Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy gyerek után járó pótszabad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy gyerek után járó pótszabadságot 2012-től mindkét szülő igényelheti. Ez akkor is érvényes, ha válunk?

Figyelt kérdés
Mivel apuka csak kéthetente hétvégén foglalkozik a gyerekkel, miért járna neki is a +2nap? Nem tartanám túl korrektnek!!!
2012. jan. 24. 09:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Ebben az esetben én is sajnálom :-( Gratula neked, nem ez a megszokott hozzáállás.


Ha most váltok, akkor kérdezd meg az ügyvédedet.

2012. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

Ezt találtam:


"Ki kaphat gyermeknevelés alapján pótszabadságot?


Gyermeknevelés címén pótszabadságot az a szülő kaphat, aki a gyermek nevelésében nagyobb részt vállal. A szülők dönthetik el, hogy melyikük veszi igénybe. A szabadság csak a 16 évesnél fiatalabb gyermekek után jár: egy gyermek után 2 munkanap, két gyermek után 4 munkanap, kettőnél több gyermek után pedig összesen 7 munkanap évente. A gyermek születésének évétől kell kiadni egészen addig az évig, melyben a gyermek a tizenhatodik életévét tölti be. A gyermeknevelési pótszabadság akkor is jár, ha a szülő gyermekét egyedül neveli."


Megnyugodhatsz,csak munka után lehet együtt a nőjével mindennap. :P

2012. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy a szavaimból nem a gúny és a rosszindulat, hanem a mérhetetlen csalódottság és tehetetlenség olvasható ki! Amikor apuka azt mondja még a kéthetente két nap is sok neki, akkor azt hiszem érthető a problémám!A válaszadóknak köszönöm...nem ez lesz az első igazságtalan törvény!
2012. jan. 24. 09:55
 14/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem fog járni.
2012. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk arra kíváncsi vagyok, ezt hogy ellenőrzi a munkáltató. Október 4-én született a lányunk, nem vagyunk házasok. Párom itthonról írt egy mailt, hogy megszületett és igényli a pótszabadságot. Megkapta. Most szóltak neki,hogy vigye be a születési anyakönyvi kivonatot. A kutya nem kérdezte tőle, hogy mennyi részt vállal a gyereknevelésből...
2012. jan. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
Fog járni, mindkét szülőnek, ezt az új Munka Törvénykönyve tartalmazza, ami júliustól lesz hatályos. Amit valaki bemásolt, az a jelen szabályozás, ami júliusig van. Onnantól kezdve a volt férj is igénybe veheti.
2012. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó vagyok, elrontottam, bocsi. Megtévesztett a bemásolás, mert aki beírta, nem figyelt arra, hogy ez a rendelkezés MÁR NEM HATÁLYOS. Munka Törvénykönyve megváltozott rendelkezése:


2) A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb


a) egy gyermeke után kettő,


b) két gyermeke után négy,


c) kettőnél több gyermeke után összesen hét


munkanap pótszabadság jár. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.


Szóval igen, jár a férjednek, a törvény nem köti ki, hogy csak házas, stb. hanem a gyerek után jár.

2012. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az Utolsónak! Igen én is tegnap szembesültem ezzel, mikor apuka hatalmas vigyorral tudatta velem! Csak azt nem tudtam, hogy módosul-e ez ha külön élünk, válunk és EGYEDÜL én nevelem a Kicsit?!
2012. jan. 24. 12:35
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem módosít semmit, mert a törvény csak úgy rendelkezik, hogy a munkavállalónak, akinek gyereke van. (innentől kezdve mindegy, hogy házas, elvált, nőtlen, hajadon, az a lényeg, hogy munkavállaló legyen, meg legyen gyereke.)


Szívesen.

2012. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen pont most mondta a férjem hogy elmondták nekik a melóhelyen,hogy mindkét szülő kiveheti.Nekem is van egy gyerekem az első házasságból,így a volt férjem igényelheti a 2napot,a mostani párom igényli a 3 gyerek után mert én gyesen vagyok.Úgyhogy a 2 apuka megy szabira nálunk.
2012. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!