Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A nőknek a válás csak üzlet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek a válás csak üzlet lenne?

Figyelt kérdés
Na ez nem fog tetszeni! Miért érzem, illetve látom úgy, hogy az elvált anyák többségének a gyermekelhelyezés csak egy üzlet, csak a pénzről szól, illetve maga a válás is csak arról szól, hogy még hány bőrt húzhat le az exéről? Ismétlem, nem általánosítok, csak a nők többségéről beszélek.
2012. máj. 14. 21:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Kedves utolsó!

Sajnos igazad van. Egyes nők ennyire sötétek és pénzéhesek.

Ha jól értem, lényegében a párodon akarja behajtani az exe annak a két gyereknek is felnevelési költségét, amiket a válás után szült annak a férfinak, akivel az exed megcsalta. Tipikus esete a vécépapírért való bekopogásnak, miután az ablak alá szart. Ti is meg lehettek áldva akkor.

2012. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xStefix ***** válasza:
70%

Nem teljesen, de lényegében igen. Valamiért nem esik le neki, hogy az ő két másik gyereke itt egyáltalán nem jön szóba, az az ő meg a férje dolga. (Nem vele csalta meg a férjem, de nem sokkal később jött.) Ellenben a férjemmel közös mi két gyerekünk már igen sokat számít a kérdésben, hiszen a férjem ezen 3 után fizet, őket tartja el. Szóval...

De az se kizárt ám, hogy a másik apuka keményített be otthon, hogy asszony, csinálj plusz pénzt valahonnan, különben kapsz egy sallert.. Mint megtudtuk, már repült neki tasla azért, mert aznap épp nem főzött meleget az urának.

Meg vagyunk áldva, jaja - de isten nem ver bottal. És engem ez azért megnyugtat. :)

2012. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

A 15-25% tartásdíj jó volt addig, amíg a Kádár-rendszerben mindenki egyformán keresett.

De pl. egy varrónő, vagy akár tanár, jól le tud húzni egy vállalkozót, menedzsert, aki mondjuk keres havonta 1.000.000-t.

Hol kell egy gyereknek 150.000-200.000 ezer forint a tartásra?

Vagyis a nők csak kihasználják a törvények adta lehetőséget.

2012. máj. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát mit mondjak, kaptak itt az elvált anyukák hideget, meleget. Ami rendben is van, elvégre (és állítom ezt úgy, hogy magam is elvált anyuka vagyok) legalább annyi szemét nő van, mint férfi. És épp ez a lényeg! Nem hinném, hogy általánosítani lehet. Magam épp az ellenkezőjére tudnék példát mondani. Az én ex férjem példának okáért miután már mindenből kiforgatta a családot (értem ezt úgy, hogy házból - amit én vittem a házasságba -, pénzből - amit viszont ő ivott és gépezett el -, és főleg lelki erőből), még mindig meg tudott győzni arról, hogy majd ha ő külföldön munkát vállal, akkor hej, de jó lesz nekünk. Ez meg is történt, elutazott. Egy év után én is utána mentem a gyerekekkel együtt. Jól is ment minden egy igen rövid ideig, de aztán annyira elfajultak megint a dolgok, hogy külön költöztem tőle. Itt maradtam több ezer kilométerre a családomtól, munka, segély, bármi nélkül 3 kisgyerekkel. Mégis talpon tudtam maradni, és most már új párommal, remekül élünk, a gyermekeimnek mindenük meg van. Közben az apukájuk a heti! 500 euros fizetéséből egyetlen vasat sem adott. Egészen addig, mignem kirúgták, haza kellett mennie, ott új munkát talált, és több év után végül bírósági végrehajtás után tiltják le a fizetéséből a gyerektartást. Amely összeg egyébként külön számlára megy, hozzá sem nyúlok. Hozzá teszem, hogy ezek ellenére sem nem mondtam soha semmi rosszat a gyerekeknek az apukájukról, sem nem tiltottam, tiltom tőle őket. Elnézést, hogy ilyen hosszan írtam, csak az ellen példát is el szerettem volna mesélni.
2012. máj. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xStefix ***** válasza:

Mondjuk ezt nem bántásból írom, de leginkább azt az embert lehet "tönkretenni", aki hagyja magát...

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy az a leghibásabb, aki hiszékeny (akár férfi, akár nő), de én magam is látok a saját környezetemben olyat, aki még akkor is bízik a másikban, amikor már régen nem kéne. Persze másban mindig könnyebb a hibát meglátni és amikor szeretünk valakit, akkor hajlamosak vagyunk vakok lenni, oké - de néha ezek mellett a mentegetőzések mellett is elképesztő, hogy néhányan mekkora gödröt ásnak saját magunknak (és a gyerekeiknek). Persze én se vagyok zseni, én is csaptam már be saját magam; de talán ha az ember okosabb lenne, kevesebb ilyen sztorit lehetne olvasni. (És ezt nem a bizalmatlanságra értem, mert szerintem az sem jó út.)

2012. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!