Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felelősségre vonhatnak amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felelősségre vonhatnak amiért nyaralni elviszem lányomat külföldre?

Figyelt kérdés

Válóper van folyamatban, gyermekelhelyezésről döntés még nem született, folyamatban van. A végzésben benne van, hogy jogom van lányommal külföldi úton részt venni nyaralás céljából. El nem tiltottak engem a láthatástól, nem korlátoztak semmiben. Az út le van foglalva, ki van fizetve. Saját időmben utazunk, tehát semmiben nem akadályozom feleségemet, nem az ő idejében terveztem az utat hanem a saját, bíróság által megítélt időmben.

Bíróság is kijelntette már többször is, hogy jogom van utazni lányommal, és az édesanya ne lehetetlenítse el az utat azzal, hogy visszatartja az okmányokat.

Feleségem kijelentette, hogy nem fogja oda adni az utiokmányokat. (Írásos, és szóbeli bizonyíték több is van erre vonatkozóan)


Felelősségre vonhatnak ha mégis elmegyek lányommal nyaralni? Határon nincs ellenőrzés.

Emberileg, erkölcsileg, azt hiszem nem vonhatnak felelősségre, de jogilag? Valóban hatalmas hibát követnék el a tettemmel? Ismerve az előzményeket? köszönöm a segítő válaszokat előre is.


2012. jún. 21. 10:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ezt értse már meg mindenki:

Amennyiben az apa elkezdi csináltatni a személyit, az okmányiroda emberei nem állnak a startvonalon, hogy elfussanak anyuhoz árulkodni.

Ott az apja, ott a gyerek, elég egy szülő ehhez az eljáráshoz pont. Anyának senki nem fog szólni, hogy folytamban van a dolog (ahogy apának sem szóltak, amikor az anyja megcsináltatta az első személyit) mivel teljesen törvényes ha apával megy a gyerek ügyet intézni. Egyszerűen: anya nem értesül róla.

2012. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Értsétek meg, nincs alapja annak, hogy ne vihessem külföldre. Bíróság is megmondta, nem korlátoztak semmiben, tehát nem vagyok agresszív, alkoholista. Nem vagyok felelőtlen, gyerek tud úszni, nincs különleges betegsége. Tehát hol itt a gond? Méhgis mivel érvel ilyenkor egy anya? Csak úgy nem akarom elegendni? Ez amit megmondott a bíróság is, hogy ezt hagyja abba. És ami a dolog pikantériája, hogy sehol nem mondta, hogy nem engedi el. Tehát olyan mintha ő együttműködő lenne. Ő igenis akarja, zeretné, hogy eljöjjön a kislány. Értitek? Vicc az egész. Úgytesz mintha akarna segíteni, de aztán nem jelenik meg az okmányirodába, meg nem veszi fel a telefont, meg lemerült, meg jaj nem látta az e-mailt, jaj nem hallotta a csengőt. Tehát ez a legdurvább, hogy úgy tesz mint aki nagyon akar segíteni, dehát a körülmények folyton összecsapnak a feje felett.
2012. jún. 21. 12:20
 23/30 A kérdező kommentje:

Van születési anyakönyvi kivonatom. Azt már lefutottam, magától nem adta oda, így igényeltem egyet, kifizettem az illetéket is. Itt is tetten érhető a rosszindulat. Volt anyakönyvi kivonat, nála volt, csak szimplán nem adta oda.

Tehát ez már nem akadály, anyakönyvi kivonat van. Köszönöm a segítséget, már kértem is időpontot ományirodában. Hamarosan jön a láthatásom, akkor elmegyünk elintézni.

2012. jún. 21. 12:23
 24/30 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a fent említettek jelentik a leggyorsabb megoldást, amit anya a bíróságon azonnal fel is fog használni ellened. Az már bírói jóindulat, hogy kinek fognak hinni, neked v. anyukának.

Azt írod, még nem született döntés a gyerekelhelyezésről, de a végzésben benne van, hogy leviheted. Ha ez bírósági végzés, annak végrehajtását kérheted a gyámhivatalnál. 8 napon belül kötelesek intézkedni. Van tapasztalatom. Azonnal, ott helyben felhívták anyukát és elindították az ügyet. Itt is akadályozásról volt szó.

Ezzel elkerülheted az okmányok elhagyása miatti hamis nyilatkozattevés vádját.

2012. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Már játtam gyámügyön is érdeklődni. azt mondták így van lesz a bírósági végzést végrehajtatni, DE! csajk azután hogy megtörtént a nyaralás ellehetetlenítése, hisz végrehajtatni csak a múltat lehet. tehát múltban megtörtént a baj, ezt lehet csak. hisz most elvileg ez még csak egy felvetés. az egész majd akkor derül ki amikor lányomat átadja, ám az okmányt nem. tehát a kár ekkor következik csak be, addig jóhiszeműen azt kell feltételezni, hogy alszik rá egy párat, és jobb belátásra tér. Bíróságtól nem tartok, már rengeteg mindenben mellettem állt. Mondom maga a bíróság is rosszalja, hogy az anya ezt teszi. Folyaton utasítja el feleségem kérvényeit, beadványait stb. Tehát azt hiszem kijelenthetem, hogy bíróság előtt nem lenne bajom belőle. De mint mondtam büntető jogilag sem szeretném megütni a bokám, egy esetleges hatóság félrevezetésével, vagy papír nélküli határátlépéssel stb.
2012. jún. 21. 13:00
 26/30 Dottorre ***** válasza:

Figyelj, nem jogi oldaláról megközelítve a dolgokat... miért nem teszed a nyaralást későbbre, amikor már adottak lesznek a körülmények?

Vagy ha ennyire nem megy, akkor marad az, hogy bemész az ocsmányirodába, és kérsz egy új személyit, mert a régit ellopták (tök mindegy, hogy valóban ellopták -e, ezt úgy sem tudják bizonyítani, ráadásul, ha határozat van rá, hogy oda kell adnia, de nem adja, az nálam ugyan úgy lopás). Ekkor kapsz egy új személyit, amivel tudsz már utazni is. Ilyen egyszerű a dolog, a feleséged meg üljön a már érvénytelen személyiken, ahogy akar.

2012. jún. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Dottorre ***** válasza:
Egyébként meg később a gyermekelhelyezésnél ezt simán felhasználhatod ellene, bár én nem vagyok válóperes ügyvéd, de szoktak ide írni családjogászok is, talán betalál ide egy és elmondja :)
2012. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Az út már be van fizetve éppen azért mert jogos láthatásom lesz ez időben. Tehát az én időmben "mertem" programot tervezni. Nem lehet már lemondani és áttenni sajnos. Illetve le lehet, de elveszik a pénz.

Köszönöm a válaszokat

2012. jún. 21. 20:02
 29/30 Dottorre ***** válasza:
100%
Akkor marad az új személyi csináltatása...
2012. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Ha kitöltöd a személyi kérő lapot,van egy rublika,ahol nyilatkoznod kell,hogy a másik szülő is beleegyezését adta. Ha ezt bejelölöd,intellektuális közokirat hamisítást követsz el,mert fel is használod hivatali célra ezt a papírt.Beszélj anyukával vagy menjetek a Balatonra.Ha nem ezt teszed,bűncselekményt követsz el!!! Válaszom komolyan írtam!!!!
2012. jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!