztek valamin és hozzánk jött panaszkodni, megbeszéltünk és elmagyaráztuk, hogy az anyukája mit miért tett, és hogy csak félti őt. Ezt kellett tennünk, hiszen egy kisgyereknek nem csak egy apára, ebben az esetben a férjemre van szüksége, hanem egy anyára is. Ha kitéptük volna "erőszakkal" az anyukájától, akkor meg az anyukája nélkül lenne... Egy kicsit talán enyhíthet a fájdalmadon ha elképzeled, hogy milyen lehet neki, hogy 2 gyereke már nem őt választotta és még a harmadik se akar vele élni... Bízom benne, hogy nem veszed támadásnak, mert egyáltalán nem annak szánom!


Kitartást, tudom, ez borzasztóan nehéz időszak!

2011. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kisfiúnak szüksége van apai mintára, mint pl megtanítja úszni, elmegy vele a kedvenc csapat meccsére, tanácsokat ad később csajozás téren, és ha kell alkalmazza az apai szigort is, legyen ez akár csak annyi hogy "úgy néz rá". Az anya ezeket képtelen megtenni, gondolom ezek miatt is kötődik sok fiú az apjához inkább.


Szerintem próbálj jogi utat keresni, ha pedig nem megy, akkor ki kell várni azt a kort amikor eldöntheti mit akar.

Egyébként gratulálok az anyjának, így fordítja saját maga ellen a gyereket, aki egy életre megutálja, és jogosan!

2011. szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Momentan eselytelen hogy neked iteljek a gyereket. Ha csak bizonyithatoan nem veszelyezteti az anyja. Mert ha csak annyi van, hogy te engedekenyebb vagy, illetve tobb idot jut vele a szorakozasra akkor felejtos. Az is biztos neheziti a kisfiu dolgat hogy hianyoznak neki a testverei akik veled elnek. Ha nem rossz anya az exed, csak szigoru, meg akkor is ertheto hogy a gyerek jobban erzi ott magat. Ha veled lenne akkor is ugyanezt a hisztit csinalna, csak akkor az anyja hianyozna neki valoszinuleg. Nem veletlen hogy nem kerdez meg a birosag egy 9 eves gyereket hogy kivel szeretne lakni. Nem tudjak meg teljes bizonyossaggal eldonteni. A birosag ugy van vele hogy ha semmi veszelyezteto korulmeny nem all fenn, akkor a gyereknek az anyja mellett van a helye. Raadasul jol elkurtad a dolgokat ezzel hogy nem adtad vissza a fiut. A birosag ebbol nem azt fogja levonni hogy jaj ez a ferfi mennyire szereti a gyereket, hanem azt hogy apuka nem torvenytisztelo allampolgar. Vard meg amig olyan korba er a gyerek hogy donthet. Eleg erett legyen hozza. Addig meg ne befolyasolja egyikotok se. Nem fogom egyikotok partjat sem, mert nem latok bele a csaladi eletetekbe. Nyilvan te sem tudod reszletesen es objektiven leirni a dolgokat. Lehet hogy a feleseged sem rossz ember, lehet hogy csak a gyerek van elkenyeztetve. Nem tudhatom, ugyhogy nem mondok semmit. Csak annyit kivanok hogy alakuljon ugy ahogy a gyereknek a leheto legjobb lesz hosszutavon. Mert ha anya volt mindig a gonosz szigoru banya, apa meg az engedekeny jatszopajti, akkor tok mindegy hogy mi van a hatterben a gyerek az engedekeny szulohoz huz jobban. Ilyen is van, es nem mondom hogy nalatok is ez van, de lehet, ezert nem fogom senki partjat. Aztan lehet lepontozni.
2011. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos a gyámügy sosem a gyerek érdekeit nézte, ez egy szemét intézmény!

Minden követ meg kell mozgatni, családsegítőbe, ha elmész, hátha ott is tudnak valami okosat mondani. Egyébként ha megkérdezed a gyereked, mit mond, miért nem jó otthon?

2011. szept. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ma a gyámügy nem a gyerek érdekeit nézi.Olyanok döntenek gyerek érdekei felett akinek sosem volt gyerekük.Átérezni sem tudja a gyerek érdekeit.Én mint nagymama,sokat tapasztaltam ebben a kérdésben.Nálunk is jobb helye lett volna,óvodába járt rendszeresen,onnan is jó véleményt adtak.Eltelt az év,most kiderült,hogy a gyerek nem járt az óvodába:mert a pénz másra kellett,a gyereken azóta új ruha nem volt.Nem is engedném a gyáhivatalnál olyat dolgozni,akinek nincs gyereke.Az első feltételem az lenne,a másik,pedig bizonyos kor után.A gyerek azt nézi mindig,hogy neki,hol jobb,vannak ahol jól müködik,de egy idő után ha lehet s úgy látja,hogy a másik félnél jobb,úgyis élni fog a lehetőséggel.
2011. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!