Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségemmel lassan másfél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségemmel lassan másfél éve szex nélkül élünk. Én már nem látok más utat csak a válást. Volt már aki ki tudott lábalni hasonló helyzetből?

Figyelt kérdés
Ő arra hivatkozott amikor az utolsó közeledésemet teljesen elutasította, hogy korábban elhanyagoltam. Ez igaz is mivel a családért és a szülei családjáért túldolgoztam magam és nem jutott idő kettőnkre. Szerintem ha szeretne még ezt meg kellene értenie. Most kezdtünk volna egyenesbe jönni.
2009. júl. 5. 23:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
80%

Nő vagyok. Szerintem nagyon fontos a sex egy házasságban. nem csak a kielégülést szolgálja, hanem a házastársak közti intimitás fontos része. Ez segít át a nehézségeken és kovácsolja össze a kapcsolatot. És ha éppen nincs hozzá kedvem, miért ne adnám meg a másiknak azt, hogy neki jó legyen? Természetesen ez fordítva is működik. Szerintem tisztázd le a feleségeddel , hogy neki miért nincs kedve.

Az , hogy nem foglalkoztál vele nem megfelelő indok. Ő is kezdeményezhetett volna amikor te éppen fáradt voltál. Gondolom nem utasítottad volna el.

Valami más van a háttérben amit nem akar vagy éppen nem tud elmondani.

Ezt mindenképpen meg kell beszélnetek, mert ez így egyikőtöknek sem jó.

2009. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el pszichológushoz. Nekünk is segített, mi így jöttünk ki a gödörből, pedig a mi kapcsolatunk is nagyon ellaposodott, de most már egyre jobb! :D
2009. júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%
A házasságban a legfontosabb az egymás iránti szeretet és megértés.A szex is fontos,de ha ez a legfontosabb,akkor már baj van.Nem értek egyet azzal a hozzászólóval,aki szerint 80 százaléknak kell lennie.Ha így lenne,akkor a házasság tönkremenne,amint valamelyikük beteg lesz.A másfél éves szünet viszont már baj.Akkor kellett volna tisztáznotok a dolgot,amikor visszautasított.Meg kellene beszélnetek a dolgaitokat.Nem csak neked kell törödnöd a feleségeddel,hanem neki is veled.Ha te az ő családjáért is dolgoztál,ezt akceptálnia kéne.Nem írod,hogy a feleséged dolgozik-e vagy csak a te pénzedből éltek?Mert ez sem mindegy.És hányéves házasok vagytok?A leírtakból úgy tűnik,hogy a feleséged csak sajátmagával törődik,a házasságotokkal nem.Ez ma sok fiatalasszonynak szokása.A férj keresse a pénzt,emelett segítsen a háztartásban,akkor is ha az asszony otthon van,ajnározza a feleségét,anélkül,hogy az asszony ezt viszonozná.Ha pedig van gyerek,akkor a feleség minden gondolata a gyereké,a férj pedig örüljön,hogy van tiszta ruhája.Valahogy komolyabban kellene venni,hogy a házasságot folyamatosan életben kell tartani.Törődni egymással,megbeszélni a gondokat,nem várni meg,amíg javíthatatlan a helyzet.Próbáljatok beszélni egymással,ha kell szakember segítségével,netán a feleséged családjával közösen.Talán rendbejönnek a dolgaitok.Ha viszont a feleséged nem szeret,akkor valóban csak a válás marad.
2009. júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem az előző hozzászólót:

"beszéljetek a feleség családjával közösen".

Most akkor az a megoldás, hogy megbeszélik pl. anyámmal, esetleg a nevelőapámmal, hogy jaj-jaj baj van, mert a lányuk nem akar szexelni?

Igen, fontos a szex, de tenni is kell érte annak, aki élni akar vele.

Ha egy férfi napi 12 órát dolgozik és este "jaj drágám, fáradt vagyok, kimerültem", az érthető ugye?

Ha egy nő reggel ugyanakkor kel mint a párja, elrohan a "túlszeretett" gyerekével az óvodába, majd be a munkahelyére, lehúzza a nyolc óráját, hazafelé be a boltba, összeszedi a gyereket az oviból, hazaér és megfőzi a másnapi ebédet, vagy bármilyen háztartási munkát csinál, az ugye nem olyen fárasztó és kimerítő?

Ja és emellett még legyen fitt, kívánatos, ápolt.


Én azt mondom Fiúk, tegyetek már Ti is valamit a jó ügy érdekében!

Eső után köpönyeg, hogy "jaj nem törődtem vele, de most már akarok".

Ha már kiábrándítottál magadból valakit, akkor nagyon nehéz "visszaszerettetni".

Szeretem a férjem, nagyon sokmindent szeretek benne és vannak tulajdonságai amitől meg a falra mászok. De bizti ő ugyanígy van velem.

Csak neki is ugyanaz a hibája, ami a férfiak nagyon nagy részének: a házasság megkötéséig udvarol, mint egy hősszerelmes. Utána meg már meleg alatta a tepsi, nem tesz semmit a házasság jóvá-jobbá tétele érdekében. Minek? Az asszony otthon van, gyereket megcsináltam...

Amikor meg kiábrándul az asszony, akkor meg kapadozunk. Jaj, oda lesz a család, a házasság.

Ne vegyétek mindannyian magatokra, láttam már jó példát is, meg az ellenkezőjét is, mikor anyu tett keresztbe a családnak, de azért zömében ez jellemző.

Kérdező!

Már ne hari, de: tudod, hogy elhanyagoltad, ez az elhidegülés oka, meg másfél évig el is voltál ezzel. Most meg hopp, te helyre akarod tenni, "hajlandó" vagy lépéseket tenni a jó ügy érdekében és ezzel te lettél a jófiú, a feleséged meg a hálátlan.

Ez azért elgondolkodtató.

2009. júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%

Jellemző " túldolgoztam magam, és elhanyagoltam ".

Nem értem hogy miértz mindenki a nőket okolja ha egy házasságban megszűnik az intim szexuális kapcsolat.

Ha nincs gyermeketek és pusztán azért távolodtatok el egymástól mert te sokat dolgoztál, és a feleséged is dolgozott és egymással meg nem foglalkoztatok akkor jobb is ha elváltok. Beleszeretni valakibe egy pillantás is elég, kiábrándulni valakiből szintén egy szemvillanás alatt ki lehet. Elhidegülni valakitől pedig hosszú hetek, hónapok következménye.

Ha viszont te dolgozol a nejed meg otthon van egy vagy több kisgyerekkel, akkor sem kizárólag az ő hibája hogy nincs szex köztetek.

A gyermekekkel otthon lenni nem 8 órás meló, hanem 24 órás igencsak megfeszített, lazítás nélküli munka. A kisgyerekek mellett nincs egy pillanat se, a nőknek nem jut idejük sokszor még rendesen elfogyasztani az ebédjüket sem, emellett vezetik az egész háztartást, gondoskodnak a bevásárlásról, a csekkekről, az ennivalóról, a tisztaságról....stb. Még éjjel is kelni kell a kicsikhez, mikozben a férj alszik, mert ő dolgozik.

A férjek meg munka után fáradtan hazamennek és elvárják hogy a nejük még az rendelkezésükre is álljon.

Ez nem azon múlik hogy szeret-e vagy sem, ez már nem a szeretet kérdése, hanem hogy a kapcsoltat fontos-e még annyira hogy megérje tovább együtt lenni, vagy tényleg mindkettőtöknek új kapcsolatot kell keresni, mert a szívetek már nem egyásért dobban.

2009. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk 2éve nincs testi kapcsolat,,bár a férjem ennek ellenére esküdözik,hogy nagyon szeret.Nem dolgozom,leszázalékolt nyugdíjas vagyok,,ő dolgozott reggeltől estig én felneveltem a két lányunkat,,ami neki a nullával egyenlő volt,,sokszor a fejemhez vágta hogy nem csinálok semmit,pedig szerintem a házimunka gyereknevelés több egy 8órás munkánál,,,sokszor hullafáradtan bújtam vele ágyba csak,hogy mindent megkapjon,,,aztán hirtelen csak a munkája lett a minden az itallal együtt,a szex elmaradt,a veszekedés hogy nem csinálok semmit maradt,,megkaptam hogy kevés a nyugdíjam míg ő "nagyon sokat"keres,,soha semmit nem lehetett vele megbeszélni,,,azóta munkanélküli lett több mint fél éve itthon van,most 40ezer körül van a munkanélküli segélye én 60ezret kapok,,,és augusztusban válunk,,,röviden ennyi a történet,kérdem én megérte neki???Most szenved,hogy mindent másképp kellett volna csinálni,nem kellett volna annyit dolgozni velünk kellett volna foglalkozni,azt hitte elég ha mindent megad anyagilag/én mindig mondtam hogy nem az a lényeg/,,,de már nem lényeg mit mond,tesz vagy érez,mert nem szeretem kiölte belőlem a szeretet útolsó szikráját is......Próbálj meg beszélgetni vele hátha ti még nem tartotok itt és menthető a házasságotok...
2009. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt mondom, amit sokan előttem: ha te halálra dolgoztad magad a családért és eközben a családod meg tönkremegy, mert nem jut rá idő, akkor az megérte neked???

Oda kellett volna figyelni a párodra és igenis időt szakítani rá!

Most már eső után köpönyeg, de megpróbálhatod még helyrehozni, ha képes vagy változni.

Segíts neki otthon, éreztesd, hogy fontos neked, kedveskedj, és csak akkor próbálj közeledni hozzá, ha ezeket mindet megtetted (1-2 hónapon át legalább). Hódítsd meg újra, mint régen.

És beszéljétek meg, hogy ezentúl minden máshogy lesz.

Ha ehhez nincs kedved és erőd, akkor válj.

De én előtte megpróbálnám összeszedni magamat...

2009. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

Én nem nagyon értek egyet az előttem válaszolókkal.

Én is nő vagyok,de sokszor megdöbbenek a saját ˝fajtámon˝.


Ha dolgozik a férfi látástól vakulásig az se jó,mert elég időnk marad magunkkal foglalkozni,unatkozni,és azzal nyúzni a férjet,hogy nem törődik velünk.Attól független pedig,hogy dolgozik,otthon is végezze el a feladatait,anélkül,hogy fáradt lenne.


Ha nem dolgozik,az sem jó,mert nekünk kell eltartani a családot,nő létünkre,pedig nekünk kiváltságunknál fogva dolgozni se kéne.És ugye így már igényei se legyenek,mert ha mi keressük a pénzt,akkor ő fogja be.


Ha hulla fáradt a munkától,akkor legyen ereje szexelni,ha nem fáradt,mert egész nap nem csinált semmit,akkor este ne akarjon semmit,mert milyen jogon?!

Hogy a családomért szakadjon meg,az természetes,ezen nincs mit beszélni.

Kicsit át kéne néha gondolni a férfi szemszögéből is a dolgokat,nekik sem olyan könnyű...

A szex pedig a házasság velejárója,akár tetszik akár nem.Nem kötelező,csak ne szeppenjünk meg,ha a férj mást keres.Mégis hol él az a nő,aki úgy gondolja,hogy a férfi majd úgyis mindig megérti...nem baj ha nincs szex,lényeg hogy szeretjük egymást...ugyan már!Ez mese

2009. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

Kedves utólsó író!

a 9:44-es vagyok,,én nem dolgozom,mert beteg vagyok ennek ellenére én otthon mindent megcsinálok fűnyírás favágás vagy bármi férfi munka pedig 24éve izületi gyulladásom van,,,ennek ellenére sérelmezte a 25év alatt hogy nem dolgozom,,,,ő hajtott csak nem tudom minek,hisz soha nem voltak nagy igényeim,,,,most meg több a nyugdíjam mint az ő segélye,,,,mégegyszer kérdem ez megérte neki és a többi munkamániás férfinak?Szerintem nem!!!

2009. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is nő vagyok . Van főállásom, másodállásom, vezetem a háztartást, felneveltem a gyerekeket. A férjem 12-14 órát dolgozik, amibe tud besegít. Mind ketten fáradtak vagyunk estére közel az 50-hez. Mégis a nap egyetlen megnyugtató pontja a mikor egymáshoz bújunk este. Ez minden fáradtságot elfelejtet. Nem kell sexnek lennie elég egy simgatás is , de egy jól működő házasságban ez nagyon fontos. Voltunk betegek is amikor nem lehetett sex, de az intimitás akkor is megmaradt. Ez a lényeg. Az egymással való törődés mindenre gyógyír. Nem csak elvárásokkal kell élni a másik felé, hanem teljesíteni is kell. Azt vettem észre hogy mostanában a nők ha elvégzik a házimunkát hősnek tekintik magukat. Pedig ez nem igaz. Mindenkinek el kell végeznie azt a munkát ami a kapcsolatban rá hárul. Ez pedig természetesnek tűnjön és ne koloncnak. Persze ez a férfiak részéről is fennáll. ők is tegyék a saját dolgukat mindenki érdekében.
2009. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!