Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségemmel lassan másfél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségemmel lassan másfél éve szex nélkül élünk. Én már nem látok más utat csak a válást. Volt már aki ki tudott lábalni hasonló helyzetből?

Figyelt kérdés
Ő arra hivatkozott amikor az utolsó közeledésemet teljesen elutasította, hogy korábban elhanyagoltam. Ez igaz is mivel a családért és a szülei családjáért túldolgoztam magam és nem jutott idő kettőnkre. Szerintem ha szeretne még ezt meg kellene értenie. Most kezdtünk volna egyenesbe jönni.
2009. júl. 5. 23:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
A szex miatt akartok válni?? Ez ennyire fontos??
2009. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
ha szereted akkor ne vállj,hanem oldjátok meg!!!Ezt neked kell tudnod szereted e őt!! ha igen akkor küzd érte!ha dolgozol hazamész első legyen ő!!!!Mégis hogy oldjátok meg sex nélkül?elsem tudom képzelni hogyan birtátok ki! nem kábultatok el egymástól? és egy ágyban alszotok?
2009. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem hogy egyeseknél miért nem lehet leülni megbeszélni. Próbáld ki. Mond el neki hogy nálad a szex fontos, te így érzed magad úgy hogy együtt vagytok. Mond el hogy az elhanyagolás értük volt és most már hiányolod hogy ő nem közeledik feléd. Kérdezd meg mit érez irántad, akkor hogy érzett és ha valami megváltozott akkor miért változott meg.

Ezért válni nem kell, egy normális kulturált beszélgetés kell.

2009. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg mindketten szeretnétek rendbehozni a házasságotokat, akkor a megoldást az jelenti, ha szakemberhez fordultok! Ne szégyelljetek felkeresni egy családterapeutát, vagy szexuálpszichológust! Tényleg fontos lenne, ha kedveskedj e feleségednek, és sokat beszélgessetek, de szerintem mindketten a magatok igazát keresitek- elkerülve a probléma igazi forrását. Egy szakember segítene nektek megtalálni a közös hangot. Amúgy egy házasságban két egészséges ember között tényleg nem normális másfél év teljes "szex-szünet".
2009. júl. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem lehetséges,hogy a feleségednek van valakije?
2009. júl. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát én úgy látom, hogy a feleség is hibás itt, nem kell mindenért a férjet okolni.

Itt nem is az, hogy fontos a szex meg minden, hanem, hogy már nem tudtok egymáshoz nyúlni sem. Foleg a feleség...

Szerintem ez az elhidegulés már elég súlyos, elég ok lenne a válásra.. De természetesen nem menthetetlen a helyzet! Szerintem uljetek le és beszéljétek meg, nem lehet mindent elhallgatni! Kérdezd meg, hogy miért nem akar már veled lenni, és ne hagyd neki, hogy kifogásokkal védekezzen!

2009. júl. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
már ne is haragudjon az első, de szerintem a igen a szex ennyire fontos! sőt én egy kapcsolatban 80%-ot adnék neki, ha nem többet
2009. júl. 6. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Most akár le is pontozhatsz kedves Kérdező!

Gyermekem születése után valahogy nem volt olyan kedvem a szexhez mint előtte. Erőt vettem magamon, igen, ez is egy sarkalatos része az életnek. Végigolvastam a szakirodalom összes könyvét, melyek szerint a hiba az én fejemben van, a gyerekre hárítom az összes szeretetemet (nem gondolom,hogy így van. A szeretetet ugyan hogy lehet meghatározni mértékegységben?Nekem két kiló van, mind a két kilót a gyerek kapja, mint a banánt? Ugyan már.) Ne szeressem annyira a gyereket, szakítsak időt a férjemmel való törődésre is.

Ő is megtette ugyanezt. Igen. Miközben itt a gyerek, miközben a rokonai jövés-menése miatt naponta takarítok, miközben nem tudok bemenni a konyhába anélkül, hogy ne lenne valami mosatlan edény odakészítve nekem a mosogatóba... sorolhatnám.

megtettem,szakítottam időt. Tudod milyen dolog vágy nélkül lefeküdni valakivel? Esküszöm felér egy nemi erőszakkal.

Jó is vagyok ám, amíg ezt megteszem.

Aztán a gyönyörűség szépen kielégülve, kiborotválkozva, ropogósra vasalt ingben elmegy dolgozni (közben odaveti nekem, hogy Ő dolgozik! legyek már belátással - értsem én meg a szőrszálaimat számolom itthon a gyerek mellett) és pár napig még azt sem hallja meg, amit mondok. Mert ugye minek?

Aztán mikor ismét kellek mint nő, akkor ismét kedves.

Tudod, ezek után valahogy szemtelenség (finoman fogalmaztam) elvárni egy nőtől, hogy kedve legyen...


nem, nem bántani akartalak ezzel. Csak éppen harmadjára keltem fel ma éjjel a gyerek végett és már nem fekszem vissza aludni. Ő meg bőszen horkol.


Nem fogom pártját a feleségednek, nem tudom mi az ok. Jellemzően férfigondolkodás, hogy na ha nem szexelsz, akkor elválok.

De mielőtt beadod a válást emiatt, fogjál papírt és ceruzát, és írd fel, hányszor volt háttérbe szorítva a nejed az elmúlt időszakban.

A hétköznapokban megteszel-e mindent, hogy megkívánjon? Mert bárhogy viselkedik is a férjem, bármennyit változtatott is rajtam a gyerekszülés, valahogy azért mégis meg-meglátom benne a férfit.

Csak egy-egy megnyilvánulásával oltárian ki tud ábrándítani magából (pl. vacsoráját tálcára teszi,szobába behozza és hangos csamcsogással eszik. ja, fél óra múlva meg meghitt összebújás? na nemár.)

Szóval gondold végig. Ha rendbe akarod hozni a dolgokat, nem elég egy "mea culpa" és kész...

2009. júl. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
A másfél év nagyon sok és furcsa, hogy nem tettetek semmit, hogy változzon a helyzet. Amikor a feleséged arra panaszkodott, hogy elhanyagoltad, akkor azt követően próbáltál rá is figyelni? Persze tudom, hogy a férfiaknak sem könnyű, hiszen jó esetben ők vállalják a nagyobb terhet az anyagiak terén. Viszont ha a feleséged sem tett semmit a másfél év alatt,akkor ott nemcsak a régi indok van, hanem egyszerűen elmentetek egymás mellett, kihűltek az érzések. Ha két ember szereti egymást, akkor ott a vágy is jelen van. Mindenképpen egy alapos beszélgetés a megoldás és ha a feleséged nem partner abban, hogy helyreálljon a régi rend, akkor el kell válni és új életet kezdeni. Minden egészséges embernek életének része kell legyen a testi kapcsolat, a kiegyensúlyozott élethez hozzátartozik.
2009. júl. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
jav. ember életének
2009. júl. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!