Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy gyerek után járó pótszabad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy gyerek után járó pótszabadságot 2012-től mindkét szülő igényelheti. Ez akkor is érvényes, ha válunk?

Figyelt kérdés
Mivel apuka csak kéthetente hétvégén foglalkozik a gyerekkel, miért járna neki is a +2nap? Nem tartanám túl korrektnek!!!
2012. jan. 24. 09:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
26%

Dettó ugyanaz a szitu, válunk, kéthetente látja a gyerekeket, de nem azért mert nem engedem (rugalmas láthatás van, bejelenti hogy mikor akarja elvinni a gyerekeket és ha nem ütközik programmal - pl. verseny - akkor viheti őket).

Még én szóltam neki, hogy figyeljen, megváltozott a szabály. De azt is mondtam, hogy a 4 napot azért kapja, hogy a gyerekeivel legyen, szóval nyáron számítson +4 napra amikor bevállalja őket. Vagy ne is igényelje.

Más férfi örülne, ha a gyerektartást akkor fizethetné amikor tudja, olyan formában ahogy neki kedvező (ajándékba kapott utalvány pénz helyett), akkor láthatná a gyerekeit amikor kedve tartja.


Egyébként én akkor akadtam ki rá legjobban, amikor GYED alatt ő vette igénybe ezeket a napokat, de már akkor alig foglalkozott a gyerekekkel. Amikor elkerültem dolgozni, akkor mondtam, hogy idéntől én kérem. Erre ő: de én vizsgázni járok, arra elmegy a szabadságom, pihennem is kell! Én meg felhomályosítottam, hogy ez azért jár, hogy valaki a gyerekeivel legyen, nem pedig azért, hogy vizsgázzon vagy utazgasson.

De mit várjon el az ember egy olyan férfitől, aki amíg itt lakott, a főtt kaját kiette a hűtőből, elvitte a tejet, majd amikor hazaértem közölte, hogy a gyerekek éhesek, ő meg megy számítógépezni.

2012. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!