Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felelősségre vonhatnak amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felelősségre vonhatnak amiért nyaralni elviszem lányomat külföldre?

Figyelt kérdés

Válóper van folyamatban, gyermekelhelyezésről döntés még nem született, folyamatban van. A végzésben benne van, hogy jogom van lányommal külföldi úton részt venni nyaralás céljából. El nem tiltottak engem a láthatástól, nem korlátoztak semmiben. Az út le van foglalva, ki van fizetve. Saját időmben utazunk, tehát semmiben nem akadályozom feleségemet, nem az ő idejében terveztem az utat hanem a saját, bíróság által megítélt időmben.

Bíróság is kijelntette már többször is, hogy jogom van utazni lányommal, és az édesanya ne lehetetlenítse el az utat azzal, hogy visszatartja az okmányokat.

Feleségem kijelentette, hogy nem fogja oda adni az utiokmányokat. (Írásos, és szóbeli bizonyíték több is van erre vonatkozóan)


Felelősségre vonhatnak ha mégis elmegyek lányommal nyaralni? Határon nincs ellenőrzés.

Emberileg, erkölcsileg, azt hiszem nem vonhatnak felelősségre, de jogilag? Valóban hatalmas hibát követnék el a tettemmel? Ismerve az előzményeket? köszönöm a segítő válaszokat előre is.


2012. jún. 21. 10:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a bíróság ezirányú döntést hozott természetesen jogod van elmenni, egyébként a gyermek elhelyezéséig a szülői felügyeleti jogot közösen gyakoroljátok.

Más kérdés, hogy ha papírok nélkül viszed ki a gyereked, az tiltott határátlépés kategória, ami bűncselekmény. Ha ez kiderül (pl elég egy igazoltatás külföldön) búcsút mondhatsz annak, hogy nálad helyezzék el a gyereket, hiszen bűncselekményben vett részt veled.

Erkölcsileg úgy érzem igazad van, de jogászként ezt a lépést semmiképp nem javaslom.

És akkor mi a teendő:

Nyújts be a bíróságra olyan irányú kérelmet, hogy a bíróság kötelezze az okmányok kiadására, aztán azt végre lehet hajtatni idő-idő-idő...

VAGY HA RÁM HALLGATSZ:


Elég egy szülő aláírása az új útlevél igényléséhez. Kérd gyorsítva (többe kerül)



Itt a vonatkozó jogszabály:

Kiskorú vagy gondnokság alatt álló személy kérelmét a törvényes képviselő nyújtja be. A személyes megjelenés kötelezettsége alól a kérelmező nem mentesül, kivéve, ha kiskorú, és útlevelének az ujjlenyomatot (amely ún. biometrikus adatnak minősül) nem kell tartalmaznia.


Meghatalmazott útján is előterjeszthető a kérelem, ha a személyes megjelenést a kérelmező egészségi állapota - a kezelőorvos által kiállított igazolás szerint - nem teszi lehetővé.


A kérelméhez szükséges


1.a személyazonosító igazolvány, illetve születési anyakönyvi kivonat,

2.a lakcímkártya,

3.a kiskorú előző úti okmánya (ha rendelkezik ilyennel, illetve, ha nem kívánja megtartani az új megérkezéséig),

4.a kiskorú 2 db igazolványképe, ha a kérelmet a külképviselet előtt terjesztették elő,

5.illeték, illetve igazgatási szolgáltatási díj megfizetése,

6.a szülő (törvényes képviselő) állandó személyazonosító igazolványa vagy más, a személyazonosságát igazoló érvényes hatósági igazolványa,

7.a gondnok-, illetőleg gyámkirendelő határozat vagy az intézeti gyám igazolása az intézeti gyámság fennállásáról,

a szülőknek (törvényes képviselőnek) a közjegyző, a gyámhatóság, a konzuli tisztviselő, az útlevélhatóság, illetve az okmányirodát működtető önkormányzat jegyzője előtt tett, a magánútlevél kiadásához hozzájáruló nyilatkozata vagy a szülői felügyelet megszűnését, illetőleg szüneteltetését igazoló jogerős bírósági határozat másolata.


Az utolsó pont kapcsán fontos kiemelni, hogy mindkét szülő hozzájáruló nyilatkozata szükséges a magánútlevél kiadásához. Amennyiben a szülői felügyelet megszűnt, illetve szünetel, az ezt igazoló jogerős bírósági határozat másolatára van szükség.

2012. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A bíróság mondta, hogy sajnos nem kikényszeríthető az okmányok átadása. Sőt a végzésben is benne van, hogy feleségem köteles a gyermekkel együtt az személyes okmányokat is átadni. (pl.személyi, taj kártya stb) De elmondta a bíróság, hogy amennyiben ezt nem teszi meg, senki nem lesz aki bekopog hzzá, hogy kérem szépen adja oda. Tehát sem rendőrség, sem gyámügy, nem kényszerítheti ki az átadást. Tehát bíróságtól ilyen papírt felesleges kérni. Nem érem el a célt vele.
2012. jún. 21. 10:41
 3/30 A kérdező kommentje:
Én pedig úgy tudom, hogy miután nincs még végzés a gyermekelhelyezésről addig az útlevélhez mindkét szülő jelenléte kell. A személyi igazolványhoz tudom, hogy elegendő az egyik szülő. Ezért sikerült feleségemnek igényelni személyi igazolványt egyedül is, amit most visszatart.
2012. jún. 21. 10:42
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az útlevél intézésénél senki nem tudja, hogy váltok... és igazából el sem kell mondanod.
2012. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"A kérelméhez szükséges

1.a személyazonosító igazolvány.." -> Na ez az ami nekem nincs. Ez az amit nem ad oda. Ilyenkor mi a helyzet?

2012. jún. 21. 10:44
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem vagyok jogász de a külföldi hatóságoknál problémás lehet a lányod kilétének igazolása okmányok hiányában! Valahogy a lányod személyi igazolványát kerjétek el az anyjátol! Van egyébként egy kiskapu csak nem teljesen törvényess! itt egy link


[link]


Ez alatt is érdemes a 18éven aluli kiskoruak utaztatása cimü részt elolvasni!

2012. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de bemész a gyerekkel az okmányirodába, ellopták a személyijét (ami lehet igaz is, adott körülmények között meg igaz) és megcsináltatod. Anya nem kell hozzá. Adnak egy A4es lapot, azzal már elméletileg mehettek külföldre. Ha van időd megvárod a személyit is.
2012. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

okmányiroda,személyit igényelsz neki,ahhozcsak 1 ember kell

eun belül igy megoldva

2012. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Esélytelen. Kész nem adja oda. Mit tegyek? Törjek be hozzá, üssem le? Forgassam fel a lakást? Ugyanmár, ez lenne az első amit felhozna ellenem.A legszomorúbb, hogy már maga lányom is kéri tőle. Nagyobbacska már, így átlátja a hyelzetet. Kerek perec neki is megmondta, hogy nem. Tehát kérdem én, felelősségteljes egy ilyen anya?
2012. jún. 21. 10:49
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem figyeltek eléggé. személyi igazolvány van. Ezt maga feleségem jelentette ki, tehát nem tagadja, hogy van, és érvényes. Ő maga mondta. Ha bemegyek, hogy ellopták, akkor hatóság félrevezetése történik. Hisz ő majd bemegy, és lobogtatja, hogy itt van, nem lopták el, tehát én hazudtam mikor azt mondtam, hogy ellopták, elveszett stb.
2012. jún. 21. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!