Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felelősségre vonhatnak amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felelősségre vonhatnak amiért nyaralni elviszem lányomat külföldre?

Figyelt kérdés

Válóper van folyamatban, gyermekelhelyezésről döntés még nem született, folyamatban van. A végzésben benne van, hogy jogom van lányommal külföldi úton részt venni nyaralás céljából. El nem tiltottak engem a láthatástól, nem korlátoztak semmiben. Az út le van foglalva, ki van fizetve. Saját időmben utazunk, tehát semmiben nem akadályozom feleségemet, nem az ő idejében terveztem az utat hanem a saját, bíróság által megítélt időmben.

Bíróság is kijelntette már többször is, hogy jogom van utazni lányommal, és az édesanya ne lehetetlenítse el az utat azzal, hogy visszatartja az okmányokat.

Feleségem kijelentette, hogy nem fogja oda adni az utiokmányokat. (Írásos, és szóbeli bizonyíték több is van erre vonatkozóan)


Felelősségre vonhatnak ha mégis elmegyek lányommal nyaralni? Határon nincs ellenőrzés.

Emberileg, erkölcsileg, azt hiszem nem vonhatnak felelősségre, de jogilag? Valóban hatalmas hibát követnék el a tettemmel? Ismerve az előzményeket? köszönöm a segítő válaszokat előre is.


2012. jún. 21. 10:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság kötelezte az iratok kiadására. Nem adta ki, akkor ellopták nem?

Amúgy meg: bemész te meg a lányod és elintézitek. Anyunak nem is igazán kell tudnia róla...

A lányod meg vagy kiveszi a postaládából ha megérkezik vagy ha el tudod intézni a saját címedre kéreted.

Ha a bíróság kötelez valakit valaminek a kiadására és ez nem történik meg, azaz nem jogosan van nála az adott dolog az lopás, nem? Mert az én ismereteim és értékrendem szerint az.

2012. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: a gyerek jelenlétében nyugodt hangnemben kérd el az okmányokat. Ha nem adja, akkor mond meg, hogy így nem tudod elvinni a gyereket, mert jogi akadályai vannak. Ha szemtől szembe fog ránézni a gyereke, kérdőre vonva, hogy miért nem engedi el az anyja, akkor talán megenyhül, mert a gyerekének csak nem fogja a szemébe mondani, hogy azért nem engedi, mert csak, mert akkor a gyerek rá fog haragudni.
2012. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
12-es. Fentebb írtam, már a saját lányának is belemondja a szemébe, hogy nem. Higgyétek el én aztán egy nyugodt ember vagyok, de kezdem elveszíteni a türelmem. Saját gyerekével ezt teszi. Kerek perec belenéz a szemébe és megtagadja. Akkor gondolhatjátók, hogy az én szemembe is szemrebbenés nélkül belemondja...
2012. jún. 21. 11:10
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Jelen esetben más lehetöség nincs mint az utlevél készitetés! Hogy törvényesen juss a papirokhoz ez megint több honapos birosági herce hurca! Ha jol tudom az utlevél csak 4 évig érvényes tehát mint törvényes képviselöje(apja) nyugodtan bemehettek és megcsináltathatjátok hivatkozva az okmány érvényeségének elavulására és ezt az okmányt bárhol az eu-n belül mint fényképes okiratot el fognak fogadni! És ahogy korábban irták már egy kis plusz pénzért gyorsitot eljárás is kérvényezhetö!
2012. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező nem csak te veszted el a türelmed :)

Az adott helyzetben legjárhatóbb utat írtuk meg neked. Kivitelezhető, nem követsz el bűncselekményt, ellenben azzal, ha a gyereket okmányok nélkül taszigálod át a határon.

Mérlegelj vagy vidd a Balcsira, ha úgy gondolod, hogy nem kivitelezhető ez az egész.

Nemcsak a kérdésedre válaszoltunk, hanem használható tanácsokat is adtunk a megoldásra.

2012. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint elegendő az egyik szülő jelenléte az útlevélhez is?
2012. jún. 21. 11:21
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

No akkor válaszolok még egyszer, hogy ne fáradj feleslegesen:

Elég az egyik szülő az útlevélhez DE kell a személyije a gyereknek. No az neked nincs.

EZÉRT elmész az okmányirodába, ott is elég egy szülő. Bejelented, hogy a valóssággal megegyezően ellopták és megcsináltatod. Onnantól kezdve szabad az út az útlevél előtt.

2012. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Utlevel vagy szemelyi igenyleshez nincs szukseg szuletesi anyakonyvi kivonatra is?

Gondolom az is a felesegnel van. Akkor arrol is kerjen eloszor masolatot a kerdezo?

2012. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem túl van parázva ez a kérdés. EU-n belül nem kell útlevél csak személyi. Beballagsz az okmányirodába a gyerekkel, aztán megmondod, hogy elhagytuk valahol. Az ellopást nem javaslom mert ahhoz be kell mutatni a rendőrségi jegyzőkönyvet az ügyről. Elhagytátok, kap újat, aztán kész. Másrészt meg, ha az anyja nem akarja, hogy külföldre vigyed, mi a fenének kell erőltetni? Nyilván van rá oka, ha nem szeretné. Vagy jó, csak azért is?! Lehet,hogy nem etikus visszatartani az okmányt, de az sem etikus ha nem veszed figyelembe amit a gyerek anyja kér.
2012. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy anyuka berohan lobogtatni, hogy nem is veszett el.És? Na jééé, megtaláltuk! velem is előfordult, elhagytam, csináltattam újat, aztán megtaláltam valahol a régit. Előfordul.
2012. jún. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!