Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan legyek erős, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek erős, ha nem vagyok képes magamat túltenni mindezen?

Figyelt kérdés
Elhagytak, átvertek és még ki is használtak. Ennek ellenére imádom a párom, aki csak játszik velem. De valahogyan ezt nem tudom tudatosítani magamban, akárhogyan is szeretném. 3 hete történt, bele vagyok betegedve, bolondulva. Keresem, hol jobb hol rosszabb. Állítólag szerelmes lett és most boldog. Ezt nem hiszem el. Elfutott a gondok elől, keresett mást. Tudom, hogy milyen ember, de akkor is csak ő kell és hiába beszélem meg x emberrel, magammal, akkor sem tudom ezt tudatosítani. Ő volt az első, a nagy, akiért mindent megtettem, talán túl sokat is. Van egy 2 éves kicsink is, miatta sűrűn kell találkoznunk. Most költöznöm kellene a közös albérletünkből, de egyszerűen nem vagyok rá képes. Reménykedem, hogy visszatér. Félek elmenni. Édesanyámhoz tudnánk menni a szomszédba, de semmim nincs. Se jövedelmem, semmim. Ráadásul anyumnak sem. Egész nap otthon vagyok, nem tudom magamat lefoglalni semmivel. A gyerekkel elvagyok, de ő is érzi, hogy nekem mennyire rossz. Már lassan 10 kg-t fogytam, nem tudok enni, nem tudok aludni. Bármihez kezdek, csak ő jár a fejemben, már már rögeszmésen, ami ijesztő. Se munka, se munkalehetőség. Egyetemre is járok, de ha így folytatom nem lesz meg még az első évem sem, mert egyszerűen nem vagyok képes megírni egy dolgozatot. A barátaim messze vannak, 1-2 rengeteget segít, de nem lehet mellettem mindig valaki. El nem járok sehova, mert nincs is hova, illetve ha elmegyek is mindig az jár a fejemben, hogy majd biztosan most fog jönni. Néha már úgy érzem, el tudom fogadni, de akkor vagy megjelenik, vagy felhív. És akkor megint remélek, megint kitartok és megint szenvedek :'(
2012. jún. 12. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Tudod miért állj talpra? Hogy megmutasd neki, hogy jobb vagy mint az akivel most van! Csakazért is! És lehet, hogy mire ő meggondolja magát, te már továbblépsz és találsz jobbat! Az eredmény csak jó lehet! Ezt úgy mondom, hogy hónapokig voltam belebetegedve egy szakításba, és nem tudtam mit kezdjek az életemmel. Aztán úgy döntöttem, hogy megmutatom, hogy mit veszített! És lassan megy, és nehéz, de haladok! Már lassanként úgy érzem, hogy nyertem ezzel az egész szakítással.

Kapd össze magad, és nyűgözd le! :)

2012. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Jó az első válasz,ez most nekem is segített:)
2012. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De egyszerűen azt érzem, hogy nem megy. Mert nem. Nekem szükségem van rá, világ életemben egyedül éreztem magam, a családom is mindig bántott valamivel. Rajtam ment a huzavona. Aztán találkoztunk, megmutatta milyen amikor szeretnek. De ő egy elég problémás fazon, mégis minden meg lett bocsátva. De sok volt a veszekedés, ezt unta meg és hagyott itt egymagamra :'(
2012. jún. 12. 21:38
 4/16 anonim ***** válasza:

Szed össze magad mert nem csak te vagy meg ö, hanem a világ legdrágább kincse van egy 2 éves kicsikéd akinek most hogy apa elment még jobban szüksége van egy boldog és kiegyensúlyozott anyára ahhoz hogy boldog legyen!!!

Ha a párod el tudta hagyni a gyerekét akkor szard le! Sokkal jobbat fogsz találni nála! Ha látja rajtad h megvagy nélküle boldogan, figyeld meg vissza akar majd jönni!

2012. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem megy. Én is ezt hajtogattam egy ideig. Aztán rájöttem, hogy nem várhatom mindig mástól, hogy szeressen. Nekem kell magamat szeretni. És pl. megváltozni, hogy ne legyek veszekedős. (Az voltam.)
2012. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van. De az a baj, hogy nem tudom magamat lefoglalni semmivel sem. Nem érdekel semmi. Egész nap itthon ülünk, falu révén ki sem tudnánk mozdulni. A gyerek előtt tartom magam amennyire csak tudom, foglalkozom vele sokat, de mindig, mindenről csak ő jut eszembe és nem tudom mit tegyek, hogy ez végre elmúljon.
2012. jún. 12. 22:13
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Te nem látod, milyen helyzetbe hoztad magad? Ne szenvelegj, hanem húzzál munkát keresni, az egyetemet meg egyelőre elfelejtheted! Nesze neked álompasi, meg elkapkodott gyerekvállalás...
2012. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajh, olyan rossz, hogy amikor én voltam ilyen helyzetben, ugyanezeket mondták nekem, és én ugyanazt hajtogattam, amit te, és ugyanúgy nem érdekelt, és nem hittem nekik és azt gondoltam nem értik úgysem. És most leírjam ugyanazt amitől akkor tudtam, hogy mondhatják a magukét úgysem segít?!

Sírj, bömbölj, üvölts (ne a gyerek előtt), üss szét egy párnát, csapj oda pár tányért, tombolj ha kell, aztán meditálj, nézz vígjátékot, olvass vicceket, menj sétálni, menj ki a napra, öleld át a gyereked, ölelj át egy fát,aztán kezdd az egészet elölről... Írj naplót, írd le ami csak eszedbe jut. Írd úgy mintha levelet írnál neki, de ne add oda. Írhatod a számítógépen is, de írhatod kézzel és aztán égesd el. (a számítógépeset ne :))

2012. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ott rontottad el, hogy őrá építettél mindent. Haa világ legjobb, legmegbízhatóbb emberével találkoztál volna, még akkor is necces lett volna érzelmileg mindent egy lapra feltenni.

Nekem volt egyszer egy lelkisérült pasim (nem sokáig), volt régebben egy csaja, aki otthagyta és azóta lelkironcs volt. Ő mondta, hogy nem szabad egy kapcsolatra építeni, azon kívül kell, hogy stabilan álljon minden, és a kapcsolat jöhet a tetejére, mint a tejszínhab – mert ha az elvész, akkor is ott marad még az élet többi része.

Na ez a másik véglet. Szerintem ez is túlzás, amit ez a srác mondott. Ha a ember fél beleélni magát, fél szerelmes lenni, fél hogy az életük összefonódik, akkor mi értelme..

De te is végletesen csináltad olyan szempontból, hogy őt tekintetted az egyetlennek aki szeret, az életed többi részét meg hagytad teljesen elsikkadni, jelentéktelenné válni.

Utólag persze könnyű okoskodni, főleg egy szerelmes nőnek.. de hátha ez segít tisztábban látni.

Hidd el, napról napra jobb lesz egy picit. Ha hagyod, hogy a gyászfolyamat a maga útját járja! Mert úgy látom, te már átbillentél az önkínzásba. Az fölösleges! Nem szabad az ilyet se visszafojtani, se fokozni a fájdalmat azzal, hogy rögeszmésen rá gondolsz. Sejtem mit értesz ezalatt.. Hogy épp kezdez magad jobban érezni, de rögtön beugrik, hogy dehát te szenvedsz, és már legalább másfél perce nem gondoltál rá, most már épp ideje.. Ezt ismerem. Van egy ilyen fázis. El fog múlni, csak hagyd, hogy ha épp másra gondolsz végre, belefeledkezz nyugodtan! A fájdalom magától le tud zajlani egészségesen. Van eleje, közepe, vége. Szerintem te az elején vagy. De lesz közepe, vége is, anélkül, hogy kínoznod kéne magad, vagy rágódni.. Ha rádtör a sírhatnék, sírd ki magad. Ha agyalnivalód van, agyalj, írd le egy papírra és tedd el jól. De ha nem tör rád, nem kell! Egyre kevesebbszer fog rádtörni. Ebben sokat segít, ha lekötöd magad. A gyermeked léte is – bár nem terápiás céllal született – sokat segíthet ebben, meg munkakeresés.. Gondolkozz azon, mihez kezdhetnél most, akár valami egész új dolog. Tudom, milyen ha nem érdekel semmi, aztán először csak az egész apró örömök, aztán idővel egyre több minden..

Suli mellett valami diákmunka? Ott is megismerhetsz új embereket. Vagy az egyetemen.

Igazából mindenre mondj igent, legyen szó bármiről.

Egy új élet fog felépülni!

2012. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Leírtad a pontot az i-re kérdező, hogy a családod folyton bántott.Könnyebb volt az első férfihoz odamenekülnöd és szerelembe esned,most pedig teljesen újra egyedül vagy.De még nincs késő!Valahogy hozd rendbe a kapcsolatod anyukáddal na meg ott van a kisgyermeked is!Ő miatta muszáj újra a toppon lenned.Hisz már nem teheted meg azt a luxust, hogy depibe ess és ne csinálj meg dolgokat.Talpra kell állnod,mert felelősséggel tartozol már egy másik embernek,akit te hoztál a világra!

A párod meg nem volt az igazi,hiszen elhagyott.Lesz majd neked még igazi férfi,aki férfi lesz a talpán és igazán szeret majd,akit te is szerethetsz.

Mutasd meg, hogy te is képes vagy arra,amire bárki más!Hajrá!

2012. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!